خانه / جاذبه های گردشگری جهان / ۳ مقصد گردشگری با طبیعت بی نظیر
طبیعت بکر برای گردشگری و مسافرت
طبیعت بکر برای گردشگری و مسافرت

۳ مقصد گردشگری با طبیعت بی نظیر

کشورهای متعددی در آسیا قرار دارند که طبیعتی بکر و بی نظیر را دارا میباشند اما میتوان گفت که پوکت ، سریلانکا و مجمع الجزایر مالدیو از دیدنی ترین مناطق طبیعی این قاره به شمار میروند که هدف این مقاله بررسی و معرفی مناطق طبیعی این ۳ مقصد گردشگری با طبیعت بی نظیر است است.

پوکت
پوکت

پوکت:

پوکت بزگترین جزیره ی تایلند و مکانی بکر برای عاشقان غواصی و دریا است.این کشور با ذدارا بودن سواحل متعدد و زیبا و جزیره های فراوان و معروفی هم چون جزیره ی جیمز باند یکی از مقاصد سالانه ی گردشگران و علاقه مندان به طبیعت و اکوسیستم های طبیعی است.

از مزیت های این جزیره ی بزرگ می توان به مناسب بودن هزینه ی آن اشاره کرد.هزینه ی هتل ، تاکسی ها ، خوراکی ها و تفریحات  و مراگز خرید این جزیره بسیار مناسب و مقرون به صرفه است و تنها هزینه ی بالای این سفر خرید بلیط رفت و برگشت از این جزیره است. در سالیان اخیر پوکت همواره بعنوان یکی از برترین جاهای دیدنی تایلند بشمار می‌رفته است.

مجمع الجزایر مالدیو

مجمع الجزایر مالدیومجمع الجزایر مالدیو:

مجمع الجزایر مالدیو را ۱۲۰۰ جزیره روی اقیانوس هند تشکیل می‌دهند که به شکل یک پرنده در حال پرواز دیده می‌شوند که البته از میان این همه جزیره، تنها ۲۰۲ جزیره از آنها مسکونی است.

مجمع الجزایر مالدیو کوچک ترین کشور قاره ی آسیا و بالطبع کم جمعیت ترین کشور این قاره به حساب می آید که با دارا بودن بالاترین ارتفاع خود یعنی ۲٫۴ متر ، کم ارتفاع ترین کشور هم شناخته میشود

در ۸۸ جزیره این کشور هتل هایی برای اقامت گردشگران ساخته شده که بیشتر کارمندان آن از مهاجران کشورهای همسایه هستند.

سریلانکا
سریلانکا

سریلانکا:

جزیره سریلانكا فقط ۱۹ كیلومتر از هند فاصله دارد  و با مساحتی در حدود ۶۵ هزار و ۶۲۵ کيلومتر مربع در اقيانوس هند در منتهي اليه آسياي جنوبي قرار گرفته  است

این کشور دارای آب و هوایی معتدل با میزان بارش سالانه ۱۰۰ مترمربع است که از لحاظ منابع معدنی غنی نیست اما رونق کشاورزی در این کشور بالاست و محصولاتی هم چون چای ، کنف و نارگیل را دارا میباشد.

جاذبه های طبیعی این کشور را میتوان به طور خلاصه به سه دسته ی زیر تقسیم کرد:
– سواحل زیبا و طبیعت همیشه سبز آن با ورزشهای آبی متنوع

پارکهای جنگلی و حیات وحش

آثار باستانی و تماشای مراسم و فستیوال های خاص و ویژه

ایرانیانی که مایل به سفر توریستی به سریلاتکا هستند میتوانند با پیشنهادات سایت چوپانان، ویزای توریستی یکماهه را در فرودگاه کلمبو دریافت نمایند. اما باید توجیه کافی برای توریستی بودن سفر خود داشته باشند.

مطلب پیشنهادی

نحوه ی خرید سیم کارت در گرجستان

خرید سیم کارت در سفرهای بیرونی یکی از اصلی ترین و مهمترین کارهایی است که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *