خانه / جاذبه های گردشگری جهان / پدیده ای به نام شهر جنگلی چین
پدیده ای به نام شهر جنگلی چین
پدیده ای به نام شهر جنگلی چین

پدیده ای به نام شهر جنگلی چین

یکی از کشو هایی که دارای جاذبه های گردشگری بسیار زیادی می باشد کشور چین است که در کنار فرهنگ و تاریخ غنی خود دارای دیدنیهای طبیعی بسیار زیادی می باشد. این شهر پارکی زیبای چینی یکی از جاذبه های گردشگری جهان محسوب می شود که دارای بازدید گنندگان و توریست های زیادی خواهد بود. در ادامه این مطلب به پدیده ای به نام شهر جنگلی چین خواهیم پرداخت.

احداث شهر جنگلی

  قرار است پروژه پیدایش این شهر در لیوجو جدید در استان گوانجو توسط یک نگارگر مشهور ایتالیایی به نام استفانو بوئری اعمال شود، این نقشه كش قبلا پروژه های دیگری مثل دو عرش خراش جنگلی عمودی را هم به انجام رسانده بود. حدود ۴۰ هزار درخت و یک هزار گیاه از ۱۰۰ گونه متفاوت در نقاط مختلف این شهر کاشته می شود.  گیاهانی که در این جنگل قرار دارند هر سال ۱۰ هزار تن گاز دی اکسید کربن و ۵۷ تن آلاینده را از محیط می گیرند و ۹۰۰ تن اکسیژن را به محیط برمی گردانند.

احداث شهر جنگلی
در شهرهای بزرگ جهان برای وفق با آلودگی هوا شهر جنگلی ساخته می شود که یکی از مدرن ترین روش ها برای تمیز کردن هواست. روال گرم شدن هوا در سال های آینده شهرهای بزرگ دیگر را هم به سمت پیدایش شهرهای جنگلی می کشاند.

شهر زیبای جنگلی
این شهر جنگلی که یک جامعه ثغور ۳۰ هزار نفری را در خود جا خواهد داد، از فضای سبز ابهام آمیز خواهد شد به طوری که به میزان یک هزارهزار گیاه از بیش از ۱۰۰ متد گیاه نوع به نوع و ۴۰ هزار درخت خواهد داشت که در مجموع به میزان ۱۰ هزاران تن دی اکسید کربن و ۵۷ تن ذرات آلاینده را در هوا جذب و سالانه به میزان ۹۰۰ تن اکسیژن تولید می کند.با این حال خوشبختانه هنوز هم می‌توان در این باره خبرهای مناسبی شنید و افق‌های هویدایی را برای آینده کره زمین تصویر کرد. بی اندازه از این خبرها اینروزها از کشور چین می‌آیند.

احداث شهر جنگلی
در نو و قدیم اتفاق این کشور می‌تواند نقشی پیشرو درباره ایده آل “زندگی سبز” داشته باشد. مخصوصاً وقتی که دولت این کشور موضوع پیدایش بزرگترین نیروگاه خورشیدی شناور گیتی را مطرح می‌کند.این روزها اما خبرهای خوشایند بیشتری از مسیر چین عبور می‌کند و به عالم مخابره می‌شود. چینی‌ها برای جلوگیری از تولید گازهای سمی، چشم به راه ساخت بزرگترین شهر جنگلی عالم برآمده‌اند.

مطلب پیشنهادی

چگونه در روسیه اقامت کنیم

تمام اجناسی که در روسیه بیع یا فروخته می شوند، همه تنها با روبل (واحد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *