خانه / جاذبه های گردشگری جهان / سفری خاص به کشوری خاص در نوروز ۹۷
سفری خاص به کشوری خاص در نوروز 97

سفری خاص به کشوری خاص در نوروز ۹۷

نوروز… نوروز واژه ای خاص برای ما ایرانی‌هاست و معمولا پس از عبور از دی ماه بوی بهار و نوروز را هر ایرانی می تواند حس کند! در کشور ما نوروز برای مردم معنای خاصی دارد؛ از پهن شدن سفره هفت سین در هر خانه ای گرفته تا جمع شدن خانواده ها در لحظه تحویل سال و سفرهای نوروزی هر لحظه آن لذت بخش است. شاید یکی از متفاوت ترین عادت های نوروز را بتوان همان سفرهای لذت بخش این ایام تعریف کرد.

بیشتر خانواده های ایرانی در این ایام از شهر خود خارج شده و به گردشگری در شهرهای مختلف ایران یا حتی جهان می پردازند؛ نکته جالب اینجاست که با توجه به مشکلات اقتصادیبخش قابل توجهی از مردم کشورمان اما همچنان سفرهای خارجی ایام نوروز به قوت خود باقی بوده و از آمار جالبی نیز برخوردار هستند.

معمولا کشورهای آسیایی بخصوص کشورهای شرق آسیا به لحاظ سهولت در صدور روادید و هزنیه کمتر سفر نسبت به کشورهای اروپایی بیش از هر جای دیگری در دنیا مورد توجه ایرانی ها قرار می گیرند. کشورهای آسیایی میانه همچون هند نیز از جمله کشورهایی هستند که همواره در هر زمان از سال میزبان شمار زیادی از توریست های ایرانی بوده و هستندف به همین دلیل نیز ما نیز هند را برای معرفی به شما جهت سفری متفاوت به آن در نوروز برای شما انتخاب کردیم؛ سفری خاص به کشوری خاص در نوروز ۹۷ انتظار شما را می کشد…

هندوستان

هندوستان یکی از کشورهای بسیار زیبا و رویایی برای مسافرتی به یاد ماندنی در نوروز ۹۷ می باشد، این کشور دارای تمدن و فرهنگ بسیار قدیمی و کهن است که ریشه در عرفان و فلسفه هند دارد. مناطق و مکان های دیدنی هند همه ساله میزبان بسیاری از گردشگران و مسافران از سراسر دنیا می باشد که علاقه مند به فرهنگ و مردم هندوستان هستند. در هندوستان شکاف طبقاتی وجود دارد و با سفر به این کشور این موضوع را می توانید به وضوح شاهد باشید. ساختمان ها و معابد بسیار زیادی در هندوستان در زمان های مختلف ساخته شده اند که هریک برگرفته از نگرش حاکمان و زندگی مردم بوده است. در هندوستان ادیان بسیار زیادی وجود دارد که در کنار هم به شکل بسیار خوبی زندگی می کنند.

آب و هوای هندوستان

هندوستان آب و هوای متنوعی دارد. از آب و هوای کوهستانی گرفته تا مناطق گرمسیری و حتی کویر در این کشور پهناور وجود دارد.

هندوستان کشوری چهار فصل است اما در تقویم هندو ها سال به ۶ فصل تقسیم شده است. آب و هوای هند شامل : سرد و خشک، گرم و خشک و فصل بارش می شود.

سفری خاص به کشوری خاص در نوروز 97

چیزهایی از کشور هند که نمی دانید!

  • کومب ملا بزرگ ترین مراسم آیینی جهان است که در هند برگزار می‌شود و ۱۰۰ میلیون نفر برای شرکت در این مراسم به هندوستان می آیند. سنت های هندی روز اول این مراسم را روز غسل کردن در روزدخانه گنگ و جمنا می داند. این مراسم هر ۱۲ سال یک بار برگزار می‌شود.
  • هندو ها ۶ فصل در تقویم خود دارند. این فصل ها شامل بهار، تابستان، موسم بارندگی، پاییز، زمستان و پیش بهار می شود.
  • مجموع تلفن های موجود در هندوستان از تعداد توالت های این کشور بیشتر است. تقریبا می توان گفت در دست تمام مردم هند تلفن همراه قرار دارد.
  • زنان در هند هنوز جایگاه برابری با مردان ندارند. طبق آمار در هند هر یک ساعت یک زن را به خاطر جرم های مربوط با مهریه و یا دلایل بی شمار دیگر می کشند.

جاذبه ‌های برتر توریستی

همانطور که می‌دانید هندوستان سرزمین زیبایی هاست؛ شاید از دور و قاب تلویزیون کشوری شلوغ، شاید کثیف و بعضا عجیب بنظر برسد، اما باید هندوستان را از نزدیک دید! برخی از جاذبه های گردشگری هند همچون تاج محل آنقدر معروف و شناخته شده هستند که هر توریست و گردشگری از تماشای آنها به وجود خواهد آمد. با هم چند جاذبه گردشگری برتر هند را می‌شناسیم:

کاخ دریاچه

کاخ دریاچه در بحیره پیچولا در شهرستان اودایپور به عنوان یک کاخ تابستانی سلطنتی در قرن ۱۸ ساخته شده بود. امروز یک هتل لوکس ۵ ستاره تحت عنوان “هتل‌ها، استراحتگاه و قصرهای تاج” است. هتل کاخ بحیره در حمل و نقل مهمانان به هتل از اسکله در کاخ شهر در ساحل شرق بحیره پیچولا انجام می شود. این کاخ در سال ۱۹۸۳ زمانی مشهور شد که در فیلم اختاپوس جیمز باند به عنوان خانه شخصیت اول استفاده شد. این کاخ به قدری زیبا، معروف و عجیب است که برخی از گردشگران آن را یکی از شاخص ترین جاذبه های گردشگری جهان می دانند.

سفری خاص به کشوری خاص در نوروز 97

غارهای آژانتا

این غارها آثاری مربوط به قرن دوم پیش از میلاد هستند که بر روی دیواره های آنها نقش و نگار های تاریخی حجاری شده است. جالب است بدانید تا سال ۱۸۱۹ این غارها فراموش شده بودند تا اینکه گروهی از شکارچیان انگلیسی آنها را دوباره کشف کردند. نقاشی هایی که بر روی دیواره های این غارها کشف شده است روایت‌گر جنگ ها، خیابان‌ها، شهرها، حیوانات، فرهنگ و… می باشند و در واقع زندگی مردم بومی را در قرن دوم پیش از میلاد روایت می کند.

مرداب های کرالا

زنجیره ای از مرداب ها و دریاچه ها است که به موازات دریای عرب در ایالت کرالا قرار گرفته اند. این منطقه را می توان یکی از مهم ترین زیستگاه های آبزیان و دوزیست ها در هند دانست. بسیاری از گونه های منحصر به فرد و کمیاب آبزیبان در این منطقه زندگی می کنند. امروزه هتل های معلق بسیاز زیبایی بر روی این مرداب ها وجود دارند که از قایق های برنجی ساخته شده‌اند.

سفری خاص به کشوری خاص در نوروز 97

جایسالمِر

واقع در غربی‌ترین نقطه‌ی راجاستان و نزدیک مرز پاکستان، جایسالمِر شهری بزرگی است. ماسه‌سنگ‌های دیوارهای “شهر طلایی” از تیه مانند صحنه‌ای از شب‌های عربی برخاسته‌اند که در آن کاخ جایسالمِر مانند تاجی بر شهر ثبات دارد. تجارت‌گرایی خارج از کنترل، دید رمانتیک جایسالمِر را از آن دریغ کرده، اما حتی با تمام سروصدا و اتوبوس‌های توریستی، این شهر مقام خود را به عنوان یکی از مشهورترین جاذبه‌های توریستی هند حفظ کرده‌ است. در صورت سفر به هندوستان در نوروز ۹۷ اولین جایی که باید از آن بازدید کنید، همین جایسالمِر است!

سفری خاص به کشوری خاص در نوروز 97
با تور هند نوروز ۹۷ به سرزمین عجایب سفر کنید. کشور هندوستان، شبه جزیره ای مثلثی شکل با بیش از یک میلیارد نفر جمعیت است که از شمال به کوه های هیمالیا، از شرق به خلیج بنگال، از غرب به دریای عمان و از جنوب به اقیانوس هند منتهی می شود. هند سرزمینی عرفانی است که ادیان و فرهنگ های مختلفی را درخود جای داده است. این کشور با بیش از سه هزار سال تمدن و پشت سر گذاشتن تاریخی پرفراز و نشیب آثار باستانی بسیاری از دوران مختلف مغول ها، انگلیس ها و دوران باستان را دارا می باشد.

بد نیست بدانید که هندوستان در واقع یک نوع اصطلاح جغرافیایی است؛ به ویژه در زبان های هندی و انگلیسی که بیشتر بر قسمت شرقی حاشیه رود سند در پاکستان و همچنین منطقه بخش غربی هند اطلاق می گردد؛ گفتنی است این کلمه واژه غالبا در بین قرن ها ۱۷ تا ۲۰ میلادی در قاره اروپا متدوال بود اما در هند، هندوستان و ایران، بصورت مترادف بکار می رود.

مطمئنا سفر به هندوستان برای شما سفری به یاد ماندنی خواهد بود، بخصوص اگر این سفر در تعطیلاتی همچون نوروز برگزار شود…

منبع: http://choopanan.ir

 

مطلب پیشنهادی

تفاوت سفر به قبرس و یونان را بدانید

تفاوت سفر به قبرس و یونان را بدانید

را قبرس و یونان، مرزوبوم های داستان ایی که هر دو برای تعطیلات عالی هستند …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *