خانه / جاذبه های گردشگری جهان / شهر آگرا هند و جاذبه های گردشگری آن

شهر آگرا هند و جاذبه های گردشگری آن

Agra
Agra
Agra

آگره به عنوان محل زندگی و شهر تاج محل ، یکی از عجایب  هفتگانه دنیای  باستان ، یکی از محبوب  ترین شهر ها و یکی مقصد  توریستی  گردشگری  داغ به شمار می رود که ما در این مقاله از چوپانان به آن بپردازیم.  این شهر در ایالت  اتارگرداش  در شمال  هند در فاصله ۲۰ کیلومتری دهلی  واقع است . در این شهر  سه محل  به رسمیت شناخته  شده  میراث  جهانی  سازمان جهانی  یونسکو وجود دارد که شامل محل های معروفی  شامل  تاج محل ، فاتح گورسیکری  و قلعه آگره است . این شهر که به عنوان پایتخت  امپراطوری  مغول  بکار رفته است . و آنرا به شهر  باشکوهی  در هند تبدیل کرده است ، دارای تعداد بسیار  زیادی  بقعه  و مقبره و بناهای عظیم فراوان است . جدای از این موارد چیز زیادی درباره اینکه شما چرا می خواهید خودتان را در آگره پیدا کنید  وجود ندارد . این شهر اخیراً  با مسائل  جدی آلودگی  بخصوص  بواسطه زباله و دود مواجه است . در اکثر  این بناهای  تاریخی ،  آثار یادبود، قصر ها و کاخ های  قدیمی ، معابد و پرستشگاهها  و مساجد،  از سوی افراد دور گرد و دلالان بازار  سیاه  خود و خوشامد گویی واقع خوهید شد ، افرادی که ممکن است از  جذابیت سفر  شما بکاهند .دو مکان  مهم در شهر  آگره ،  قلعه آگره  و تاج محل است که  قابل  قیاس  با هیچ یک از دیگر  مکان های جذاب  نزدیک نمی باشد .

Agra
Agra

در این مسیر ، افراد راهنما به طور  رسمی  وجود دارند که این جذابیت ها  را با هزینه ای  اندک به شما معرفی و ارائه می دهند . شما از این شرکت و کمپانی  راهنمای  انگلیسی  مطلع ،  لذت خواهید  برد . در اولین نگاه ،  شما مجذوب  تاج محل  خواهید  شد و لحظه ای که چشم شما  به این آرامگاه و بقعه  باشکوه می افتد ،  متوجه خواهید شد که چرا یکی از عجایب  هفتگانه جهان به شمار می رود.

Agra
Agra

امپراطور  جهان شاه،  این بقعه و آرامگاه را برای عزیزترین همسرش  احداث  نمود و این  بنای  تاریخی  یادبود ،  به واسطه سنگ های  مرمری  سفید  رنگ متمایز  است . تاج محل  در هند دلالت بر قصر پادشاهی  دارد و اعتبار  آن از این قصر  پادشاهی  است و یکی از زیباترین  بقعه های  باستانی و شایسته در کل جهان است . تاج محل یک نشانه  کار  مهم به شمار می رود که معماری مسلمانان هندی را در رنگ های  واقعی  آن نشان می دهد . جلسات مختلف بازدید از تاج محل در طول  شب و روز به غیر از ایام تعطیل و جمعه  برای علاقمندان  فراهم  شده است . چون روزی  است که برای مسلمانان روز  استراحت و عبادت است . قسمت  داخلی  تاج  محل  دیار  تاریک است  و شما آنرا برای گیاده روی همراه با یک چراغ قوه بسیار مفید و موثر خواهید یافت .

نور خوب و مناسب  در عین حال  شما را قادر می سازد  تا متوجه سنگ های  قیمتی  یافت شده در داخل آن شوید . در تاج محل  هیچگونه  آثار  نور  و روشنایی  وجود ندارد . بر این اساس  شما نمی توانید بهترین  تجربه  را در شب  انتظار  داشته باشید ، و دوربین های عکاسی  حتی مهمترین  تصویر را ارائه نمی دهند.

قلعه  آگرا، مهمترین  جاذبه گردشگری بعدی  در این شهر است که شباهت  نزدیکی با قلعه سرخ  دهلی  نو دارد،  اما بسیاری  بهتر از آن حفظ  شده است . این مکان،  بیشتر  دارای  یک کاخ  و قصر  و به طور  همزمان یک ساختار  دفاعی است و عمدتاً  با استفاده از ماسه سنگ های  قرمز رنگ ساخته شده است . در عین حال باغ های  جذابی  در آگره برای علاقمندان  وجود دارد که از آن جمله می توان  به باغ  بوامی و باغات  رام اشاره کرد .

در مجاورت  رودخانه یامونا،  باغات  مهتاب  باغ  واقع شده است که در آن می توانید بعد از دیدن مناظر  جذاب تاج محل  به آرامش  برسید . معابد  موجود در آگره ،  بخشی اعظمی  از منطقه   جذاب  گردشگری است که در آن معابد  معروفی  قبل  بالکش وار ، معبد منکاشوار  و کایلاس  قرار دارد . محل  جالب توجه دیگر گردشگری  ،  سیکاندرا است که معبد  اکسیر  و ؟ مسجد جامع،  مرکز  یادبود  چینی کارمورا  در آن جای دارد .

مطلب پیشنهادی

نحوه ی خرید سیم کارت در گرجستان

خرید سیم کارت در سفرهای بیرونی یکی از اصلی ترین و مهمترین کارهایی است که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *