بندر بالچیک بلغارستان
بندر بالچیک بلغارستان

شهر بالچیک بلغارستان

بالچیک در قسمت جنوب شرقی بلغارستان واقع شده است، در منطقه Dobrich فقط ۳۱ کیلومتر تا سومین و بزرگترین شهرستان به نام وارنا در بلغارستان است. بالچیک شهر نسبتا کوچک با جمعیت ۱۳ ۷۶۶ نفر است. عظمت آن در زیبایی قابل توجه است و به همین دلیل یکی از مهمترین بنادر بلغارستان به شمار می رود که برای مسافران و تجارت استفاده می شود.

اولین کسانی که در اینجا به حل و فصل پرداختند، ترکیان بودند که مکان های Kmuni یا Krounoi به دلیل چشمه های زیر زمینی اینگونه اسم گذاری میشدند که بعد ها یونانیان بیشتر شهر ها را گرفتند.

بالچیک بلغارستان
بالچیک بلغارستان

زمانی که مجسمه ای از اعماق دریا پیدا شد آنها به سرعت آن را به Dionisopolis تغییر نام دادند، و گفته میشود تصور آنان این بود که الهه زیبایی آفرودیت متولد شده است. بالچیک تحت حاکمیت امپراتوری بیزانس و سپس عثمانی بود. با توجه به تاریخ رومانی گفته شده است بالچک خانه تابستانی ملکه ماریا بوده است که از سال ۱۹۵۷ به بعد رفت و آمد های بیشتری در این شهر شروع شده است.

بالچیک دارای مناظر فوق العاده زیبایی است. این شهر مانند یک شیب با شش تراس نزولی از یک فلات به ساحل کشیده شده. مردم از سراسر جهان برای چشمه های معدنی اینجا به خاطر ویژگی های پزشکی و پیشگیری کننده آن از چشمه های آب معدنی استفاده و بازدید می کنند. آب این چشمه هاغنی از منیزیم، سولفید هیدروژن، کلسیم و رادون است.

بالچیک بلغارستان
بالچیک بلغارستان

گردشگران می توانند از امکانات استراحتگاه های همسایه در منطقه Touzlata استفاده کنند. عبارتند از درمان های آبگرم، فعالیت های ورزشی، پیشگیری کننده ها و گل درمانی. محل بسیار عالی برای برای بیمارانی که مشکلات کلیوی یا گوارشی دارند یا حتی برای حفظ سلامت مفید است.

به غیر از چشمه های آب معدنی،که یکی از جاذبه های آرامش بخش آنجا محسوب مییشود. بالچیک جاذبه های گردشگری دیگری هم دارد مانند قلعه با شکوه ملکه ماریا که شامل ده ویلا و یک کلیسای کوچک می باشد که قلب ملکه در آنجا نگهداری میشود. در این قلعه باغ گیاه شناسی بزرگی وجود دارد که با گونه های مختلف درختان و گیاهان و همینطور از گل هایی زیبا احاطه شده است.

بالچیک بلغارستان
بالچیک بلغارستان

بازدید از گالری هنر، موزه های محلی و کوچه ساحلی را از دست ندهید. در اینجا شما می توانید بهترین رستوران ها و مکان های دیدنی را ببینید , گذینه های بی شماری برای انتخاب مکان های گردشگری و هتل ها و خانه های خصوصی ,ویلا یا کمپ برای شما و دوستداران طبیعت وجود دارد.

بالچیک محلی زیبا و پر آرامشی است برای کسانی که تعطیلاتی ارام و رویایی می خواهند.دریای سیاه و استراحتگاه های زیبا در بالچیک همه را حیرت زده میکند. شاعر بزرگ رومی به نام ovid ,ملکه ماریا و کارگردان امریکایی Francis Copola همه از زیبایی های بالچیک شگفت زده هستند.بون شک شما هم گرفتار زیبایی و رویایی بودن آنجا خواهید شد.

مطلب پیشنهادی

لوکس ترین هتل ۵ ستاره سوئیس

کشور سوئیس بدلیل برخورداری از امکانات و خدمات رفاهی لوکس برای گردشگران این کشور همیشه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *