خانه / جاذبه های گردشگری جهان / ۵ موزه برتر در برلین

۵ موزه برتر در برلین

5 موزه برتر برلین

برلین با صدها موزه در اطراف شهر، به شهر موزه ها معروف است. تاریخ پر تلاطم شهر بر روی برخی از اینها تاثیر گذار بوده است در حالی که دیگر موزه ها موضوعاتی از سراسر جهان را پوشش می دهند. هفته های زیادی برای بازدید همه موزه ها نیاز است اما اگر شما وقت کمی دارید یکی یا بیشتر از این موزه ها که در چوپانان به معرفی آنها می پردازیم، را انتخاب کنید.

موزه پرگاموم

موزه پرگاموم برلین
موزه پرگاموم برلین

پرگاموم یکی از پنج موزه­ای است که جزیره موزه ها را می سازد، و پر بیننده ترین موزه در آلمان است. بقایا و مصنوعات جهان قدیمی را دارا است مانند بخش­های شهرهای قدیمی که کشف و سپس به برلین آورده شده است. پرگاموم آلتار که نام موزه از آن گرفته شده احتمالا معروف ترین دست ساز انسان است – یک سنگ قدیمی ۲۲۰۰ ساله با کتیبه­ای که با جزئیات کامل به تشریح جنگ بین خدایان و غول ها پرداخته است. دروازه ایشتار از بابل قدیمی مکانی بسیار زیبا برای بازدید است. همچنین پرگاموم موزه هنر اسلامی و بسیاری از مجموعه های کوچک­تر مصنوعات قدیمی است.

موزه تشریح وحشت

موزه تشریح وحشت برلین
موزه تشریح وحشت برلین

آلمان در مورد مواجهه شدن با گذشته سختش باز برخورد می­کند و موزه تشریح ترس سعی در نمایش گذشته با استفاده از کلمات و نمایشگاه ها دارد. این موزه دوره ای از زمان شامل پیدایش فرقه نازی ها در سال ۱۹۳۳ تا پایان جنگ جهانی دوم و تقسیم برلین را نشان می­دهد. نمایشگاه ها داستان های شخصی با تبلیغ نازی ها و توصیف جرایمشان را بیان می­کند. همچنین موزه طولانی­ترین بخش باقیمانده از دیوار برلین را شامل می­شود و زندگی در طول آن زمان را تشریح می­کند. این موزه خوشایند هر کس نیست زیرا آن تاریک ترین بخش­های تاریخ برلین آن­هایی که فراموش شدنی نیستند را نشان می­دهد.

موزه یهودیان

موزه یهودیان برلین
موزه یهودیان برلین

موزه یهودیان برلین داستان ۲۰۰۰ ساله زندگی یهودیان در آلمان را بیان می­کند. این موزه بر روابط پیچیده بین یهودیان و آلمانی­ها در طول قرن­ها تمرکز دارد. این نمایشگاه جامع قتل عام­ها، تبعیضات و انفجارها را به همراه مشارکت یهودیان در اجتماع بزرگتر و حرکت آزادیخواه یهودی- آلمانی که در برلین شروع شد و تاثیرش را بر یهودیت گذاشت، توصیف می­کند.

طراحی مدرن موزه حسی از ناهماهنگی و سردرگمی ایجاد می­کند، با سه تونل زیر زمینی یا “محور” و یک فضای غیر قابل دسترس بین آن­ها که بازدید کنندگان را در نمایشگاه های مختلف هدایت می­کند. نمایشگاهی با نام برگ­های ریزان که به تمام قربانیان جنگ و خشونت تقدیم شده است نیز وجود دارد.

موزه DDR

موزه DDR برلین
موزه DDR برلین

گاهی دیوار برلین را از نمای غربی آن با تصاویری از رهبران غربی و هنرمندانی که در مخالفت با آن سخن می­گویند و نیز ریزش نهاییش در سال ۱۹۸۹ به تصویر می­کشیم. این موزه یک موزه انفعالی است که به خلق دوباره زندگی در آلمان شرقی اختصاص دارد. برای بچه­های محلی و بازدید کنندگان شرقی، این موزه یک منظره زیبا و چشمگیر برای زندگی روزمره برلین شرقی است: صف­های غذا، جاسوسی در محله­ها، بازجویی از زندانی­ها و فرقه کمونیست. با یک بازدید از موزه به گذشته می­روید و سوالات زیاد با پاسخ­هایشان را خواهید یافت.

آرشیو بائوهاوس

آرشیو بائوهاوس برلین
آرشیو بائوهاوس برلین

موزه­های معماری همیشه در لیست پنج موزه برتر نیستند اما سبك معمارى بوهاوس داستان منحصر به فردی دارد، سبکی که بر طراحی­های معماری معاصر در سراسر جهان تاثیر گذار بوده است. آرشیوها توسعه و پیشرفت را بازگو می­کنند که توسط والتر گروپیز در طول دهه ۱۹۲۰ تا ۱۹۳۰ هدایت شده بود، شامل اخراج چندین معمار یهودی توسط نازی­ها و تاثیرشان بر طراحی مدرن در هر کشوری که آنها در آن­جا پناه گرفته بودنند، می­شود. این موزه تلاش بوهاوس برای اینکه فلسفه هنری کلی شود، شامل هر چیزی از طراحی صنعتی تا صفحه آرایی را نشان می­دهد. اخیرا، مجموعه موزه بزرگتر از فضای نمایشگاه است و تنها ۳۵ درصد مجموعه به نمایش گذاشته شده است. به هر حال بازدید از مجموعه آگاهی دهنده و لذت بخش است.

منبع

مطلب پیشنهادی

نحوه ی خرید سیم کارت در گرجستان

خرید سیم کارت در سفرهای بیرونی یکی از اصلی ترین و مهمترین کارهایی است که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *