خانه / جاذبه های گردشگری جهان / کلیسای جامع سنت باسیل
جاذبه های دیدنی روسیه
جاذبه های دیدنی روسیه

کلیسای جامع سنت باسیل

کلیسای جامع سنت باسیل یکی از عالی ترین و قابل توجه ترین بناهای تاریخی روسیه کهن است. از قرن شانزدهم تا به امروز وصله زینت این کلیسا تعجب کلیه جهانگردان را برانگیخته و هم دوره به عنوان نمادی از آداب و تاریخ روسیه به شمار می رود. این بنا در میدان سرخ – مهمترین میدان مسکو – واقع شده و سمبلی است نمایانگر مسكن جغرافیایی بی مثل روسیه مابین فرانسه و آسیا. این کلیسا {اندرون|حرمسرا بین سالهای ۱۵۵۵ تا ۱۵۶۱ ساخته شده و نام آن برگرفته از یکی از قدیسان ارتدکس و بسیار محبوب روسیه است. در ادامه با سایت چوپانان همراه باشید تا بیشتر با جاذبه های گردشگری جهان آشنا شوید.

کلیسای جامع سنت باسیل
این کلیسا در واقع به دستور رواق مخوف به نشانی بنایی به توصیه اعتبار و یادگار تصرف شهر قازان ساخته شد. سنت باكتری دارای نه برج است و طراحی آن در اصل شبیه کلیساهای آن روزگار روسیه، کلیساهایی که شکل ظاهری شان به خیمه تشابه داشت، می باشد. هر برج که خود یک کلیسای کوچک است، دارای ترکیب و الگوی رنگی منحصر بفردی است که بی شک در گاز پینه کل مجموعه نفوذ بسزایی بر جای گذاشته است.

کلیسای جامع سنت باسیل
طراحی داخلی این کلیسا كلكسیون ای از برج های مجزاست که هر یک با صورت ها و تصویر های زیبا، دیوارهای نقش بسته به سبک قرون وسطا و رگه هنری متنوع ابهام آمیز شده اند. در مقابله با کلیساهای غربی که معمولا متشکل از سالن های پهن بوده و كلاً به یک شکل تنها هستند، کلیسای سنت باسیل به گونه ای متفاوت، فضایی کاملا خودمانی را داراست.

جاذبه های گردشگری روسیه
کلیسای سنت باسیل در سال ۱۷۳۷ باردیگر در چنگ آتش گرفتار شد و حدود نیم‌قرن بعد بار دیگر مورد آفرینش مجدد توبه كردن جای گرفت که این بار تغییراتی بنیادی در ساختمان آن به وجود آمد؛ تا آنگاه که نام برخی بناهای آن نیز تغییر کرد.
کلیسای كامل سنت باسیل، یک نقشه‌ی اصلی حایز ۹ کلیسا دارد که بر روی یک محور ساخته شده‌اند و همگی به کلیسای واقعی متصل می‌شوند. کلیسای مهم به خیمه‌ای اهتزاز منجر می‌شود و ۹ کلیسای کوچک دیگری به واسطه گنبد‌های کوچک از یکدیگر مشخص هستند. این کلیسا به طور کلی دربردارنده هشت بارگاه به‌ همراه یک بارگاه کوچک در جنوب کلیسای اصلی است.

کلیسای جامع سنت باسیل
در پایان تاسیس کلیسای سنگی، به خاطر مراقبت از کلیسا در برابر اثرات جوی و جلوگیری از فنا مصالح، همه ی دیوار‌های آن با رنگ‌های قرمز و سپید پوشانده شد. این بنا که بار‌ها گرفتار آتش شده بود، در نیمه‌ی دوم قرن هفدهم بازسازی و سقف چوبی آن با آجر‌های قوس‌دار جانشین شد. در همین زمان، نقش‌های نقشدار نیز بر آوار اتاق‌ها، راهرو‌ها و دیواره‌های بیرونی کلیسا نقش بست.
سال ۱۶۸۳ نیز سقف‌های این کلیسا بار دیگری کاشی‌ کاری شد.حروف زردگون نقش امانت بر کاشی‌های آبی تند بر دیوار‌ها گویای رمان ایجاد و بازآفرینی کلیسای سنت باسیل هستند، اما این نوشته‌ها یک قرن بعد طی یک تعمیر از بین رفت. ناقوس کلیسا در سال ۱۶۸۰ با دو ناقوس امروزی جانشین شد.

مطلب پیشنهادی

نحوه ی خرید سیم کارت در گرجستان

خرید سیم کارت در سفرهای بیرونی یکی از اصلی ترین و مهمترین کارهایی است که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *