خانه / راهنمای جهانگردی / راهنمای سفرهای آسیا / ۳ جاذبه گردشگری تاریخی چین

۳ جاذبه گردشگری تاریخی چین

جاذبه های گردشگری چین

چین یکی از کشورهای قدیمی و باستانی در قاره ی آسیا است که با داشتن مکان های فراوان تاریخی یکی از پر بازدید ترین و توریستی ترین کشورهای آسیا به شمار میرود.دیوار چین یکی از ۷ بنای شگفت انگیز دنیا ، شهر ممنوعه و لشکر سفالین سه موضوع مورد بررسی در این مقاله از سایت چوپانان خواهند بود.

جاذبه های گردشگری چین
جاذبه های گردشگری چین

دیوار چین:

دیوار چین که حدود ۲۰۰۰ سال پیش ساخته شده، طولانی‌ترین ساخته دست بشر است.

دیوار چین بنا به اعتقاد مردم چین در گذشته دارای ۵۰۰۰۰ کیلومتر طول داشته است که پس از طی قرون و در طول جنگ های متعدد دستخوش تغییراتی شده و با تخریب صورت گرفته به طول کنونی خود یعنی ۶۰۰۰ کیلومتر رسیده است.

این دیوار عظیم به دستور امپراطور شین بازسازی شده و به طول کنونی خود رسیده است.گفته می شود ساخت این بنای عظیم بشری به فرمان امپراطور مینگ برای دفاع از مرزهای شمالی این کشور داده شده است.

دیوار بزرگ چین در طول سال‌های زیادی ساخته شده است. اعتقاد بر این است که ساخت دیوار اصلی بیش از ۲۰ سال طول کشیده است. و همچنین مدت زمان ساخت دیوار در زمان سلسه مینگ نیز حدود ۲۰۰ سال به طول انجامیده است.

جاذبه های گردشگری چین
جاذبه های گردشگری چین

لشکر سفالین چین:

یکی دیگر از عجیب ترین و عظیم ترین ساخته های دست بشر باز در چین واقع شده است که میتوان از آن به عنوان بزرگترین کشف باستان شناسی در دوره های اخیر نام برد.

لشکر سفالین که شامل ارتش امپراطور چین شی هوان است برای حفاظت از معبد سلطنتی ساخته شده است.

امپراطور چین شی هوان اولین امپراطور متحده ی چین بوده است که او و سربازانش دو هزار سال پیش به خاک سپرده شده اند.

این ارتش در سال ۱۹۷۴ میلادی و به طور کاملا تصادفی و توسط کشاورزان چینی کشف شده است.

جاذبه های گردشگری چین
جاذبه های گردشگری چین

شهر ممنوعه:

به مجموعه معماری‌های باستانی درخشان و سحرآمیز چین می گویند که در مرکز بجینگ (پکن) پایتخت این کشور قرار دارد. مجموعه ای از کاخ های سلطنتی امپراطوران چین که ساخت آن در سال ۱۴۰۶ در شهر پکن آغاز شد و ۱۴ سال به طول انجامید

شهر ممنوعه که چیزی جز بزرگترین کاخ جهان نیست اغلب با رنگ های زرد که نشانه ی امپراطور و رنگ قرمز که نشانه ی شادابی است رنگ آمیزی شده است.

درون شهر که در حصار دیوار پکن قرار دارد دیوار دیگری کشیده شده که قصر پادشاهی را از سایر قسمت های شهر جدا میکند.دورتادور این قصر مرکزی خندقی با عرض ۵۲ متر کنده شده تا از امپراطور در مقابل حملات احتمالی دشمن محافظت شود.

اتاق های این کاخ بسیار زیاد است زیرا به اعتقاد چینی ها کسی که امپراطور آسمانی بوده باید قصری با ۱۰۰۰ اتاق نه کمتر و نه بیشتر را دارا میبوده که دو امپراطور مینگ و چینگ خود را از این اعتقاد مستثنی نمیدیده اند.

مطلب پیشنهادی

هتل جدید اتانی در توکیو را بیشتر بشناسید

توکیو را می توان یکی از زیباترین شهرهای آسیا در ژاپن دانست که جاذبه های …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *