خانه / جاذبه های گردشگری جهان / جاذبه گردشگری کوریون باستان قبرس
جاذبه گردشگری کوریون باستان قبرس
جاذبه گردشگری کوریون باستان قبرس

جاذبه گردشگری کوریون باستان قبرس

قبرس از جمله کشورهای بسیار کوچک اروپایی است که بیشتر بخاطر سواحل گرم و شنی مدیترانه ای معروف است اما در همین کشور کوچک نیز چندین جاذبه گردشگری تاریخی و قدیمی وجود دارد که از آن بین می توان به جاذبه گردشگری کوریون باستان قبرس اشاره کرد؛ اگر علاقه مند به شناخته این جاذبه معروف تاریخی هستید، با مجله چوپانان همراه باشید.

امروزه گردشگران تور قبرس در بازانده های ساختمانهای رومی و بیزانسی، بناها و ساختار های قدیمی ساکن می شوند. مثل تماشاخانه باستانی که ظرفیت ۳۵۰۰ تماشاگر را دارد، بازارچه رومی با حمام های عمومی، ساختمان آشیل با کفپوش موزاییک و مجمع گلادیاتوری که قدمتش به قرن چهارم میلادی برمی گردد.. شهر پادشاهی باستانی کوریون واقع بر روی سنگ ها، مشرف به سواحل قبرس جنوبی، یکی از برجسته ترین جاهای دیدنی جزیره قبرس به شمار می رود.  بر لبه این سنگ دیوار های کلیسای بیزانس و یک چشمه خوب قرار گرفته در قرن چهارم میلادی این شهر باستانی بر اثر زلزله نابود شد.

کوریون باستان
تپه کوریون یکی از بادقت کننده ترین دیدنی های لیماسول، نمایشگاهی از خلق دیرین قبرس می باشد.  در این مكان بنا های بزرگ، موزاییک ها و عكس های دیدنی وجود دارد. کوریون را در ترجیح سفر خود به قبرس جنوبی جای دهید.. اگر به صنعت موزاییک و کاشی علاقمندید، باید بدانید تپه کوریون یکی از زیبا ترین محل ها در نزدیکی کاخ اوستولیوس را ارئه می کند.

جاذبه های گردشگری قبرس
این مکان بکربسیار بزرگ و باشکوه است و یکی از برترین جذبه های كهن کشور قبرس می باشد، اما مشهور ترین مکان کوریون، تماشاخانه و عمارت ی استولیوییس می باشد، که کلاچی از موزاییک های ظریفی است که به خوبی حفظ شده اند. راجع به آنانی که زمان بیشتری برای بلندی برنده شدن ورزیدن بازی كردن سرگرم شدن آستین شان دارند، ناحیه ی مسن تر و كهتر کلیسای بیزانس، با استوانه هایش و موزاییک های کف ش، بیش خوب است. در صورتی که از طرفداران پروپا قرص مکان های دیدنی می باشد حتماً از این جاذبه های دیدنی دیدن کنید.

کوریون باستان
خانه آشیل

تنها قسمتِ این منطقه است که در آخرین ترین بخش شمال غربی کوریون نزدیک به جاده قدیم لیماسول-پافوس واقع شده است. این ویلا که از پاره اول قرن چهارم بعد از ولادت مسیح شکل گرفته است، دارای اتاق های زیاد است و کفپوش همه قسمت‌ها از موزاییک است. جذاب ترین بخش این خانه، موزاییک‌هایی است که داستان یار آشیل از دید هومر در کتاب ادیسه اش را به نقش می‌کشد. حفاری‌ها نشان می‌دهد این بخش جایی باب تجمع افرادی بوده است که از سایر محل ها به این مكان می آمده اند.

کوریون باستان
خانه گلادیاتور

این ساختمان که لحظه تاسیسش به نصف دوم قرن سوم بعد از زادروز مسیح برمی‌گردد، در بخش شرقی ساختمان آشیل قرار گرفته است. این ساختمان از یک حیاط مرکزی با ۴ دالان و برخی اتاق که جمعاً به محوطه مرکزی راه دارند، تشکیل شده است. موزاییک کاری کف این ساختمان به ویژه در قسمت شرقی و جنوبی آن، زیاد خاص و دیدنی است. مخصوصا در قسمت کاشی کاری شرقی اش، که در آن پهنه مبارزه یک گلادیاتور با عدو به صورت کشیده شده است. بدون شک این بنا را می توان یکی از معروف ترین جاذبه های گردشگری جهان دانست.

مطلب پیشنهادی

نحوه ی خرید سیم کارت در گرجستان

خرید سیم کارت در سفرهای بیرونی یکی از اصلی ترین و مهمترین کارهایی است که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *