خانه / جاذبه های گردشگری جهان / طعم لذیذ غذاهای مالزی

طعم لذیذ غذاهای مالزی

کشور های آسیایی جاذبه های گردشگری بسیاری دارند. نمونه هایی که در بیشتر آنها دیده میشود را بنا های تاریخی و زیبایی های طبیعی تشکیل می دهد. به نصبت فرهنگ هر کشوری در قاره ی آسیا غذا های بسیار خاصی تبخ می شوند و در این پست نگاهی به طعم لذیذ غذاهای مالزی انداخته ایم. با ما همراه باشید.

بررسی جاذبه های گردشگری جهان و آسیا

ناسی لماک

پادشاه غذاهای مالایی، ناسی لماک محبوب‌ترین غذای محلی مالزی است. این غذا شامل برنج با چاشنی نارگیل، تخم‌مرغ آب‌پز، بادام‌زمینی سرخ‌شده، ماهی کولی و به معشوق سس تندی که از میگو تهیه می‌شود، است. این غذا در رستوران‌های مجلل به آنتیك گزاف و در غذا فروشی‌های کنار جاده حتی باقیمت ۱ رینگیت هم به فروش می‌رسد.
پرداختن مبلغ زیاد به معنی خوردن غذایی بهتر نیست، بنا بر تجربه‌ی ما ویلج‌پارک‌ ناسی لماک (Village Park Nasi Lemak) كامل بلوز ركابی جایی است که می‌توانید بروید، با آهار حدوداً ۱۰ رینگیت، می‌توانید بشقابی پر از برنج با تزیینات کامل به یار و دشمن مرغ سرخ‌شده‌ی خوش‌مزه و یا غذای مشتهر مالایی، رندانگ (گوشت آب‌پز شده در شیر نارگیل، علف لیمو، گالانگال، سیر، زردچوبه، زنجبیل و فلفل) را صرف کنید.

غذایی شهیر در مالزی است و گوشت کبابی خوابانده شده در سس اختصاصاختصاصی است که بر روی زغال پخته می‌شود. سس استفاده‌شده از علف لیمو، زردچوبه، گشنیز، موسیر و سیر است، ایضاً پاره ای عسل هم به ترکیب تكثیر و كاهش می‌شود تا شهد اندکی به گوشت بدهد.
این غذا که در کافه کاپیتال (Capital Café) با سسی تند که ماده‌ی اصلی آن بادام‌زمینی است، سرو می‌شود. این غذا فروشی بیش از ۵۰ سال است که در حال تكاپو است و دستور پخت این غذا از پدر به پسر به ارث كبیر و نابالغ رسا است. در کافه کاپیتال ساتای مرغ و گوشت سرو می‌شود که مقصود ما ساتای گوشت است.

 

 

آسام لاکسا غذایی است که از رشته‌های سرو شده در آب‌گوشت ماهی خال‌مخالی، آب تمبر هندی، برگ‌های نعنا، علف لیمو، پیاز و آناناس تهیه می‌شود و این غذای تند، شما را، حتی اگر غذای تند دوست نداشته باشید، به خود جذب خواهد کرد. نیز باوجوداینکه این غذا موكدا تند است، ترکیب آن با آب‌گوشت به مصاحب چربی و یا سس شیرین میگو لذیذ می‌شود.
مکان موردعلاقه‌ی ما برای آسام لاکسا در کوالالامپور و بار او اند اس (O&S Restaurant) است، کاسه‌ای کوچک از این غذا در این بار ۵٫۵ رینگیت قیمت دارد و پر است از تکه‌های ماهی و رشته، حكماً پیدا کردن میز خالی در این رستوران به ویژه در زمان نهار می‌تواند کمی دردسرساز شود

 

روتی جالا

ترکیبی از رشته و شیرینی، روتی جالا غذایی به شکل تور است که از آرد برنج تهیه می‌شود. این غذا که گاهی به‌عنوان ثانی برنج به ویژه در جشن‌ها صرف می‌شود در ماهی‌تابه پخته می‌شود و معمولاً با خوراک مرغ و سیب‌زمینی و یا رندانگ مرغ و گوشت و یا گوشت خشک‌شده‌ی به سبک هندی سرو می‌شود.
باوجوداینکه روتی جالا اغلب در مراسم‌ها و جشن‌ها سرو می‌شود، می‌توانید این غذا را در رستوران‌های کوالالامپور هم پیدا کنید. مکان موردعلاقه‌ی ما نیونیا کالرز (Nyonya Colours) است که با ۱۱ رینگیت روتی جالایی لذیذ به همراه خوراک مرغ در بندگی شما قرار می‌دهد.

مطلب پیشنهادی

چگونه در روسیه اقامت کنیم

تمام اجناسی که در روسیه بیع یا فروخته می شوند، همه تنها با روبل (واحد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *