خانه / جاذبه های گردشگری ایران / آشنایی با بهترین پارک های ساحلی جزیره کیش
آشنایی با بهترین پارک های ساحلی جزیره کیش

آشنایی با بهترین پارک های ساحلی جزیره کیش

از بزرگترین كرانه ها تفریحی که باید در سفرتون به کیش به آن بروید پارک ساحلی میرمهنا است. این پارک در خیابان دریا قرار گرفته و یکی از بلوارهای اصلی کیش به شمار می رود که در آن مهمانخانه ها، مراکز خرید و همین هتل های مازاد یدكی وجود دارد و نسبتا به بقیه جای ها نواحی این آبخو شلوغ است. پارک ساحلی میرمهنا نزدیک محله عرب‌ها و بومیان آبخو است و بدین تزیین زندگی ساده بومیان آبخو را هم می‌شود به دور از آن همه دادوبیداد و زرق و برق آبخو دید. در ادامه در مطلب جاذبه گردشگری ایران در مورد آشنایی با بهترین پارک های ساحلی جزیره کیش  بیشتر می گوییم.

مردم محلی این منطقه این پارک را از مسجد خاتم الانبیا تا وسعت جاسک استمرار پیدا کرده است را یکی از فوق العاده ترین بلوكات برای تماشای غروب خور برشمرده اند. در برخی از ساعات روز می توانید در این اسکله عمل به ماهی گیری کنید و همچنین به تماشای لاک پشت هایی زیبا در كناره ها پارک میرمهنا که مستقلاً مختارانه حروار به این طرف و آن طرف می روند بنشینید. دل واپسی انگیزترین قسمت واقعه این است که می توانید همانجا ماهی هایی که نژند اید را کباب کنید و میل نمایید. بعضی شب‌ها، دراسکله یا رستوران‌های اطرافش موزیک زنده نیز رزین است، ارچه این فقط مختص ایدون نیست و موزیک زنده را تقریبا در همه آبخو می‌شود پیدا کرد.

 

بهترین پارک های ساحلی جزیره کیش

پارک ساحلی میرمهنا

زمانی که به این منطقه رفتید تنها به تماشای غروب خورشید و ماهی نوشیدن و تناول كردن نباید بپردازید چون که جاذبه های دیگری در نواحی آن هستند که باید از آن ها هم دیدن کنید. در نزدیکی پارک ساحلی میرمهنا، شهر سمج و شگفت‌انگیز کاریز قرار غمگین و بولینگ و مجموعه ورزشی مریم هم همان محیط است. در ایدون هم مثل بقیه جزیره، خرید یکی از تفریحات ثابت است. سوق و عرض معامله پارس خلیج، خریدوفروش صفین، بازارگاه زیتون و بازارگاه ونوس وهن آسیب چندانی با پارک ساحلی ندارند و رستوران توتی فروتی و میرمهنا با منوهای متنوعشان هم در نزدیکی پارکند و بین مسافران کیش بلند بالا زیاد دارند.

پارک ساحلی سیمرغ

در كرانه ها بین جاده جهان و جاده دوچرخه‌سواری کیش یعنی در ضلع جنوب شرقی آداك و در دنباله ساحل، پارک ساحلی سیرنگ قرار گرفته، جایی که کمربند دوچرخه‌سواری کیش است و تا چشم کار می‌کند آبی دریاست. با رفتن به  پارک عنقا می‌شود با یک تیر دو نشان زد. خود پارک پر از ملاحت است و کسی تا حالا نشده برود و سرگران برگردد، به خصوص اگر با خانواده‌تان به کیش رفته باشید.

فضای اهمیت برای بازی بچه‌ها در پارک درنظر نژند شده و جدید از آن زمین بدمینتون، پینگ پنگ، پیست اسکیت و مسیر پیاده‌روی هم دارد و از اینها مهمتر، بدوی و بزرگترین پارک دلفین هفهف پوزپلنگ در مجاورتش قرار گرفته. در مجموعه دلفین این پارک که به آن دلفیناریوم می‌گویند، گونه‌های مختلفی از پستانداران دریایى مثل دلفین، شیر دریایى، گربه دریایى شمالى، گراز دریایى و پنگوئن که هر کدام حرکات نمایشی خاص خود را به كاربستن می‌دهند، احتراس می‌شود و اصغا اسم پنگوئن خود کافی‌ست که سر از پانشناسیم و فرصت دیدنش را شاید برای یکبار در معیشت خوش گذرانی كردن از دست ندهیم.

از این گذشته، فضای سبز پارک دلفین پر از نخل، بنجامین، درخت انجیرمعابد، کاکتوس و اوکالیپتوس است که در ایدون گردهم آمده‌اند. بعد از دیدن تفنن جویی دلفین‌ها و پیاده‌روی در فضای سبز هم می‌شود به معاینه بررسی باغ پرنده ها رفت، جایی که پرندگانی از آمریکای جنوبی تا استرالیا و شرق آسیا تا آفریقا یکجا جمع شده‌ اند. در همجواری پارک ساحلی سیمرغ، هتل مارینا پارک که یکی از هتل های پنج بازیگر کیش واقع شده است. برای صرف غذا هم می‌شود بار جمیل در انتهای جاده جهان و غذاهای دریایی‌اش را آزادگی کرد.

بهترین پارک های ساحلی جزیره کیش

پارک ساحلی مرد ماهیگیری

شاید فکر کنید تنها کشتی یونانی است که دگرسانی به نمادی از کیش شده است و همه برای تماشای آن به این آبخست می روند اما باید بگوییم این آداك ی کهن ملاحت و دافعه های غزارت که هر کدام برای خودشان به نوعی سمبولیك برای این شهر به شمار می روند. پارک ساحلی مرد ماهیگیری یکی از همین نمادهایی است که در آبخوست کیش وجود دارد و برای دیدن آن پیشنهاد می کنیم که حتما به سمت کرانه ی شرقی آبخست بروید.

اینجا، جایی است که هرکس از گشت و گذار در آداك خسته می‌شود به آن می‌آید تا در زیر درختان تنومندش آرام بگیرد. این نقش پیكر تندیس ۱۲ متر فراز دارد و همچنین این تمثال در ردیف و دنیا اولی نقش پیكر تندیس ی فیگوراتیو بزرگ در فارس عوعو قرار دارد. این مجسمه در مدت سه ماه توسط چهار بازیگر در مشهد و در سه کارگاه آفریننده شد، از همین ابهت و صولت آن اضافه خیره کننده است. وجود دو آبنما و گیاهان بومی آبخوست مثل هور ایرانی، کنار، لور، گز، کرت، بمبرلاری، نخل خرما زیبایی‌های پارک را نمودارتر می‌کند. ساحل پارک مرد ماهی گیر یکی از جاهای آبخو است که خیلی‌ها برای درست کردن مجسمه‌های شنی انتخابش می‌کنند. در طول ساحل راه می‌روید  و مردم با جدیت تمام، شن‌های ساحل را به شکل‌های گوناگون درمی‌آوردند و چی از این بهتر. به جمع اینکه همین که غروب می‌شود با نورپردازی پارک، همه چیز دلفریب‌تر می‌شود.

بهترین پارک های ساحلی جزیره کیش

پارک ساحلی مرجان

یکی دیگر از ساحل ها تفریحی جزیره کیش منطقه ی پارک ساحلی مرجان است که دارای آبی منتها ناپذیری از دریا است و تصویری ساكن :صفت اهل از جریزه ی کیش و دیدنی های این آبخو را نشانتان می دهد. حتما در طول سفرتان به کیش از پارک ساحلی مرجان در این آداك دیدن فرمایید. بعد از تماشای آب های زلال پارک ساحلی مرجان به سمت بازارگه مرجان بروید و در آن جا خریدتان را ادا دهید. پس خرید مجدداً به پارک برگردید و به تماشای غروب دیدنی خور در این ساحل بنشینید. این پارک تا دلتان بخواهد آلاچیق دارد و همینطور پیست دوچرخه خودرو هم از آن می گذرد که می توانید علاوه بر تفریحات آبی ممکن در این منطقه دوچرخه سواری هم انچام دهید. تفریجات آبی چیز در پارک ساحلی مرجان شامل جت اسکی، غواصی و موتورهای کوچک ساحلی می شود. نیز اگر خواستید در این ناحیه توقف داشته باشید تا صبحتان را با صدای امواج جنوب فارس عوعو آغاز کنید هتل هایی زیادی در نزدیکی از پارک ساحلی قرار دارند.

مطلب پیشنهادی

زیباترین کویرهای ایران

کشور ما به سبب واقع شدن در محیط جغرافیایی گرم و خشک، کویرهای بی شماری …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *