خانه / جاذبه های گردشگری جهان / آشنایی با مراکز خرید لوکس

آشنایی با مراکز خرید لوکس

آشنایی با مراکز تفریحی و خرید یکی از مواردی است که برای هر توریستی لازم است. شما باید دانید که برای خرید چه وسیله ای در طول سفر خود به چه منطقه ای رفته و از چه مرکز خریدی استفاده کنید تا هم قیمت مناسبی داشته و هم بیشتر نیاز های خود را در یک مرکز جامع بر طرف کنید. با پست آشنایی با مراکز خرید لوکس همراه باشید.

 

اعتبار بلوار بانهوف به این دلیل است که به عنوان گرانترین معبر خرید در جهان متمایز شده است. بعضی از مشهورترین برند های مد، مانند آرمانی، گوچی و پرادا، سوپر های خود را در این گذرگاه دایر کرده‌اند. در این میان شعبه های برندهای معروفی مانند رولکس، کارتیه و تیفانی را هم پیدا می کنید.

خیابان بانهوف زوریخ ، گرانترین گذرگاه خرید جهان

شاید نگاه انداختن به ویترین مغازه ها هزینه ای نداشته باشد، اما با قدم گذاشتن در یکی از این مغازه ها آرزو می کردید که ای کاش احترام کارت های بانکیتان حد و مرزی نداشت! این بلوار یا مناسب آدم های فوق دارا بی چیز است یا افراد عادی که هر از گاهی می توانند کالایی ویژه (و البته اسراف کارانه) را بیع کنند. این مورد یکی از مهم ترین جاذبه های گردشگری جهان است

 

بیایید با نگاهی به چند نمونه از کالاها حال و هوای این بلوار را به خوبی درک کنیم. وسوسه شده اید این لباس شب را بخرید؟ بسیار خوب، اما امیدوارم بابت هزینه ۷۲۰۰ دلاری آن مشکلی نداشته باشید.

این گردنبند چطور؟  اگر این گردنبند چشم شما را گرفته است باید بگویم برایتان ۴۳هزار دلار خرج برمی دارد.

مراکز خرید معروف دیگری نیز در جهان هستند که ممکن است شناخته شده تر از مراکز خرید زوریخ باشند. پس چرا خیابان بانهوف لقب گرانترین را دارد؟ بخش زیادی از این مسئله با هزینه های زندگی در سوئیس و نرخ ارز مرتبط است. قیمت ها در اینجا به طرز فاحشی بالاتر از دیگر کشورهای توسعه‌یافته است. این مسئله را در کنار قدرت واحد پول این کشور، یعنی فرانک سوئیس، بگذارید تا به بخش اعظم پاسخ خود برسید.

دیگر عامل اصلی این گرانی پیروزی بخش مالی در زوریخ است. بانک های مشهور سوئیس می توانند مقدار پول هنگفتی را در خزانه ی خود امن نگه دارند، اما در مقابل، مزایای فراوانی هم در خدمت افراد شاغل در صنایع می گذارند. پول نقد كثرت به جیب کارمندان و کارکنان معلق و نصب می شود و توانایی خرید بالا می رود. این موضوع به طور غیرطبیعی باعث تورم قیمت ها در مغازه های رده بالای گذرگاه بانهوف می شود.

برای یک گردشگر شگفت انگیز که پرسه زنان در خیابان ها قدم می زند، این گرانی جنبه تفریح دارد. تصور کنید اگر یکی از آن آدم هایی بودید که به چنین خیابانی به چشم یک سوپرمارکت نگاه می‌کند، چه می‌شد!

مطلب پیشنهادی

چگونه در روسیه اقامت کنیم

تمام اجناسی که در روسیه بیع یا فروخته می شوند، همه تنها با روبل (واحد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *