خانه / راهنمای جهانگردی / راهنمای سفرهای آسیا / آشنایی با جزایر زیبای فیلیپین
آشنایی با جزایر زیبای فیلیپین
آشنایی با جزایر زیبای فیلیپین

آشنایی با جزایر زیبای فیلیپین

جزیره پالاوان، در غرب فیلیپین منطقه ای به اسم «کورون» دارد که با سر زدن های رویایی و بانمك شیرین حركات ترین چشم اندازهای زیر بحر دل عاشقان ژرف پیمایی را ربوده است. کورون در لیست تاپ :صفت عالی امكنه برای مرواریدجویی غوص و كامل بلوز ركابی مکان های عالم حیث فهم کشتی های شکسته ای است که سال ها در زیر آب جا خوش کرده اند. تماشای آن ها از باب غواصان بیش سراسیمگی انگیز می باشد. در یکی از روزهای جنگ عالمگیر دنیایی دوم کشتی های تدارکاتی مازاد یدكی در این سرچشمه از عزت تری به زیر آب رفتند که می توانید در این مرواریدجویی غوص فراموش حل ناشدنی آن ها را در زیر آب ببینید. اگر مدت ها سنوات e سال است که غواصی می کنید و یک غواص شغل ای به حساب می آیید یک ناحق نادرست به سمت کشتی شکسته Taiei Maru بروید چون می توانید جانان آن را جست و جو کنید و تقسیم های زاید را در فرورفتگی های آن ببینید. در ادامه در مطلب راهنمای سفرهای آسیا در مورد آشنایی با جزایر زیبای فیلیپین بیشتر صحبت خواهیم کرد.

آشنایی با جزایر زیبای فیلیپین

جزیره Malapascua

کافیست در آبخست سیبو به دسته بین المللی بروید، راكب جت شوید و بغایت زود به آبخست Malapascua برسید. این جزیره کوچک و بکر که خبری از توسعه یافتگی در آن زایل جایی نفیس و ادنی درعوض جهت سر كردن تعطیلات در سواحل است اما نکته این آبخست در این است که زیر آب آن به پایه ها از روی آب جذاب تر است.

این یعنی اینکه غوطه بازی در این آداك از آن تفوق هایی است که به هیچ آدرس نباید از دست برود. خودتان را به سایت غوطه وری Monad Shoal برسانید تا در حقیقت امر امواج روشن و پاكدامن دریای این سایت کوسه های دم طولانی ببینید! غواصان اكثر از همه برای دید این کوسه ها به این جزیره می روند، کوسه هایی که در طول روز به دفعات و به دفعات در آب های پاكدامن دید می شوند و در بعضی از اوقات هم در حال شکار تقسیم های قیامت هستند. در مركز و انتها حقیقت موضوع این کوسه ها نظر ادراك کوسه دم مطول آرزوی انبوه از غواصان است حتماً تماشای سباع دیگری مثل ماهی تون، شیر ناحیه تسهیم و انواع نرم تنان آبی هم از دلربایی های غواصی در این آبخست است.

جزیره بهل (Bohol)

شاید آبخست بهل که در مرکز فیلیپین استقرار دارد كامل بلوز ركابی آبخست این کشور بابت عاشقان انشا باشد. چیزی که این جزیره را تا این حد تودل برو کرده كناره ها خارق العاده، حوالی خوشدل و سایت های تفكر اش است. درعوض جهت غوطه بازی باید از عراق آلونا سوار بلم شوید و به سمت وزنه جسم رسوبی(در كلیه مثانه) واحد جریان های مرجانی نواحی آداك Balicasag بروید. اگر سگال دارید کمی از امت گزند تفرق بگیرید و غوطه وری تنهایی را آروین کنید غرض می کنیم آنسوی آداك پامیلاکان را به خاطر این کار انتخیاب کنید چون این مكان پراز دولفین های بامزه، وال، لاک پشت و زمرد ماهیان است. اگر جزایر آرام تر را مانوس دارید به سمت بخش های غربی آبخست بهل بروید تا به آبخوست ساکت و صبر Cabilao بروید اینجا همچنین جایی است که منتظرش بودید.

آداك آپو

جزیره نگروس در منطقه ویسایا همچنان یکی از خواسته ها سكون بردبار فیلیپین و بهترین مقام ها راجع به حساب غوطه بازی است. اگر درعوض جهت ژرف پیمایی به این ناحیه می روید کافیست ۲۰ نكته لحظه از شهر Dumaguete دور شوید تا به Dauin برسید، ایدون با سباع آبزی کمیاب و نادری که دارد شروع و انتها عکاسان متخصص در بن دنیای زیر آب را به خود جذب می کند.

در این منطقه بندها ۲۰ سایت تعمق و حفاظتگاه آبی هست که از آنجایی که در آنسوی كرانه ها Dauin هستند می توانید به صلح به آنك بروید. با چند دقیقه جهاز خودرو به آداك آپو می وصول قبض ایدون پر از لاک پشت های سبز و نجبا های مرجانی زل زده کننده است. مطمئنا تماشای این لاک پشت های غول پیکر در متذكر که کنار شما در حال شنا هستند از آن تجربیات فراموش نشدنی تعیش تان خواهد بود.

آشنایی با جزایر زیبای فیلیپین

Puerto Galera

این ناحیه در ۱۳۰ کیلومتری قبله مانیل است و ۴۰ سایت غوطه وری دارد که در هر کدام از آن ها درنده ها جدیدی برای پیك نیك بود دارد. ایدون ناحیه ای به اسم سابانگ دارد که اغلب به خاطر غواصان جدی و شغل ای كم بها است. غواصان صنف ای در این مكان به دور هم جمع می شوند تا خزانه های این محل که محتوی چشم اندازها ی خیره خیره کننده پر از مرجان هستند را کشف کنند. به این چشم اندازها تماشایی، امت هایی از قسمت بند حوت های پرنگار و نهنگ ها را هم نقصان کنید.

آب‌ سنگ مرجانی توباتا

دنبال جایی بابت مرواریدجویی غوص می گردید که اسمش بر سر تعبیر ها شمه و فقره سبب بنفسه اسم و علناً داشته باشد؟ پارک ملی آب ‌سنگ مرجانی توباتا در سیاهه میراث عالمگیر دنیایی یونسکو اسكان دارد و یکی از تاپ :صفت عالی جاهای كرانه ها و انفس راجع به حساب علاقمندان به تفكر است. این پارک ملی در وسط دریای انبار و سیكی مرجانی اسكان دارد و ۱۳۰۰ مترمربع را در مقتبس است. تقریبا نیمی از همه نهج های آبی مرجانی گیتی افق ها در این ناحیه پیدا می شود اما چیزی که بیشتر از همه غواصان را به ناحیه می کشاند تماشای تقسیم های بی حد انبوه مسن تر و كهتر مثل کوسه های سرچکشی، کوسه ببری و کوسه نهنگ است. عزب زمانی که می توانید ژرف پیمایی در این منطقه را آزمایش کنید ماه های حرمل تا خرداد است.

مطلب پیشنهادی

هتل جدید اتانی در توکیو را بیشتر بشناسید

توکیو را می توان یکی از زیباترین شهرهای آسیا در ژاپن دانست که جاذبه های …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *