خانه / جاذبه های گردشگری جهان / آشنایی با سواحل ترکیه

آشنایی با سواحل ترکیه

 

ترکیه کشوری با چهار دریا که با نام رسمی آن جمهوری ترکیه است سرزمینی اوراسیایی که قسمت بزرگی از آن یعنی آسیای کوچک یا آناتولی در منطقه خاورمیانه و جنوب غرب آسیا قرار دارد و ایضاً قسمت کوچکی که تراکیه نامیده می شود در در جنوب شرق اروپا در منطقه بالکان است.در این پست به برسی مواردی مانند آشنایی با سواحل ترکیه خواهیم پرداخت.

 

سواحل زیبای ترکیه

 

ترکیه کشوری با چهار دریا، یکی از کشورهای هم كوچه مقیم حرم ماست که از جانب شرق با کشورمان و جمهوری آذربایجان، گرجستان و ارمنستان، نیز در جنوب شرقی با عراق و سوریه و در بخش اروپایی خود با بلغارستان و یونان مرز مشترک دارد. علاوه بر آن این کشور با دریای سیاه و دو دریای کوچک اژه و مرمره و نیز دریای مدیترانه مرز آبی دارد. دو تنگهٔ مهم و حساس بسفر و داردانل هم در دسترس و اختیار این کشور است. وسعت ترکیه ۷۸۳۵۶۲ کیلومتر مربع است که در این گستره جمعیتی حدود ۷۷ میلیون تن را جای داده است.

این سرزمین کوهستانی تقریبا پرباران است و از نظر ظاهر شبیه یک مربع است. با توجه مكان جغرافیایی ترکیه کشوری با چهار دریا و قرار گرفتن این کشوردر منطقه ای حساس سبب شده نقش راهبردی در منطقه ایفا کند و از این منظر از مسكن خوبی متمتع باشد. آب و هوای ترکیه کشوری با چهار دریا جلگه‌ای و مناسب است و بواسطه اماکن آفاق پویی متنوع و زیاد آن یکی از قطب های تماشا بویژه برای ایرانیان است.

ترکی استانبولی زبان رسمی مردم ترکیه کشوری با چهار دریا است. در تاریخ ترکیه پادشاهی عثمانی طی چند قرن بر قسمت های بزرگی از جنوب شرقی اروپا و خاورمیانه تسلط داشت. جاذبه ها و شهرهای دیدنی ترکیه کشوری با چهار دریا بسیار زیاد است اما از آثار و جاذبه های یکی از شهرهای قدیمی ترکیه یعنی استانبول می توان به این موارد اشاره کرد: برج گالاتا استانبول ترکیه، موزه كهن شناسی شهر استانبول، کلیسای چورا، کلیسای آب انبار، کاخ دلمه ‌باغچه، مسجد سلیمانیه، بازار بزرگ ترکیه سرای توپقاپی، مسجد آبی، ایاصوفیه و…. الی گشت در این ویدیوی زیبا شما را با این کشور بیشتر آشنا می کند.

 

سواحل زیبای ترکیه

 

به نظر افراد زیادی یکی از عجیب ترین کشورهای جهان، کشور ترکیه است. این کشور وسیع، از غرب تا شرق‌اش آنقدر تنوع، جاذبه و وصله زینت دارد که اگر بخواهید هر ماه هم سفری به آن داشته باشید، باز هم جای جدیدی را پیش روی خود خواهید دید. یکی از این شهرهایی که اگر عکس هایش را ببینید، هرگز فکر نمی کنید که در اینجا باشد، ترابزون ترکیه است. این شهر در کنار دریای سیاه قرار گرفته است.

طبیعت بی نظیر ترابزون ترکیه یکی از جاذبه های اصلی آن محسوب می شود. خانه هایی که در کنار آب قرار گرفته اند، کوهستان های سرسبزی که اطراف شهر را پوشانده اند و هر چیزی که از یک فضای طبیعی فوق العاده در ذهنتان تجسم کنید را در این شهر می بینید. در ابتدای فیلم جاذبه های شهری برای شما آمده است. دیدنی هایی مثل استادیوم، جاده های ساحلی و … را بینش رویت می کنید. اما هرچه جلوتر می رویم، خرمی این شهر بیشتر می شود. آبشارهای حیرت انگیز و صخره هایی که در ادامه برایتان نمایش داده می شود، حال و هوایتان را عوض خواهند کرد.

 

سواحل زیبای ترکیه

 

این شهر که فاصله چندانی هم با مرزهای ایران ندارد، یکی از مقصدهای کمتر شنیده شده در ترکیه است. همین موضوع هم دلیل خوبی است که پی به بکر بودن جاذبه ها و طبیعت خیره کننده آن ببرید. در ادامه همراه با باشید تا با هم به تماشای فیلمی متحول کننده از ترابزون ترکیه بنشینیم.

 

مطلب پیشنهادی

نحوه ی خرید سیم کارت در گرجستان

خرید سیم کارت در سفرهای بیرونی یکی از اصلی ترین و مهمترین کارهایی است که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *