خانه / جاذبه های گردشگری جهان / تفاوت سفر به قبرس و یونان را بدانید
تفاوت سفر به قبرس و یونان را بدانید

تفاوت سفر به قبرس و یونان را بدانید

را قبرس و یونان، مرزوبوم های داستان ایی که هر دو برای تعطیلات عالی هستند و اوان بین توریست ها بر سر اینکه کدام یک از آنها بهتر است، تباین نظر وجود دارد. بحث داغی که به نظر می رسد هیچ وقت بر آن انتهایی نیست… در اینجا می خواهیم این دو کشور را از نقطه نظرهای مختلفی با هم مطابقت کنیم تا بتوانید به یک دید کلی از هر دو برسید و در صورتیکه قصد سفر به قبرس و یا یونان را داشته باشید، راحت تر بین آنها تصمیم بگیرید.  در ادامه در مطلب جاذبه های گردشگری جهان در مورد تفاوت سفر به قبرس و یونان را بدانید بیشتر صحبت می کنیم.

 

اگر چه هم قبرس و هم یونان عضو سندیكا ی فرانسه هستند اما قبرس جز کشورهای منطقه شینگن منظور نمی شود و ازاین رو راحت تر می توان به آن رفت و حتی می توان تا ۹۰ روز بدون ویزا در قبرس ماند. در صورتیکه یونان در ناحیه ی شینگن است و برای بازدید از آن باید اجازت ی ناحیه شینگن را داشت.

اگر لذا بعد آب و هوای گرمتری هستید باید به سمت قبرس بروید چرا که قبرس در نزدیکی کشور مصر و در جنوب شرقی مدیترانه قرار دارد و در ذریه آب و هوایش به نسبت یونان گرمتر است. برای شنا و تفریحات آبی در قبرس می توان در فصل های آوریل تا اکتبر به این کشور سفر کرد اما برای یونان، فصل شنا از می شروع می شود و علاوه بر این، به طور کلی آب و هوای یونان نسبت به قبرس خنک تر است.

مقایسه قبرس و یونان با آب هوایشان

تابستان های هر دو کشور گرم است. حسب معمول دمای هوا در فصل شتا در قبرس بین ۳۰ تا ۳۵ درجه ی سانتیگراد است و در یونان هم به بالای ۳۰ درجه می رود اما به طور کلی، قبرس هر دمایی داشته باشد، یونان از آن خنک تر است.

اگر هم بخواهید در زمستان به یکی از این دو کشور سفر کنید… قبرس واقعا شتا ای عالی ای دارد و آب و هوای آن در این فصل خنک خنک می شود اما خیلی کم پیش می آید که ذهاب و یا برف ببارد. در عوض شتا های یونان خنک تر است و حسب معمول نصف روزهای آن هوا بارانیست…

تفاوت ساحل ها قبرس و یونان

درست است که هم قبرس و هم یونان هر دو در ناحیه ی مدیترانه قرار دارند اما ضدیت های فاحشی هم از نظر دریا و هم از نظر سواحل با هم دارند. ساحل ها یونان بیشتر شن و سنگ ریزه هستند. دمای هوا در یک بخش از یونان با بخش دیگر آن بسیار دیگرگون است و در هر آداك ی آن، هم دما و هم برگ دریا و ساحل با جزیره ی دیگر فرق دارد.

قبرس ساحل ها ماسه ای دارد. حتماً بعضی از كرانه ها پافوس، کاملا صخره ای هستند و در یونان هم چند ساحل صخره ای به چشم می خورد.  به طور میانه آب و هوا در همه جای آن مثل هم است و دگرگونی چندانی ندارد. شن های ساحل هم در قبرس در بعضی جاها قهوه ای و در بعضی جاهای آن سفید است.

تفاوت طبیعتی در قبرس و یونان

قبرس و یونان هر دو کشورهای بیش زیبایی هستند و هر کدام دیدنی های خود را دارند، براین اساس اینکه بتوان وفق قبرس و یونان را از نظر كون این دو داد کار واقعا سخت و اشتباهی است. فقط همین قدر باید گفت که در کشور یونان به غارها، آبشارهای و آب انبار های مازاد یدكی برخود خواهید کرد و به طور کلی گیرایی كشش های اصلی یونان اغلب از قبرس است.

مطلب پیشنهادی

چگونه در روسیه اقامت کنیم

تمام اجناسی که در روسیه بیع یا فروخته می شوند، همه تنها با روبل (واحد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *