خانه / راهنمای جهانگردی / با شهر هانوی ویتنام آشنا شوید
با شهر هانوی ویتنام آشنا شوید
با شهر هانوی ویتنام آشنا شوید

با شهر هانوی ویتنام آشنا شوید

برای وفور و كمی از ملاقات کنندگان، جذب مهم در سفر به هانوی، قدم زدن در معبر های بخش باستانی و ناحیه دیرینه ویتنام است. در این کوچه های پر پیچ و خم و باریک، قلب تجاری شهر می تپد و سیرالملوك سابقه زمان آن به ۱۰۰۰ سال قبل بر می گردد. این شارع های نیم هامون خراب که از جذاب ترین گیرایی كشش های تماشا هانوی می باشند، جایی هستند که معماری نادیده و بدیع قرون وسطایی با هیاهوی صدای موتورسوارها، فروشندگان خیابانی، معامله و شراء و فروش  با هم ادغام شده اند. اگر با کنجکاوی بنگرید، در این منطقه معماری قدیمی آپارتمان لوكس فروشی ای، معماری متجاوز و كم است. در این منطقه، فروشندگان معمولا در مرتبه آسمانه بالای دكان هایشان تعیش می کنند. در ادامه در مطلب راهنمای جهانگردی در مورد با شهر هانوی ویتنام آشنا شوید بیشتر صحبت خواهیم کرد

با شهر هانوی ویتنام آشنا شوید

این خانه دكان ها ساختن اساس هایی افراخته و باریک هستند که به پوست ردیفی در کوچه ها جایگیری گرفته اند. با تشریف فرما شدن به کوچه های فرعی، فرصتی اعلا از باب آزادی از هنگامه و خلوت بلوار های غوغا هانوی نصیبتان می شود. هم در این کوچه ها، گونه ها غذاهای بومزاد :صفت بومی به شراء می رسد و دستفروش ها اقمشه تخم ها و ریحان را به فروش گذاشته اند، هم گونه ها صنایع دستی و کالاهای تزئینی بودایی درخصوص خرید ارائه می شود.

یادگاری از حکومت استعماری فرانسه دقیقا در مرکز شهر به چشم می خورد، کلیسای سن ژوزف در سال ۱۸۸۶ آفریده شده  و نقشه ی دهش از سبک معماری نئو گوتیک است. نمای بیرونی  با دو برج نارک تزئین شده، در حالی که نمای درونی و بیرونی با دریچه های بلور بری شده تزئین شده است. ورودیه واقعی اساسی کلیسا جز فقره سبب اجرا ادا عشا یزدانی باز نمی شود. در مواقعی جز عشا خدایی بابت داخل كردن به کلیسا باید از پشت کلیسا و از منوال گلچین مطران اعظم ملتفت کلیسا شوید.

دریاچه ی هوآن کیم

یکی از متمایز شده ترین ملاحت و دافعه های گردش جهانگردی هانوی، بحیره هون کیم است که در بخش جنوبی یاخته ساختار بافتار دیرینه شهر استواری دارد. مهم ترین گیرایی كشش تماشا این دریاچه، آبخست کوچکی است که آتشخانه نگوک سون در آن تحكیم دارد و از طریق یک پل سرخ فام می بسیج به این آداك دسترسی برملا کرد. این آذركده به سه پرستیژ بااهمیت به یاد ماندنی مهم ویتنام مختص دارد: لا تو، که به عنوان مراد حامی طب مورد جاه است؛ باتقوا نامدار وان کونگ؛ و ارتشبد قرن ۱۳، ترن هونگ دائو، که با جند متصرف مغول تبار جنگید. آبخو کوچک دیگری در نواحی پهلوها بحیره استواری دارد که برج مستحکمی در آن ثبات متاثر و از روی پل نمای گاز پینه دارد.

با شهر هانوی ویتنام آشنا شوید

معبد ادبیات

معروف ترین بنای باایمان شهر که فضایی بسیار زیبا و فراغت آشتی بخش دارد، آتشكده کونفوسیوس است که در قرن ۱۱ به آدرس دانشگاه آفریده شد. امروزه آتشكده رسم بنایی فقره سبب پاسداشت محققان کشور است. در قرون وسطی در این دانشگاه، ادبیات و حكمت راز کونفوسیوسی تحصیل می شد و در نزدیکی در حق الورود می توانید نام دانشجویانی را که در این مکان تعلم کرده اند، ببینید که بر روی ستون ها حکاکی شده است. در داخل، باغ های بسیارظریف و كوچك به غرفه هایی مختوم می شوند و یک پاگودا مشتمل نقش پیكر تندیس ای از کونفوسیوس استقرار دارد که به نوع پروری وضعیت صیانت استقرار می گیرد.

مقبره هو شی مین

این مکان جایگاه فراوانی از كس ویتنام است. این سرا آلبوم فراخ ای از باغ های شهر را دربردارنده می شود و مقبره هو شی مین و ایضاً موزه ها و بناهای یادبود زاید را در بر می گیرد که همه از ملاحت و دافعه های گردش جهانگردی هانوی هستند. بنای مجازی این كلكسیون ضریح هو چی مین است که ساختمانی شبیه مرمر بوده و بدن مومیا شده هو چی مین در یک امان منشور ای در آن استقرار گرفته است. در این مجموعه موزه هو چی مین نیز جایگیری دارد که در بر گیرنده گلچینی از یادگاری های بی اساس به هو چی مین و مفروضات و مجهولات جالبی ازباب به سرگذشت تنش ویتنام است. دیدار مجدد از خانه هو چی مین هم می تواند تماشایی :اسم پرشور باشد. این مسكن به شکل فوق العاده ای حفظ شده است. یک پاگودای ستونی شکل که حاصل دوباره سازی معبدی حین به قرن ۱۱ است نیز در این مجموعه واقع شده. شالوده عمده این آتشگاه در دما توسعه طلبی فرنگ نابود شده بود.

موزه قوم شناسی ویتنام

موزه قوم شناسی ویتنام حیث وجد مندان به پاافزار ها و عارف داران سرگذشت مکانی جالب خواهد بود. در پاافزار ویتنام هانوی با بناهای قوم شناسی که آلبوم های مفخم ملی را در بر می گیرند، ادبیات های متنوع بی پایه به آداب دانی ویتنام میانجیگری تیم مجربی که سرپرستی كلكسیون را بر عهده دارند، نقل می شود. در این مکان تبعه های کهن ویتنام در بناهایی که مسكن ویتنام نامیده می شوندT با نمایش رد هنری وصنایع دستی بسان چوب کاری، فلزکاری و پز های كهن و مدرن به سركشی کنندگان شناساندن می شوند. در ظالم و رام که بیرون از بنیان و غیرواقعی جدید شدهT نمایشگاه های مختلفی برگزار می شود. در ایدون می توانید از منزل ساختمان های كشاورز که وساطت اقلیت های جوراجور تبعه ویتنام در تماماً کشور چگونگی كاربرد اسكان می گیرند و همچنین از مثوی گیارای معاینه بررسی کنید.

با شهر هانوی ویتنام آشنا شوید

موزه هوآ لو

موزه ی سلول هوآ لو که پادرمیانی نیكبختی استعماری اروپا در اواخر قرن ۱۹ خلق شده، در اصل از این مکان راجع به حساب قید کردن انقلابیون ویتنام و مخالفان حکومت اروپا استعمال می شد، اما در میان اغلب توریست ها به نشانی مکانی که از آن درعوض جهت قید کردن اسرای آمریکایی در طول جنگ ویتنام مصرف می شد، شناخته شده است. نامدار ترین بیرونی که در این سیاهچال دستاق بوده، جان مک کین است. این سلول حاوی دستاق خانه های انفرادی، بند های جزو و ساحت است. گیوتینی که فرانسوی ها از آن استفاده می کردند نیز در معرض دید تماشاچیان ثبات گرفته است. معلومات فراوانی در حالت درگیری كامل ویتنامی ها علیه حکومت استعماری فرنگ حیات دارد که همنشین با جزئیات در این سلول نگهداری می شوند. دو سرا بی پایه به اسرای آمریکایی است که در این سلول گرفتاری بند بودند، همچنین فیلم مستندی از اسرای آمریکایی و رهایی آن ها و یادگاری هایی از قید ها در این مکان به نمودن گذاشته می شود.

تئاتر عروسکی

تئاترهای عروسکی آبی در هانوی نمونه ی برجسته از هنر و تفریح معمول ویتنام و از ملاحت و دافعه های گردش جهانگردی هانوی است و اگر بچه های کم سن و سال دارید، تماشای این ارائه ها تفرج عصرگاهی انعام برایتان خواهد بود. این شکل از هنر نوین ابتدا در روستاهای ویتنام و در طول ذهاب های موسمی زمانی که شالیزار ها زیر آب فرو می رفتند، برگزار می شد، اما هم دوره عمدتا این نمودن ها در استخرهای مختص كردن ای که به خاطر این کار مخلوق شده اند، برگزار می شود. این عرضه ها حسب معمول بر افسانه های ولایتی و غیربومی معروف تمرکز دارد و شفاعت یک طایفه عروسک گردان و با كاربرد از وسایل های سنتی ویتنامی ادا می شود. هانوی مرکز فرعی تئاتر های عروسکی آبی است و هر روز ۵ عرضه در تماشاخانه عروسکی آبی شهرداری به انجام در می آید. در سفر به هانوی، نظر ادراك این تئاترها را از دست ندهید.

موزه تاریخچه جنگ

در محوطه خارجی این موزه گلچینی از كلكسیون تفنگ ها و اثاث ادوات نظامی مالوف هواپیما ها و تانک های فرانسوی و آمریکایی و هواپیماهای رزمنده چرند به شوروی سابق به نشان دادن گذاشته شده است. در اندر بنیان اطلاعات مازاد یدكی در وضعیت جنگ با آمریکا و فرنگ حیات دارد. همچین نمایشگاه تفنگ بابت تعشق مندان به تاریخ ویتنام در قرن بیستم تدارک دیده شده است. غزارت از معاینه بررسی کنندگان معتقدند که پنل های داده ها به بخشش تنظیم نشده اند و دوست داشتنی ملیح ترین بخش كفش درخصوص آن ها در سفر به هانوی، چشم انداز حیاط و هواپیماهای نواحی برج هاست.

با شهر هانوی ویتنام آشنا شوید

دوست داران هنر و پاچپله گردی، برای دیدن این كلكسیون ناپسند از نوشته ها پیامدها هنرمندان ویتنامی که عهد احوال ما قبل تاریخ تا رگه هنرمندان معاصر در بر می گیرد، قطعا در سفر به هانوی فقر به توقفی كامل در این ارسی دارند. ازخودگذشته از این مخزن خزینه های با پایگاه عبارتند از خزف ها و سنگ های عتیقه وقت حسن به نسل احمر تران و قبیله دیناستی، تمثال های بودا نزاكت مال به قبیله مک و لی و تصویر های صریح ای از بت ی گوآن یین. هم كلكسیون گشاد ای از کارهای سرامیکی بی ربط به قرن ۱۱ و ۱۲ و گالری مهمی از هنرهای آدمیت در این پای پوش نشان دادن داده می شود.

دژ امپراطوری

دژ امپراطوری هانوی مقدار درخور توجه آلرژیك توانگری ارتشی این ناحیه بوده و تا قبل از سال ۱۹۶۰ و بدو جنگ ویتنام نقش استراتژیک و مهمش را حفظ کرده بود. این بنا در سال ۲۰۱۰ به خاطر نقش مهم و كامل یك چند که در جدید ی هانوی داشت، در سایت ارث عالمگیر دنیایی یونسکو به ثبت رسید. كهن شناسان و کارشناسان پس از رك کردن محور آسك های کاخ های عتیقه در این مکان تاریخ این مکان را بیش از ۱۰۰۰ سال سنجش زدند. بازهم در این مکان پناهگاهی دم به زیر دامن سینه كش شمول جنگ ویتنام نیستی دارد که در آن سرمشق ها و دستور كار های نظامی نشان دادن داده می شوند.

تای هو یا دریاچه غربی بزرگترین دریاچه هانوی است و خط ساحلی آن ۱۵ کیلومتر امتداد دارد. وفور و كمی از انسان حیث پیاده روی یا دوچرخه موتور از این شاهراه ساحلی مصرف می کنند و در جاده ورزش می کنند، اما دو عبادتخانه ناروا نیز در این نزدیکی وجود دارد. پاگودای تای هو معبدی علاوه زیباست و به بت مایه و اب اختصاص دارد. پاگودای Trấn Quốc یکی از قدیمی ترین عبادتگاهها ویتنام است (هر چند بارها بازسازی شده است). به خاطر اکثر مسافران در سفر به هانوی، بحیره غربی مکانی برجسته از باب فهم تخته سیاه انگش تنما ای از هانوی موخر و نوگرا است. در این مکان می توانید اقمشه غذاهای دریازی و بری تازه را در كاباره هایی که نزدیک بحیره وقوع آفریده و آفریدگار مخلوق شده اند، میل کنید. بحیره غربی در کنار گذرگاه Thuy Khue حادث :اسم تازه شده است.

خانه خاطرات

هر کسی در چگونگی هنجار خوش گذرانی ای که كس هانوی در کودکی داشتند، کنجکاو است، حتما باید در سفر به هانوی، به آپارتمان خاطرات سری بزند. این مسكن که به منت بازسازی شده، آپارتمان یک محترفه طرفه بوده و با اسباب یومیه و آنتیك هایی مربوط به چند قرن باستان پر شده است. مسكن از فایده خو های معماری نوین آئینی عرفی بهره مند است و بر قاعده سنت باستانی فنگ شوی ساخته شده، به طوری که قدرت به دهش در خانه رواج بین کند. در فداكار از اتاق ها می توانید از صنایع دستی  و کارهای معمول و خوشنویسی ها ابصار کنید

مطلب پیشنهادی

چرا باید به تفلیس سفر کنیم؟

چرا باید به تفلیس سفر کنیم؟

تفلیس پاینخت گرجستان که یکی از کشور های همسایه است و به تازگی به یکی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *