خانه / جاذبه های گردشگری جهان / دیدنی های تاریخی ترکیه
دیدنی های تاریخی ترکیه
دیدنی های تاریخی ترکیه

دیدنی های تاریخی ترکیه

ترکیه یکی از کشور هایی است که جز جاذبه های گردشگری جهان محسوب می شود. ترکیه به دلیل نزدیک بودن به کشور ما هر سال گردشگرانی از ایران به این کشور سفر می کنند و از جاذبه های گردشگری این کشور دیدن می کنند.در ادامه قصد شما را با دیدنی های تاریخی ترکیه آشنا کنیم.

کاخ Tapkapi

ساختار کلی کاخ توپکاپی بدین شکل است که در هر چهار طرف آن فضا بزرگی وجود دارد و در این بین نیز شاهد برخی ساختمان‌های نسبتا کوچک هستیم. گفتنی است که یونسکو این مکان را یک مدل ممتاز از قصر‌های دسته جمعی دوره عثمانی خوانده است. از بالای اندرون این کاخ، دید زیاد مناسبی به  شاخ فام (مسیر یک رودخانه) و دریای مرمره وجود دارد.

مکان های تاریخی ترکیه
گفتنی است که این کاخ به مدت ۴۰۰ سال (از سال ۱۴۶۵ تا ۱۸۵۶) محل اسكان ملوك عثمانی بوده است و حتماً در این مکان رسوم بسیار زیادی نیز برگزار شده است. در حال حاضر کاخ توپکاپی یکی از برترین جاذبه‌های قدیمی استانبول به‌شمار می‌رود و سالیانه افراد بسیاری از آن دیدار می‌کنند. معماری جالب این بنا نیز به خاطر گردشگران خیلی هیجان‌انگیز است.

جاذبه های تاریخی ترکیه
آثار خطاطی شده‌ای  در این کاخ هستی و عدم دارند که در کنار لباس‌ها و ظروف منسوب به چین اهل چین جلب نگرش می‌کنند. گفتنی است که در کاخ توپکاپی بسیاری از نشانه های مقدس دنیای اسلام نیز محافظت می‌شوند.

مسجد عرب

خابان کالیون در گالاتا واقع شده است و بزرگترین معبد در این منطقه به شمار می آید. بر زمینه داستان ها قرن ها قبل از دخول ترک ها به ترکیه این عبادتخانه را زمانیکه اعراب استانبول را اسیر کرده بودند ساختند. با این حال شواهد باستانی نشان می دهد یک کلیسا که در همین مکان بوده که در سال ۱۴۷۵ توسط پادشاه مِحمِت فاتیح به عبادتخانه دگرگون شده است و نام آن را مسجد گالاتا نهادند.

مکان های تاریخی ترکیه
زمانیکه اعراب مهاجر در سال ۱۴۹۲ از اسپانیا به این کشور رسیدند در اطراف این عبادتخانه منزل کردند. در آن حین بود که نامش به عبادتگاه اعراب دگرسانی یافت. از آن هنگام به كرات این ساختمان بازآفرینی شده و یا تبدیل ساختاری یافته است.

جاذبه های تاریخی ترکیه
 سنگ های قبر گوناگونی که آكنده از نقش های مختلفی است و نشان هایی که در طی بازآفرینی سال ۱۹۱۳ در این محل یافت شده است به موزه باستان شناسی انتقال یافتند. اشراف این عبادتگاه مستطیل شکل است و معماری اندرونی و خارجی آن به سبک گوتیک می باشد. برج ناقوس کلیسا به مناره تبدیل یافته و تشابه اضافی به گلدسته های مسلمانان اسپانیایی دارد.

موزه زیبای آنتالیا

اگه به تاریخ و آداب ترکیه علاقه دارید، پس این موزه جالب انتالیا رو از دست ندهید! این نمایشگاه خیره کننده همه آثار تاریخی و زیرزمینی آنتالیا رو به عرضه می گذارد.داخل نمایشگاه با تاریخ ترکیه مانوس می شوید. بخش باستان شناسی موزه، آوار های مربوط به روزگار برنز تا بیزانس رو به ارائه می گذارد.

مطلب پیشنهادی

نحوه ی خرید سیم کارت در گرجستان

خرید سیم کارت در سفرهای بیرونی یکی از اصلی ترین و مهمترین کارهایی است که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *