خانه / راهنمای جهانگردی / راهنمای سفرهای آسیا / برپایی مراسم و آیین های مقدس جشن و عیدانه در هند

برپایی مراسم و آیین های مقدس جشن و عیدانه در هند

برپایی مراسم و آیین های مقدس جشن و عیدانه در هند

جشنواره مقدسی هولی یک مراسم تجلیل و بزرگداشت مهم به سبب موفقیت و پیروزی خیر بر شر و پایان دوره سیاه زمستان و متمایل شدن به روزهای بهاری است که روز بعد از آمدن قرص کامل ماه در ماه مارس در هند و نپال برگزار می شود و در این پست از مجله چوپانان قصد داریم که به آن بپردازیم. این جشن که از لرد کریشنا الهام می گیرد که آب های رنگی و آب رنگی در پارتی های خیابانی در سراسر کشور می بیند .

جشن مقدس هولی به عنوان یکی از معروف ترین جشن ها و اعیاد هند، و در سراسر جهان ، یک رویداد پرطرفدار است که باعث جذب مسافران و گردشگران به هند شده است .این جشن سه روز به طول می انجامد که آخرین روز آن ، نقطه اوج پارتی است . روز اول (رنگ پاشی ) معمولا یک روز سنتی است که مسن ترین عضو خانواده ،خمیر رنگی را روی خانواده خود به عنوان نعمت می پاشد . روز دوم (بانو) روزی است که آتش بازی ها برای سوزاندن روح شیطان پلید و اهریمن هولیکا ،آغاز می شود و روز سوم (پاروا )روز مهم و اصلی جشن مقدس هولی است .

در نواحی مختلف ، مراسمات جشن با هم فرق می کند . بنابراین برای اطمینان از سفر خود برای داشتن یک تجربه از جشن مقدس هولی باید تحقیقاتی انجام دهید که با علایق و سلایق شما متناسب باشد و به مذاق شما خوش آید .

به احتمال فراوان شما میخواهید وقت گرانبهای خود را در طول جشن مقدس هولی در شمال هند سپری کنید ، چون جشن های جنوبی هند کتر شور و ثنا ما همراه است و بیش تر دارای یک سری کارهای جدی است .

پایتخت هند دهلی نو جایی است که در آن عجیب ترین و وحشتناک ترین پارتی برگزار می شود و چند ساعت در ماتورا (محل تولد کریستا)و رینداوان (محل رشد او) شما ریشه های سنتی این جشن را خواهید یافت . در جشن هایپور معروف به جشن صورتی ، که از شهرهای تاریخی هندوستان و مرکز ایالت راجستان است و در شمال غربی هند قرار دارد ، روز جشن تعطیلات با یک جشن رفسیتیوال فیل در روز قبل از عید مقدس هولی برگزار می شود .

با این انتظار که وارد جشن هولی نشوید ، به جشن هولی نروید . این یک جشن مشارکتی است ، بنابراین بهترین لباس های خود را نپوشید ، چون رنگ باعث می شود لباستان کثیف شود . و به عنوان یک گردشگر به خاطر داشته باشید که شما یک هدف اصلی و مهم برای بالون های آب رنگی که در خیابان ها ریخته می شود خواهید بود . اگر نمی خواهید در این جشن رنگی شوید ، یا در داخل باقی بمانید یا در طول این دوره به هند مسافرت نکنید .

در روزهای قبل از جشن مهمات و تدارکات لازم خود را ذخیره کنید ، که در این زمان کیسه های کوچک رنگی در خیابان ها به فروش می رسد . بگردید و پودرهای ملیحی پیدا کنید که برای محیط زیست و مردکم مناسب باشد و برای آنها از گونه های پودری استفاده نکنید .

برپایی مراسم و آیین های مقدس جشن و عیدانه در هند
برپایی مراسم و آیین های مقدس جشن و عیدانه در هند

این جشن با گروهی از دوستان برگزار می شود و از وجود آنها بهره کافی برده می شود . بخصوص اگر شما مونث باشید در این صورت نباید سعی کنید بدون همراه وارد این جشن شوید .(گاهی اوقات ازدحام جمعیت بیش از حد فشار می آورد بخصوص وقتی که به روز آخر نزدیک می شود .)برای اهداف ایمنی و امنیت لازم ، اطمینان حاصل کنید که شما دارای یک سیم کارت آراد برای تماس های خارجی هستید و خانواده شما ، تماس های ارزانی در هند با لبارا برای در تماس بودن ، ترتیب داده است .

برپایی مراسم و آیین های مقدس جشن و عیدانه در هند
برپایی مراسم و آیین های مقدس جشن و عیدانه در هند

مطلب پیشنهادی

هتل جدید اتانی در توکیو را بیشتر بشناسید

توکیو را می توان یکی از زیباترین شهرهای آسیا در ژاپن دانست که جاذبه های …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *