حقایق جالب هند

حقایق جالب هند

عزیمت به هند، یکی از جالب ترین مقاصد سفری در جهان است، این کشور زیبا در جنوب  آسیا قرار دارد و با کشورهای نپال، پاکستان و چین هم مرز است.

جاذبه های گردشگری بسیار زیاد و متنوع در این مقصد قراد دارد.  بزرگترین سلسله جبالی دنیا در شمالی هند واقع شده است.

اگر به جنوب این کشور سر بزنید، دره های متعدد، جنگل های بارانی استوایی ، سواحل مایه ای ، بیابانی و فلات  هایی خواهید دید .

هند از تفاوت های جغرافیای جالب توجهی برخوردار است و این ویژگی و تفاوت های ، فرصتی برای بروز داری از تمام انواع جاذبه های گردشگری برای این کشور فراهم می کند .در این کشور هر چیزی می توانید پیدا کنید . موضوع جالب دیگر درباره این کشور آسیایی، تنوع فرهنگ و مذاهب آن است. تغییرات زیادی در این سزمین در گذشته رخ داده است اما همیشه رسومات  آن، شده است و یکی از موضوعات مهم در این خصوص با توجه به مقالات چوپانان، این است که این رسومات،  هند را به یک کشور واحد بر یک مقصد مسافرتی که ارزش دیدن دارد، تبدیل کرده است. در ادامه حقایق جالب درباره هند را بخوانید.

حقایق جالب هند
حقایق جالب هند

هند از تمام انواع چشم انداز ها و مناظری که می توانید تصور کنید برخوردار است . رشته کوههای هیمالیا این کشور را از دیگر بخش های آسیا جدا می کند .

هیمالیا بزرگترین سلسله جبال در جوان است و یکی از بزرگترین جاذبه های گردشگری برای توریست هایی است که در جستجویی آدرنالین در هنگام صعود به بلند ترین دره های جهان هستند.

این پنسیلوالنیای  مثلثی ،  خیلج بنگال  به شرق ، دریایی عرب به غرب  و اقیانوس  هند به جنوب این کشور را تعیین می کند . هند، کشوری است که برای هر کس  ارمغانی دارد. این مقصد  مسافرتی زیبا با سلسله جبال  بلند و پارک های  پر رمز  و راز ، فرصت بزرگی  برای افراد  توریست فراهم می کند|، کسانی  که عاشق پیاده روی  هستند  و کسانی که  از  گردشگری اقتصادی لذت می برند . این کشور به ایالت هایی تقسیم شده است که همگی  دارای شهرهای مرکزی خاص  خود هستند . معروفرتین شهرهای هند،  بمبئی  و دهلی  است . هر ایالت  از دیگر ایالت ها متفاوت است که شانس دیدن  رسومات  مختلف  و فرهنگ  متمایز  هند و جاذبه های گردشگری  مختلف را در عبور  از یک ایالت به ایالت های  دیگر  برای شما فراهم می کنند.

حقایق جالب هند
حقایق جالب هند

یکی از پر طرفدارترین جاذبه های گردشگری ند،  مظهر عشق  و زیبایی  تاج محل است . این بنای  زیبا به جنس مرمر سفید ساخته شده است و نمادی است که حدود ۲ تا ۴ میلیون  گردشگر را هر ساله  جذب  خود می کند که بیش از ۲۰۰ هزار از سطح ؟ است  افسانه ها و داستان های متعددی درباره این بنای  تاریخی  با شکوه درگذشته  وجود داشته است .

حقایق جالب هند
حقایق جالب هند

افکار و اندیشه هایی که در طولی  تماشای  تاج محل  در شهر آگره به ذهن خطور می کند نه تنها زیبایی خارق العاده آن است ، بلکه عشق وصف ناپذیری است که دلیلی  در ورای  ساختار آن بوده است . بر این اساس ، مک  مکان  به خوبی  حفظ شده است که برای افراد  بومی و محلی  هند  مورد تقدیسی  و احترام است و به خوبی از آن مراقبت می کنند . هیچ ترافیکی  در اطراف این مکان وجود ندارد و همیشه ساکت و تمیز است و اوقات پر از شادی و خوشحالی برای توریست و گردشگران فراهم می کنند.

حقایق جالب هند
حقایق جالب هند

هند می تواند مقصد  مسافرتی  شما باشد  در صورتی که شما در جستجوی  جذاب ترین  سواحل شنی  در این بخش  از جهان باشید . این سواحل دارای  تعدادی  از بهترین  سواحل سلسله ی در اطراف خود هستند یکی از منسوب ترین و پرطرفدارترین  سواحل آن ، سواحل یا لولم است  که در جنوب  ایالت  گوا قرار دارد.  این قسمت  یک دهکده تقریبی کابل با سواحل  سلسله ای چشم نواز است و یکی از پر جمعیت ترین سواحل هند به شمار می رود.

تعداد زیادی  مسافران  کوله پشتی  به دوش  وجود دارند که آخرین روزهای عمر خود را به لطف تعاریفی که درباره این دهکده تفریحی  شنیده اند در آن سپری می کنند  در عین حال خانواده های زیادی وجود دارند که برای گذراندن  تعطیلات  به اینجا سر می زنند . اگر شما شلوغی  اینجا را در نظر نگیرید ،  مکانی  کامل و ناب است . در غیر اینصورت  ، شما باید  عزیمت  خود به این منطقه  را به دلیل  اکثر  بیاندازید که در آن زمان هیچ گونه مسافر کوله به پشت وجود ندارد . در پایان ما ، این محل دوباره شلوغ می شود .

حقایق جالب هند
حقایق جالب هند

یکی از موضوعات جالب هند جشنواره ها و فستیوال های آن است که به علت  روش  بر پایی این جشن ها در بین گردشگران و توریست ها ،  پر طرفدار است . هیچ معذوریتی  در  زمان برگزاری  جشن ها برای عموم وجود ندارد. نه تنها خانواده ها  بلکه تمام  همسایگان می توانند  در جشن شرکت کنند و به آن ملحق شوند وجود حاکم  را پر زرق و برق  سازند . در اکثر این جشن ها و فستیوال ها ، مردم ، شیرینی های  خوشمزه ای  در بین افراد حاضر در جشن توزیع می کنند . این از جمله مواردی است که شما نباید آنرا از دست دهید برخی  از جشنواره ها به عید کریسمس ، دیوالی و هولی ( عید مقدس) مربوط می شود  آنچه بسیار جالب توجه است و در هیچ جای  دنیا نخواهید دید،  روشی که مردم در طول  برگزاری این جشن ها به هم کمک می کنند . همسایگان و دوستان همیشه در هنگام برگزاری  یک جشن  که خانواده ها ترتیب داده اند، کمک  و یاری می رسانند این یکی از چیزهایی است که این کشور را واحد ساخته است . همین  موضوع زمانی رخ می دهد که در یک خانواده مراسم ازدواج و عروس  وجود دارد. هر کسی  به سر هم خود، خود را برای مراسم آماده می کند و در مراسم جشن  و برگذاری  عروس حضور به هم می رساند . این به روحیه  تحمل آنان بر می گردد که ظاهراً  از روحیه  بسیار  بالایی برخود دارند .

حقایق جالب هند
حقایق جالب هند

فرهنگ هند،  یکی از پر رنگ ترین  فرهنگ ها در جهان است . مردم این کشور به زبان های مختلف  تکلم می کنند .

که تکلم آنها بسته به ایالت های مختلفی که در آن زندگی  می کنند متفاوت است  در عین حال از تنوع غذایی بسیار متفاوت و زیادی برخود دارند که بسیار معروف است .

حقایق جالب هند
حقایق جالب هند

به خاطر همین شما قادرید  در سراسر جهان، رستوران های هندی زیادی مشاهده نمائید . چیزهای درباره نحوه آشپزی اتوا ف استفاده از طعم های قوی است که از ترکیبات  ادویه ای  و مغزی مشتق شده است.

این عناصر ترکیبی به علت که قیمت دارویی اشان از قرن های گذشته  استفاده می شده است و این به همان دلیل است که غذای آنان سالم ترین غذای  جهان به شمار می رود .

 

حقایق جالب هند
حقایق جالب هند

مطلب پیشنهادی

برترین مراکز تجاری هند

برترین مراکز تجاری هند

هند یکی از بزرگترین کشورهای پرگردشگر قاره آسیاست که همواره در ایام مختلف سال مورد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *