خانه / راهنمای ایرانگردی / راهنمای سفر به اصفهان

راهنمای سفر به اصفهان

اصفهان

اصفهان، یک از جذاب ترین شهر های توریستی و یکی از پر جمعیت ترین شهر ایران است. این شهر زیبا و تاریخی پس از مشهد دومین رتبه را در جذب گردشگر دارد و پس از تهران دومین شهر صنعتی ایران است. این شهر تاریخی که در دوره صفویه پایتخت ایران بوده است یکی از تاریخی ترین شهر های ایران به شمار می رود. سالانه میلیون ها توریست از اصفهان در فصل بهار و نوروز دیدن می کنند. اصفهان شهری با هوای معتدل و چهار فصل است تابستان های گرم و زمستان های سرد دارد. اما به دلیل کم بودن وزش باد در برخی مناطق این شهر خصوصا مرکز آلودگی هوا دیده می شود. اصفهان شهری با تاریخی بسیار کهن است. این شهر از دیر باز شهری مهم به حساب می آمده و پر از بناهای تاریخی زیباست. میدان نقش جهان، چهل ستون،عالی قاپو، منار جنبان، کلیسای وانگ و… یک مشت از خروار آثار دیدنی اصفهان هستند.

مسجد امام اصفهان
مسجد امام اصفهان

اصفهانی ها به زبان شیرین فارسی و به لهجه شیرین اصفهانی سخن می گویند، قومیت های مختلف از اطراف استان در این شهر ساکن شدند ولی اکثریت جمعیت این پایتخت فرهنگی را بختیاری ها و فارس ها(اصفهانی ها) تشکیل می دهند. شهر اصفهان در مركز ايران واقع شده از شمال به استان هاي مركزي ، قم و سمنان و از جنوب به استان هاي فارس و گهكيلويه و بوير احمد و از غرب به استان هاي لرستان و چهارمحال و بختياري و خوزستان و از شرق به استان يزد می رسد.

شهر باستانی اصفهان هر ساله سعی می کند بهترین تدابیر را برای جذب هرچه بیشتر توریست به کار گیرد. سعی شده هتل های این شهر با استاندارد های هتل داری جهانی مطابقت پیدا کند و به اقامت هر چه راحت تر مسافران داخلی و خارجی کمک می کند. در زیر با توضیح مختصری از پنج هتل برتر اصفهان اشاره خواهد شد.

هتل پارسیان کوثر اصفهان

هتل کوثر اصفهان
هتل کوثر اصفهان

این هتل در حاشیه زنده رود قرار گرفته و این باعث موقیت خاصش شده است. این هتل چهار ستاره به به سوییت‌های سنتی و مدرن، رستوران‌های متنوع و مجموعه‌ی تفریحی و ورزشی مجهز است.

هتل پارت اصفهان

هتل پارت اصفهان
هتل پارت اصفهان

هتل سه ستاره پارت با بافتی تاریخی در قلب شهر اصفهان قرار گرفته است و به سی و سه پل و دیگر مکان های تاریخی اصفهان بسیار نزدیک است.

هتل آسمان اصفهان

هتل آسمان اصفهان
هتل آسمان اصفهان

هتل آسمان یکی از بهترین هتل های اصفهان از نظر تفریحی و رفاهی است. ارتفاع این هتل بیش از ۴۰ متر است و ۱۳ طبقه دارد. این هتل دارای سالن های مناسب جهت برگزاری سمینار و همایش و رستوران گردان های فوق العاده است.

هتل سفیر اصفهان

هتل سفیر اصفهان
هتل سفیر اصفهان

این هتل در مقابل هتل عباسی قرار دارد . به مراکز تجاری و آثار تاریخی شهر اصفهان بسیار نزدیک است. این هتل یک هتل بسیار لوکس با هزینه بسیار مناسب محسوب می شود.

هتل عباسی اصفهان

هتل عباسی اصفهان
هتل عباسی اصفهان

این هتل تاریخی در دوره صفویه ساخته شده است و شاه سلطان حسین آن را به مادرش هدیه کرده است. این هتل تنها هتل پنج ستاره شهر اصفهان است که در بهترین نقطه شهر اصفهان قرار گرفته و به مراکز خرید و آثار باستانی نزدیک است.

شهر اصفهان پر از جاذبه های تاریخی و توریستی است که باعث جذب مسافران و توریست های داخلی و خارجی به این شهر می شود. نقش جهان از مهم ترین این آثار است که عالی قاپو، مسجد شیخ لطف الله، مسجد امام و سر در قیصریه در این میدان قرار دارد. چهل ستون، سی و سه پل، منارجنبان و کلیسا از دیگر آثار تاریخی مهم این شهر است.

مطلب پیشنهادی

معرفی انواع اتوبوس و قطار

اتوبوس ها و قطار ها دارای انواع بسیار زیادی می باشند ولی می توان گفت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *