خانه / جاذبه های گردشگری جهان / ژاپن و هفت جشنواره های پاییزی آن
ژاپن و هفت جشنواره های پاییزی آن

ژاپن و هفت جشنواره های پاییزی آن

ژاپنی ها در فصل های مختلف سال جشنواره های هیجان انگیزی در این کشور برگزار می کنند. در پاییز زمان برگزاری بسیاری از جشنواره های پاییزی ژاپن ها است. در شهرهای مختلف این کشور فستیوال های متعددی برگزار می شود که بسیاری از آن ها شهرت جهانی دارند.

بهتر است بدانید که در ژاپن برخی از جشنواره های پاییزی آنقدر محبوب و مشهور شده اند که بسیاری از توریستان برنامه سفر خود بر اساس تاریخ برگزاری این جشنواره تنظیم می کنند تا شاهد این جشنواره های زیبا و باشکوه باشند. در ادامه در مطلب جاذبه های گردشگری جهان در مورد ژاپن و جشنواره های پاییزی آن بیشتر می گوییم.

 

ژاپن و هفت جشنواره های پاییزی آن

جشنواره کیچی جوجی

یکی از اولین جشنواره های این فصل ژاپن که در دومین هفته ماه سپتامبر زمان برگزار می شود فستیوال کیچی جوجی است. هزاران نفر از سرتاسر توکیو وجهان به منطقه کیچی جوجی می آیند تا شاهد یکی از باشکوه ترین جشنواره ها باشند.

مردم نماد کوچکی از زیارت گاه میکوشی را در این فستیوال دوششان حمل می کنند و در سرتاسر شهر می برند و به این ترتیب فرارسیدن فصل پاییز را جشن می گیرند. توریست ها و گردشگران زیادی که در فصل پاییز به ژاپن سفر می کنند برای شرکت در این فستیوال به این منطقه از توکیو می آیند.

 

ژاپن و هفت جشنواره های پاییزی آن

فستیوال پاییزی دانجیری ماتسوری

در ژاپن یکی دیگر از جشنواره های پاییزی آن که در اواسط سپتامبر برگزار می شود فستیوال دانجیری ماتسوری است. این فستیوال در سرتاسر کشور برگزار می شود اما منطقه کیشیوادا ژاپن یکی از بهترین مکان ها برای تماشای این فستیوال است.

اجسام مختلفی از جنس چوب مانند ماکت های کوچک نیایشگاه ژاپنی روی دوش مردم با طناب در طول مسیر کشیده می شود. در این شهر مسابقات طناب کشی جالبی هم برگزار می شود و هرتیمی که ماکت چوبی زیارتگاه را زودتر از خط پایان رد کند برنده است.

 

ژاپن و هفت جشنواره های پاییزی آن

 فستیوال ساپورو

همانطور که می دانید فصل پاییز در ژاپن فصل غذاهای اشتهابرانگیز و خوشمزه است و برای امتحان کردن این طعم ها به شما شهر ساپورو را پیشنهاد می کنیم. یکی از مشهورترین فستیوال پاییزی ژاپن در حقیقت مختص غذاست که در جزیره هوکایدو برگزار می شود.

بهتر است بدانید که در این شهر در طول این جشنواره طیف متنوعی از محصولات کشاورزی و ارگانیک، غذاهای دریایی تازه و باکیفیت و غذاهای خوشمزه به بازدیدکنندگان و توریست ها ارائه می شود.

 

ژاپن و هفت جشنواره های پاییزی آن

فستیوال ناگازاکی

این فستیوال در شهر ناکازاگی برگزار می شود که بسیار رنگارنگ و زیبا است و هر ساله بین ۷-۹ اکتبر برگزار می شود. در این فستیوال آثار فرهنگ وسنت های چینی و هلندی را هم به وضوح می توان مشاهده کرد؛ چرا که این دو کشور تاثیرات بسیار زیادی بر ژاپن داشته اند.

احتمالا بارها تصاویر نماد این فستیوال را دیده اید که حرکت مواج اژدهایی در بین جمعیت است که این نمایش به رقص اژدها یا مار هم شهرت پیدا کرده است. در اکتبر می توانید با مسافرت به اکثرت شهر های ژاپن از این جشنواره زیبا لذت ببرید.

 

 

فستیوال تاکایاما

بهتر است بدانید که این جشنواره به نام هاچیمان ماتسوری هم شهرت دارد در دهکده کوهستانی تاکایاما برگزار می شود و یکی دیگر از جشنواره های پاییزی زیبا ژاپن است که اوایل ماه اکتبر برگزار می شود.

این جشنواره بسیار پر شور که همراه با جشنواره های رنگی ژاپن برگزار می شود به این صورت است که اجسام شناور و زرق و برق داری در بین جمعیت به حرکت در می آید که گاهی ارتفاع بسیار زیادی دارند. این اجسام شامل عروسک های خیمه شب بازی سنتی ژاپنی نیز می شود و برای اجرای نمایش های داستانی استفاده می شوند.

 

ژاپن و هفت جشنواره های پاییزی آن

فستیوال بزرگ پاییزی

در بین ژاپنی ها و همچنین توریست ها فستیوال بزرگ پاییزی یکی از محبوب ترین جشنواره های پاییزی ژاپن و بزرگ ترین فستیوال به شمار می آید. در این جشنواره صدها سوارکار در حالی که سوار بر اسب هستند به سمت هدف های از قبل معلوم شده شلیک می کنند و همین طور رژه منظم و باشکوه ۱۰۰۰ جنگجوی سامورایی هم یکی دیگر از بخش های فستیوال است.

 

ژاپن و هفت جشنواره های پاییزی آن

فستیوال جیدای ماتسوری

جیدای ماتسوری یکی از مشهورترین جشنواره های پاییزی این کشور است و یادآور حرکت دسته جمعی سامورایی ها از قصر امپراتوری کیوتو تا نیایشگاه جینگو است. این پیاده روی فرصت بسیار خوبی برای مشاهده مردم محلی و همین طور گیشاهای خاص کیوتو است.

اگر قصد سفر در فصل پاییز را به این کشور دارید بهتر است برنامه خود را در زمان این فستیوال ها هماهنگ کنید تا به تماشای این فستیوال های باشکوه و زیبا بروید و از زیبایی های این فصل در کشور ژاپن بهره ببرید.

مطلب پیشنهادی

نحوه ی خرید سیم کارت در گرجستان

خرید سیم کارت در سفرهای بیرونی یکی از اصلی ترین و مهمترین کارهایی است که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *