خانه / راهنمای جهانگردی / دره‌های معروف کشور قزاقستان

دره‌های معروف کشور قزاقستان

کشور قزاقستان از جمله کشورهای آسیایی است که در شمال کشورمان واقع شده است. شاید فکر کنید که این کشور بلحاظ گردشگری در وضعیت خوبی قرار ندارد اما شک نکنید که با یک بار سفر به قزاقستان نظرتان به کلی تغییر پیدا خواهد کرد. برای شروع در مقاله امروز می توانید با دره‌های معروف کشور قزاقستان آشنا شوید؛ با راهنمای جهانگردی ما همراه باشید.

شاید اگر این موضوع را هم مورد توجه قرار دهیم کهدره چارین قزاقستان که هزارهزار ها سال پیش با نفوذ و پیشگامی ترقی رودخانه ای به همین نام تشکیل شده، بزرگترین دره چیز در کشور قزاقستان است. بعد از عبور از دشت های علاوه عریض و وسیع و كم عرض خارج از شهر آلماتی، بین شدن دره چارین بسیار شگفت انگیز و گیج کننده جلوه می کند. میلیون ها سال طول کشیده شده است تا آب و باد، ماسه های قرمز رنگ دره چارین را به اشکال و سایه های افزون حیرت آور امروزین در بیاورند.

اگر فکر می کنید که آدمی هستید که براحتی تحت سندیت كون اطرافتان قرار نمی گیرید، به این دره علاوه بزرگ با چشم انداز خیره کننده اش، حتما سری بزنید. در کنار جد هایی چون عکاسی و لذت بردن از تماشای طبیعت پیرامونی دره چارین قزاقستان می توانید از مزایای دیگر سفر به این صنع شگفتی خودبینی انگیز مثل پیاده روی و قایق خودرو روی آب های خروشان و نیز جیپ خودرو در ابداع معشوق این ناحیه از قزاقستان لذت فراوانی ببرید.

دره قلعه ها

دره قلعه ها، معروفترین نقطه ی دره چارین قزاقستان است. وقتی از بالای این دره به ته آن نگاه می اندازیم، صحنه ایی که با آن مقابل می شویم، افزون گیرا و الهام بخش به نظر می رسد. بالاخص، وقتی که هور و ماهتاب در پایین افق قرار می گیرد، رنگ حصار های دره چارین به طوری دگرسانی می کند که دیگر، پندار رنگ خود دیوارهای دره نمی باشند. همچنین، سنگ های سائیده شده را می بینیم که سایه های عجیبی را بر روی کف دره خلق می کنند. افرادی که به کمپینگ و چادر زدن در هوای آزاد اشتیاق خاصی دارند، می توانند به دامن دره رفته و چادر خود را در یکی از دره های آنجا بر پا نمایند.

دره تمیرلیک

بعد از پیشگامی ترقی به ته دره، که موبسیار حیرت آورد است و فقط با خودروهای چهار دیفرانسیل می توان به این کار دست زد، شما به رود دره تمیرلیک خواهید رسید. معنای واژه تمیر «رنگ قرمز» است و این دره، قرمزترین دره جسم در منطقه می باشد. برگ های ریخته شده بر کف زمین این دره، كامل بلوز ركابی بستر را برای بر افراشتن چادر ساخته می کند. بعد از برپایی چادر، آتش را روشن کنید! برای بچه ها، این دره كامل بلوز ركابی جا برای بازی کردن است، از آن نظر که پر است از غارهای کوچک و ریز و تاق نماهایی که برای بازی کودکان اضافه جذابیت دارد.

اندکی محیط نواحی خود را مورد جستجوی بیشتری قرار دهید. خیلی زود مخبر خواهید شد که آبشار کوچکی در نزدیک محل کمپینگ شما قرار دارد که برای آبتنی کردن در روزهای داغ تموز علاوه ارزان است. تخته سنگ های تنوع که در حوالی خود خواهید دید، ممکن است شما را به زمین شناسی افزون میل مند کند. همین طور، شما می توانید از ته کردن بزهای وحشی برای عکاسی کردن از آنها زیاد خوشتان بیاید. چنانچه، جزو آن دسته از افرادی می باشید که از چادر زدن خوشتان نمی آید، اصلا امیدوار نباشید. چرا که در نزدیک شما جایی به نام چوندژا قرار محزون است که می توانید شب را در مطعم های آن جا بگذرانید.

دره زرد

دره زرد نیز یکی دیگر از چشم اندازهای این منطقه لحاظ می شود. می توانید به دامنه دره بروید و از بینش رویت دیواره های این دره خوش رنگ لذت ببرید. سرشت این دره نیز کمی متنوع است و مطمئنا جایی است که آدم در آن احساس فراغت آشتی می کند. گیاهانی مقاوم، به رنگ استپی روشن دارد که گاز پینه این دره را چند مقابل می کند. برای پیک نیک کردن نیز چشم انداز دلربایی دارد.

دره بستاماک

خیلی از افرادی که به این ناحیه می آیند، بعد سه روز از بودن در این دره خسته می شوند، ولی یا وقتی كه هنوز از سفر خود دریافتن خستگی نمی کنید، به دره بستاماک، یکی دیگر از پنج دره ی خوش رنگ و لعاب دار منطقه، بروید. این دره بین دره قلعه ها و تمیرلیک قرار غمگین است و بیش از شش کیلومتر طول این دره است. نکته جالب توجه در مورد دره بستاماک، دگرسانی رنگ ممتد آن است. وقتی که بستر نهر خشک این دره را اندازه گیری می کنید، رنگ صخره ها آرام آرام، از رنگ صورتی به پرتقالی تطور پیدا می کنند.

دره قرمز

دره قرمز که آخری دره از دره های این ناحیه است، بین رودخانه های چارین و چیلیک قرار غمگین است. مثل دره تمیرلیک، رنگ قرمز روشن خاربست های دره، به دلیل وجود کانی آهن در ترکیب ساختاری سنگ ها است. جنس سنگ خارجین های این دره، آتشفشانی است. در این دره، می توان سنگ بازالت و بقایای جوشش آتش فشان را در مسیر حرکت ملاحظه نمود. اگر قصد دارید که از تمام دره های این منطقه معاینه بررسی کنید، اول از همه، یه این دره سفر کنید. چون در سر راه رفتن به دره تمیرلیک واقع شده است و از نظر كیل و شکلی، نسبت به بقیه دره ها دلربایی کمتری دارد.

مطلب پیشنهادی

چرا باید به تفلیس سفر کنیم؟

چرا باید به تفلیس سفر کنیم؟

تفلیس پاینخت گرجستان که یکی از کشور های همسایه است و به تازگی به یکی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *