خانه / راهنمای ایرانگردی / راهنمای سفر به کیش
کیش
کشتی یونانی در کیش

راهنمای سفر به کیش

جزیره ی کیش در آب های خلیج فارس در اثر جابجایی قاره ها و چین خوردگی فلات ایران پدید آمده است.این جزیره یکی از ناقدیس های این اتفاق است که هر ساله گردشگران زیادی را برای مردم آن ناحیه پدید می آورد.

کیش
کشتی یونانی در کیش

نام این جزیره به معنای تیردان یا ترکش است زیرا هنگامی که بر بلندای این جزیره بایستید همچون ترکش یه نظر میرسد.برخی از نویسندگان هم نام این جزیره را کیان نوشته اند که از سلسله کیانیان در دوره ی پادشاهی کیکاووس گرفته شده است.

کیش
کیش

جزیره کیش در دوران مختلف به عنوان بزرگترین شهر تجاری مورد استفاده قرار می گرفته است.به گونه ای که در زمره ی شهر های بزرگ آن زمان از جمله بغداد و شیراز و…قرار داشته است.

کیش در منطقه ای خشک واقع شده است به گونه ای که تابستانی طولانی و گرم و زمستان هایی کوتاه و ملایم دارد.این جزیره فاقد یخبندان است و هوایی شرجی را به خود میبیند که گاهی این وضعیت به صد در صد میرسد.

کیش
کیش

بهترین زمان سفر به این جزیره در دی ماه تا فروردین ماه است که کیش هوایی لطیف و دلپذیر دارد.

از عوامل طبیعی جاذبه ی گردشگری این جزیره میتوان به مرجان ها و مروارید های زیبای این جزیره اشاره کرد.

جزیره ای با مساحت ۹۰ کیلومتری یکی از زیباترین جزایر خلیج فارس به شمار میرود که ارتفاع آن از سطح دریا به ۳۲ متر میرسد.این جزیره جزیره ای مسطح است و بالاترین نقطه ی آن ارتفاعی در حدود ۴۵ متر را دارا می باشد.

رستوران های این جزیره در دو نوع ساده و اجرای زنده ی موسیقی تقسیم بندی می شود که قیمت غذا در رستوران هایی با موسیقی زنده به چهار برابر قیمت غذا در رستوران های عادی تغییر قیمت میدهد.هم چنین قیمت غذا گران تر از قیمت آن ها در مکان های دیگر برای سرو غذاست.

کیش
کیش

انتخاب اول هر مسافر غذاهای دریایی و متنوع این رستوران هاست که لز صید روزانه ی صیادان حاصل میشود.

از جمله مراکز تفریحی ورزشی این جزیره میتوان مجموعه ورزشی المپیک ، مجموعه سوارکاری ؛زمین تیراندازی با کمان ، استخر سرپوشیده کرانه ، سالن غدیر ،پیست اسکیت ، سالن اسکواش ،سالن تنیس روی میز ، تکواندو ، کشتی و … را نام برد.

کیش
کیش

از جمله مناطق دیدنی این جزیره میتوا سواحل نقره فام ، کشتی عظیم الجثه در سواحل که به کشتی یونانی معروف است ،اسکله ی تفریحی ، پارک ساحلی ، اسکله و پارک تفریحی میرمهنا ،پارک ساحلی سیمرغ ، پارک مرد ماهیگیر ، پارک شهر کیش و شهر زیرزمینی کاریز را نام برد.

کیش
کیش

هم چنین در این جزیره بازارهای متنوعی برای خرید وجود دارد.

نگران اقامت خود نباشید.این جزیره هتل های فراوانی دارد که میتوان از هتل ۵ ستاره ی داریوش بعنوان یکی از هتل های زیبای این جزیره نام برد.

مطلب پیشنهادی

معرفی انواع اتوبوس و قطار

اتوبوس ها و قطار ها دارای انواع بسیار زیادی می باشند ولی می توان گفت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *