خانه / راهنمای جهانگردی / قوانین مورد نیاز برای دوری از مشکلات در سفرهای خارجی

قوانین مورد نیاز برای دوری از مشکلات در سفرهای خارجی

قوانین مورد نیاز برای دوری از مشکلات در سفرهای خارجی

هفته گذشته یک فرد انگلیسی به دلیل لخت شدن بر روی یک کوه مقدس در مالزی به زنداد افتاد. خیلی وقت پیش نبود که یک زوج به خاطر بوسیدن یکدیگر در ملا عام در دوبی به سرنوشتی مشابه دچار شدند. در عوض، اگر شما حتی در فضای مجازی مانند واتس اپ وقتی در امارات هستید فحش دهید، ۴۵ هزار پوند جریمه خواهید شد. و اگر شما رفتارهای دور از عرفی مانند مستی در ماگالوف (تفریحگاهی در جزیره اسپانیایی ماژورکا) از خود نشان دهید، ممکن است مجبور شوید ۳۰۰۰ یورو برای آزادی خود بپردازید.

نتیجه کاملا واضح و مشخص است. رفتار شما می­تواند حتی بیشتر از آن چیزی که شما برای آن قبل از سفر برنامه ریزی کرده­اید برایتان هزینه داشته باشد. پس ارزش آن را دارد که به اصول اخلاقی و آداب معاشرت و فرهنگ مکانی که در حال بازدید از آن هستید توجه کنید اگر شما می­خواهید وقتی خارج از کشورتان هستید از مشکلات به دور باشید. در اینجا قوانین مورد نیاز برای دوری از مشکلات در سفرهای خارجی را جمع آوری کردیم – حتی اگر آن­ها کمی عجیب به نظر آیند.

فرانسه

شما قانونا مجاز به به رانندگی با برثلیزر (وسیله­ ای برای تست میزان الکل خون از طریق تنفس) در ماشین خود نیستید و نیز حمل هر نوع وسیله که بتواند دوربین­های ثبت سرعت را شناسایی و کشف کند غیر قانونی است. همزمان اگر شما نیاز داشتید تا شبی را در پاریس بگذرانید ممکن است از دیدن چراغ­ های زیبای برج ایفل لذت ببرید اما باید بدانید عکس گرفتن از این تصویر خیره کننده غیر قانونی است.

بلژیک

ساختمان اتومیوم، یک بنای تاریخی شامل پنج کره بر روی هشت پایه برای صلح جهانی در بروکسل در سال ۱۹۵۸ ساخته شد. شاید این مکان یکی از جاذبه ­های پر بازدید در بلژیک و نماد پایتخت اروپا است و از آن­جایی که مکانی محافظت شده است شما اجازه عکس برداری از آن نخواهید بود.

اسپانیا

گردشگرانی که با لباس­ هایی شبیه آنچه مخصوص شنا است در خیابان­های اسپانیا ظاهر شوند با جریمه ۲۶۵ پوندی رو به رو خواهند شد. مسئولان کشور این نوع لباس­ها را در نواحی­ای غیر از سواحل ممنوع کرده­ اند. در ماژورکا کسانی که با لباس­های شنای خود از سواحل خارج شوند یا با سرعت بالا رانندگی کنند، ۵۰۰ پوند جریمه خواهند شد. این قوانین بخشی از قوانین شوراش شهر پالما است و به عنوان برنامه یک شهروند خوب شناخته شده است.

یونان

عکس برداری از ساختمان­ های دولتی، کلیساها وحتی صنایع هوایی ممنوع است. به سال ۲۰۰۱ فکر کنید زمانی که ۱۲ هواپیمای ارتشی به دلیل جاسوسی و عکس برداری از یک مکان هواپیمایی ارتش به زندان افتاده بودند. همچنین آگاه باشید که رفتار ناخوشایند مانند پوشیدن لباس­ های نامناسب و زننده می­تواند در برابر قوانین اخلاقی قرار بگیرد. داروی کدوئین در میان داروهای غیر قانونی در یونان است.

جزیره قبرس

شما مجاز به بوق زدن وقتی نزدیک یک بیمارستان هستید نمی­باشید.

سنگاپور

از سال ۱۹۹۲ آدامس جویدن در ملا عام ممنوع شده است. تنها استثنا بر این قانون آدامس نیکوتین است که تنها توسط نسخ پزشکی قابل خریداری است. همچنین ممکن است شما درگیر مشکلات شوید اگر شما عموما پرچم­ها و یا نمادهای ملی خود را نمایش دهید.

تایلند

انتقاد کردن از پادشاه یا هر کدام از اعضای خانواده سلطنتی غیر قانونی است – حتی پادشاهان متوفی. داین جرم به عنوان لس مجستی (توهین سلطنتی) شناخته شده است و فرد خاطی به مدت ۱۵ سال و یا حتی بیشتر به زندان خواهد افتاد.

جامائیکا

پوشیدن لباس استتار بر روی این جزیره دریای کارائیب غیر قانونی است.

ژاپن

در سرزمینی که کشتی سومو را خلق کرد نباید چاق شد! این قانون این گونه بیان می­کند که مردانی که بیشتر از ۴۰ سال دارند نباید دور کمرشان از ۸۰ سانتی متر و زنان از ۹۰ سانتی متر بیشتر شود.

مطلب پیشنهادی

چرا باید به تفلیس سفر کنیم؟

چرا باید به تفلیس سفر کنیم؟

تفلیس پاینخت گرجستان که یکی از کشور های همسایه است و به تازگی به یکی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *