خانه / جاذبه های گردشگری جهان / جاذبه های گردشگری مالدیو
جاذبه های گردشگری مالدیو

جاذبه های گردشگری مالدیو

کشور مالدیو، مجمع الجزایر زیبای جنوب غربی کرانه های هندوستان ، در اقیانوس هند با ۱۱۹۲ جزیره مرجانی کوچک و کم ارتفاع (در حدود ۳ متر) با مساحتی در حدود ۲۹۸ کیلو متر مربع که ۲۰۲ جزیره از بین آن ها مسکونی می باشند، قرار گرفته است. سواحل چشم نواز مرجانی با شن های سفید ، نمایی خیره کننده از اقیانوس به همراه ماهی های متنوع ، مرداب های زلال ، کم عمق و فیروزه ای و درخت های نارگیل آن قدر زیبایی و شگفتی دارند که نبود تپه ماهور و رود خانه حس نشوند. بدون شک این جزایر کوچک دارای بی نظیرترین جاذبه های گردشگری جهان می باشند.

جاذبه های گردشگری مالدیو
جاذبه های گردشگری مالدیو

در هر کدام از جزیره ها می توانید به همه امکاناتی که از یک شهر کوچک انتظار دارید ، دسترسی داشته باشید. انجام ورزش های آبی ، تست انواع غذا های محلی و بین المللی و شنیدن موسیقی های زنده در هر طرف از کار های پر هیجانی هستند که می توانید در آن جا تجربه نمایید.

با قایق سواری در بین جزایر مالدیو ، علاوه بر دسترسی به هر یک از جزیره های زیبا می توانید از تماشای از نزدیک ماهی های پرنده و شیرین کاری دلفین ها که یکی از زیباترین جاذبه های گردشگری مالدیو محسوب می شوند، در مسیر خود لذت ببرید. برای مسیر های طولانی تر هواپیماهای دریایی در نظر گرفته شده اند که نمایشی خیره کننده از اقیانوس را به همراه دارند.

جاذبه های گردشگری مالدیو
جاذبه های گردشگری مالدیو

از جمله آثار تاریخی که می توان از آن ها بازدید کرد ، کاخ ریاست جمهوری و مسجد جمعه ماله را می توان نام برد. بازدید از موزه ملی ماله و فروشگاه ها برای خرید ساعت های زیبا ، صنایع چوبی و شیرینی محلی ( باندی ) و مغازه های محلی ماهی فروشی و میوه فروشی را نیز نباید از دست داد.

علاوه بر هتل های داخل جزیره ، ویلاهایی بر روی آب برای اقامت گردشگران وجود دارند که تجربه بی نظیری را برای آنان فراهم می نمایند. بیشتر تفریحات موجود در جزیره مرتبط با آب هستند : غواصی مخصوص بزرگسالان و کودکان ، حباب سازی کودکان ، کلک سواری ، اسکی روی آب ، مسابقات قایق های بادبانی و شنا. مراکز تفریحی ویژه کودکان را نیزمی توان در جزیره یافت.

جاذبه های گردشگری مالدیو
جاذبه های گردشگری مالدیو

معروف ترین وعده غذایی که در رستوران های سر باز به همراه موزیک زنده سرو می شود ، بشقاب غذایی مالدیو است. برنج خوش بو و طعم تفت داده شده در سبزیجات و گوشت های حیوانات که در کنارش ماهی و حیوانات دریایی دیگر قرار داده می شوند ، مواد تشکیل دهنده این غذای عالی می باشند. مرکبات بی نظیر مناطق صحرایی مانند انبه علاوه بر نارگیل و موز از میوه های عالی موجود می باشند که نباید امتحان آنان را از دست داد.

در پایان به یاد داشته باشید که خارج کردن شن و ماسه و صدف از این کشور غیر قانونی است.

مطلب پیشنهادی

چگونه از ریازان دو قلو بازدید کنیم

داستان شهر « ریازان» واقع در بخش اروپایی روسیه در ساحل رودخانه « اوب» غیر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *