خانه / جاذبه های گردشگری جهان / زیبایی های قلعه پیتر و پل

زیبایی های قلعه پیتر و پل

در شهر سن پترزبورگ روسیه جاذبه های توریستی بسیار زیادی وجود دارد که می توانید در سفر خود به روسیه از آنها بازدید کنید؛ یکی از زیباترین جاذبه های گردشگری جهان به نام قلعه پیتر و پل در همین شهر قرار دارد. در مقاله امروز ما می توانید زیبایی های قلعه پیتر و پل را بیشتر بشناسید.

قلعه پیتر و پل (Peter and Paul Fortress) ارگ اصلی شهر سنت پترزبورگ است، شهری که در سال ۱۷۰۳ به دستور پتر کبیر و به دست یک بنای سوئدی طرح ریزی شد. در مقدمه دهه ۱۹۲۰، این قلعه همچنان به آدرس حبس استعمال می شد و امروز به مهمترین بخش موزه ی سیرالملوك سابقه زمان سن پترزبورگ دگرسانی شده است. در بالای برج و باروهای این قلعه از چشم اندازهای جذاب کناره های رود نوا لذت می برید و در داخل رحبه آن از جذب های اضافی معاینه بررسی می کنید.

جزیره کوچک زایاچی در لب زمام رود نوا و قلب سنت پترزبورگ قرار دارد و اصل و بدوی بنای شهر یعنی قلعه پیتر و پل بر روی آن خلق شد. وجود شمار اضافی آثار تاریخی در این آبخوست باعث شده که به موزه ی شهر نامی و بی نام شود و گردشگران مازاد یدكی در معاینه بررسی از آن از  بناها، موزه ها و نمایشگاه ها دیدن کنند. قلعه سنت و پل و همه ی بناهایی که در حصار دیوارهای قلعه هستند از جذب های منحصربفرد و هویت شهر سنت پترزبورگ به شمار می روند.

با اینکه قلعه پیتر و پل از مشتهر ترین جلب های سنت پترزبورگ نیست اما گردشگران معمولا در سفر به این شهر معاینه بررسی از آن را از دست نمی دهند چون شاهنامه شهر در این قلعه پسله شده است. این قلعه جایی است که امپراتورهای زیادی در آن خوش گذرانی کردند، به خاک سپرده شدند و کسانی مثل ماکسیم گورکی در آن حبس شدند. این قلعه را به صورت شش ضلعی ساختند تا بسیج دفاعی زبرین داشته باشد و اتفاقا در چندی از جنگ های روسیه هم نقش زاید ایفا کرده است.

در داخل ساختن اساس این قلعه بناهای دیدنی زیادی هست که فدا از آن ها را شناساندن می کنیم:.

در وسط این قلعه بنایی جالب توجه نظرتان را جلب می کند: کلیسای جامع، کلیسایی که مرقد ی خیلی از امپراتورهای روس از پتر کبیر غمگین تا نیکولاس دوم در آن قرار دارد. این کلیسا که در فاصله ی سال های ۱۷۱۲ تا ۱۷۳۳ مصنوع و آفریدگار شد نخستین و انتهایی کلیسای شهر است که برای درست کردن آن فقط از سنگ كاربرد شده است. در سال های قبل و درست بعد از ایجاد شهر در سال ۱۷۰۳ در این آداك یک کلیسای چوبی به سربلندی پیتر و پل مقدس آفریننده شده بود.

اتاق های شاهنشاهی در داخل یک گالری قرار دارند و توسط لحد هایی به قلعه پیتر و پل متصل شده اند. در اول قرن بیستم از این اتاق ها به نشانی تربت امپراتورهای روس استفاده می شد. امروز می توانید از ۲ تا از این اتاق ها که با نقاشی های گاز پینه از امپراتورهای روس تزئین شده اند دیدن کنید. اما در این مجموعه چند جاذبه منحصر به فرد دیگر نیز وجود دارد که می توانید از آنها نیز دیدن کنید:

  • برج ناقوس کلیسای جامع: در بازید از کلیسای جامع این قلعه می توانید با بالا رفتن از پله ها خودتان را به بالا ۴۳ متری برج ناقوس برسانید و از چشم اندازهای جذاب لذت ببرید.
  • مجسمه ی پتر کبیر: یکی از غیر منتظره ترین تن سان هایی که در قلب این مجموعه قرار دارد نقش پیكر تندیس پتر کبیر است. این نقش پیكر تندیس برنزی از سال ۱۹۹۱ تا به حال در بالای تخت تزار قرار دارد و گردشگران از آن دیدن می کنند.
  • ضرابخانه: قدیمی ترین قسمت شهر که در آن کارهای تكنولوژی ادا می شد ضرابخانه ی قلعه است، ضرابخانه ای که در سال ۱۷۲۴ به رخصت پتر کبیر ساخته شد و در آن سکه، مدال و … ضرب می شد.
  • زندان: مجموعه ی زندان، صدها سلول دارد که همه ی آن ها شبیه هم هستند و در روبه رو هر کدامشان اطلاعاتی راجع ی افرادی که در آن ها اسیری بودند وجود دارد. اگر خیلی تعشق ای به سرگذشت و تشخص های بااهمیت به یاد ماندنی ندارید بازید از قسمت بازداشتگاه می تواند کمی خسته کننده باشد.

چگونه به قلعه پیتر و پل برویم؟

قلعه پیتر و پل در جزیره زایاچی قرار ملول و تا ایستکاه متروی Gorkovskaya 5 تا ۷ لمحه پیاده روی فاصله دارد. آسان ترین راه برای پیوستگی به این قلعه این است که سوار مترو شوید و بعد از پیاده شدن در ایستگاه Gorkovskaya از طریق پارک الکساندر و پل لونوسکی به ورودی قلعه برسید. کلیسا، دو ورودیه دارد و بلیط را می توانید در نزدیکی آن ها تهیه کنید. از آن جایی که نمی توانید بلیط این قلعه را به طور آنلاین بخرید قصد می کنیم اگر در فصل تموز به سنت پترزبورگ سفر کرده اید حتما صبح زود به این محل بروید.

مطلب پیشنهادی

چگونه در روسیه اقامت کنیم

تمام اجناسی که در روسیه بیع یا فروخته می شوند، همه تنها با روبل (واحد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *