خانه / جاذبه های گردشگری جهان / پراگ، پایتخت زیبای جمهوری چک
پراگ، پایتخت زیبای جمهوری چک
پراگ، پایتخت زیبای جمهوری چک

پراگ، پایتخت زیبای جمهوری چک

تقریبا درباره اکثر کشورهای اروپایی و جاذبه های گردشگری آنها حداقل اطلاعاتی را داریم، اما در این هستند کشورهایی که علی‌رغم برخورداری از جاذبه های گردشگری متعدد اما کمتر اطلاعاتی در اذهان عمومی نسبت به آنها وجود دارد.

جمهوری چک یکی از آن کشورهاست که لازم دیدیم برخی از جاذبه های گردشگری آن و شهر معروف پراگ را به شما معرفی کنیم تا بیشتر با این کشور و جاذبه های گردشگری‌اش آشنا شوید.

پراگ، پایتخت زیبای جمهوری چک
پراگ، پایتخت زیبای جمهوری چک

شاید باور نکنید اما پراگ، پایتخت زیبای جمهوری چک، به گواه شمار زیادی از جهانگردان یکی از زیباترین شهرها در سراسر جهان است.

قلعه‌ پراگ (Pražsky hrad)

بطور کلی پراگ را به ۱۰ بخش تقسیم می کنند که منطقه اول آن قدیمی ترین بخش پراگ است. اتفاقا دیدنی ترین بخش پراگ نیز همین منطقه است که مهمترین آن نیز قلعه معروف این شهر است که همواره اولین انتخاب هر گردشگر این شهر برای بازدید است؛ گفتنی است این قصر باستانی ترین قلعه در سراسر دنیا و بی شک از مهمترین جاذبه های گردشگری جهان است. در مرکز این قلعه نیز یکی از تاریخی ترین کلیساهای چک قرار دارد که سنت ویتوس نام داشته و بازدید از آن در تور پراگ توصیه اکید ما به شماست.

میدان قدیمی پراگ

پراگ از آن دسته شهرهایی است که از جاذبه های تاریخی آن به بهترین شکل ممکن نگهداری و صیانت شده است. بزرگترین میدان پراگ قدیمی ترین آنها نیز هست که معماری خاص آن ترکیبی از معماری چند قرن اخیر را به شما نشان می دهد. مطمئن باشید که میدان قدیمی پراگ، از جمله زیباترین میدان ها در سراسر اروپاست.

میدان قدیمی پراگ
میدان قدیمی پراگ

جزیره دیدنی کامپا

در بین پلی به نام چارلز و قلعه پراگ منطقه ای وجود دارد که به نام جزیره کامپا معروف می باشد و فضای رمانتیک آن که بسیار هم شبیه به ونیز در ایتالیا می باشد، همیشه از سوی گردشگران خصوصا نامزدها و تازه ازدواج کرده ها مورد استقبال قرار گرفته است. در سواحل این جزیره می توانید چشم اندزای بسیار زیبا از سراسر پراگ را نظاره‌گر باشید.

ساعت نجومی پراگ

یکی از جالب ترین ساعت هایی که می توانید در سطح شهر ببینید در پراگ قرار دارد. ساعت نجومی پراگ تنها یک ساعت معمولی نیست، بلکه علاوه بر زمان، اطلاعات نجومی را نیز در اختیار شما قرار می دهد. این ساعت در بالای ساختمان شهرداری پراگ نصب گردیده و در حال حاضر یکی از جذاب ترین جاذبه های گردشگری در پراگ محسوب می شود.

ساعت نجومی پراگ
ساعت نجومی پراگ

نکته جالب دیگر در خصوص این ساعت این است که درست راس ساعت ۱۲، شمایلی از حواریون(۱۲ تن) از قسمت مشخصی که در بالای این ساعت قرار دارد خارج می شود و چهره این ساعت را بیش از پیش زیباتر می کند.

میدان ونس‌سالز

اگر زمانی خواستید از مرکز شهر پراگ که مهمترین بخش این شهر به لحاظ فروشگاه های متعدد است، عبور کنید، حتما کمی با دقت تر به اطراف خود بنگرید. میدان ونس‌سالز که در مرکز پراگ قرار دارد، همیشه مهمترین مرکز برای برگزاری فستیوال ها و مراسم های خاص این کشور بوده است. این میدان در قرن ۱۴ میلادی بعنوان مرکزی برای خرید و فروش اسب شناخته می‌شد.

خانه رقصان پراگ

شاید این نام در ابتدا کمی برای شما سوال بوجود بیاورد! خانه رقصان در حقیقت لقبی است که مردم پراگ به یکی از ساختمان های اداری این شهر داده اند. این ساختمان با شمایلی منحنی شکل متشکل از شیشه های زیاد ساخته شده است که مراحل تکمیل آن حدود ۵ سال به طول انجامیده است.

خانه رقصان پراگ
خانه رقصان پراگ

معماری جالب توجه این ساختمان به شکلی است که فکر می کنید در حال فرو ریختن است، اما این معماری برگرفته از نظریه تدوام و بحران است که به دست دو معماری معروف چکی ساخته شده است. در طبقه نخست این ساختمان، رستوران فرانسوی وجود دارد که همیشه مملو از گردشگرانی بوده که قصد داشتند ناهار یا شام خود را در محیطی منحصر به فرد تجربه کنند. اگر حتی قصد صرف وعده غذایی خود را هم در این ساختمان ندارید حتما از آن بازدید کنید؛ شاید توانستید یک عکس سلفی زیبا هم بگیرید!

مطلب پیشنهادی

نحوه ی خرید سیم کارت در گرجستان

خرید سیم کارت در سفرهای بیرونی یکی از اصلی ترین و مهمترین کارهایی است که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *