خانه / جاذبه های گردشگری جهان / صربستان، کشوری مناسب گردشگران
صربستان، کشوری مناسب گردشگران
صربستان، کشوری مناسب گردشگران

صربستان، کشوری مناسب گردشگران

صربستان کشوری است که بیشتر نام آن را به سبب تیم ملی فوتبالش یا واقعه جنگ تاریخی آن با بوسنی و هرزگوین می شناسیم و کمتر کسی به دیگر ویژگی های این کشور بخصوص جاذبه های گردشگری‌اش توجه می کند.

صربستان
صربستان

صربستان کشوری است در مرکز جنوب خاوری اروپا که جنوب شبه جزیره معروف بالکان را نیز در برگرفته است. صربستان با کشورهای مجارستان در شمال، رومانی و بلغارستان در شرق، مقدونیه و مونته نگرو در جنوب و با کرواسی و بوسنی در غرب هم مرز است.

بلگراد نام پایتخت و یکی از زیباترین شهرهای این کشور است. از جمله وقایع مهم تاریخی در صربستان باید به زیر سلطهٔ امپراطوری عثمانی رفتن آن به همراه مونته نگرو، بوسنی و مقدونیه اشاره کرد که تا ۴ سده نیز ادامه داشت!

صربستان
صربستان

این کشور امروزه جزء کشورهای گردشگر پذیر قاره سبز بحساب می آید که جاذبه های توریستی آن بعضا منحصر به فرد و بسیار زیبا و کم نظیر هستند. در ادامه این مقاله بیشتر با صربستان، کشوری مناسب گردشگران آشنا خواهید شد.

شهر شیطان!

از جمله جاذبه هایی که به محض ورود به صربستان به شما توصیه می شود تا آن را ببینید، شهر شیطان است! در واقع فرسایش مسئول شهری به نام شیطان شده است که نام خود را از اشکال عجیب و غریب سنگ‌هایش گرفته است. بر اساس افسانه‌های محلی، این سنگ‌ها اعضای مهمانی عروسی هستند که بوسیله شیطان به سنگ تبدیل گردیده اند. جالب اینجاست که ستون‌های موجود در این شهر سنگی همواره حال پیشرفت هستند؛ فرو ریخته و دوباره تشکیل می‌شوند.

شهر شیطان
شهر شیطان

گلوباک، بقایایی از یک شهر تاریخی

در کنار رودخانه دانوب شهری به نام گلوباک وجود دارد که بخاطر موقعیت جغرافیایی بی نظیرش، از گذشته مشهور بوده است. البته لازم بذکر است که این روزها تنها بقایایی از این شهر تاریخی برجای مانده که قلعه گلوباک یکی ‌از بزرگ‌ترین و مهمترین بناهای آن است. این قلعه در حقیقت بیشتر کاربردی نظامی و دفاعی داشته و برروی نقطه‌ی استراتژیکی‌ از رودخانه دانوب بنا گردیده بود تا به همه جا اشراف کامل داشته باشد. بازدید از آن برای شما نیز جذاب خواهد بود.

قهرمان کالِمِگدان

همانطور که گفتیم صربستان تا حدود ۴۰۰ سال در زیر سلطه امپراطوری بزرگ عثمانی قرار داشت. قهرمان کالِمِگدان بنایی است که برای بزرگداشت پیروزی صربستان علیه عثمانی و امپراطوری اتریش طی جنگ‌های بالکان و جنگ‌ جهانی اول ساخته شد.

این بنای زیبا را حتی می توان یکی از زیباترین جاذبه های گردشگری جهان محسبو می شود که همیشه پر از گردشگران مشتاق و علاقه مند است، چراکه دارای مناظری بسیار تماشایی و فوق‌العاده از رودخانه بلگراد است.

قهرمان کالِمِگدان
قهرمان کالِمِگدان

گلوباتس، شهری با معماری های منحصر به فرد

نام گلوباتس را بخاطر بسپارید، شهری که بخاطر معماری‌ پر ابهت و قلعه‌های افسانه‌ای خود بسیار معروف است. این شهر روی صخره‌های بسیار شب دار و تندی پدیدار شده که در نقطه‌ای دور از دسترس و در کرانه شرقی رودخانه دانوب قد برافراشته است. زمانی که از درون این شهر به رودخانه دانوب نگاه کنید، پهنای آن به قدری خوب دیده می‌شود که گویی به یک دریا شباهت دارد!

ميروتش، کوهستان با بهشتی از یادرفته

کوهستان ميروتش، با امتداد ۳۰۰ کیلومترمربعی خود در رودخانه دانوب قرار گرفته است؛ همانطور که شما هم متوجه شده اید، شمار زیادی از جاذبه های گردشگری صربستان در کرانه های رودخانه دانوب قرار دارند.

کوهستان ميروتش
کوهستان ميروتش

کوهنوردان برای عبور از تنگه ای که این کوهستان بوجود آورده و صعود به قله بزرگ استرباتس بزرگ که مرتفع‌ترین قله میروتش محسوب می‌شود، باید مجوز لازم اخذ کنند! گردشگرانی که به این منطقه مسافرت می‌کنند، می‌توانند در هتل‌های بی نظیر شهر دونی میلانوواتس و یا روستای توريستی تکیا اقامت کنند که مطمئنا از خاطره انگیزترین اقامت هایشان در طول سفرهای تمام زندگی‌شان خواهد بود.

مطلب پیشنهادی

چگونه در روسیه اقامت کنیم

تمام اجناسی که در روسیه بیع یا فروخته می شوند، همه تنها با روبل (واحد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *