خانه / جاذبه های گردشگری ایران / جاذبه های دیدنی شهرکرد
جاذبه های دیدنی شهرکرد
جاذبه های دیدنی شهرکرد

جاذبه های دیدنی شهرکرد

همانطور که می دانید جاذبه های گردشگری بسیار زیبایی در کشور عزیزمان وجود دارد که هر یک از نظر طبیعت منحصر به فرد خود و یا قدمت تاریخی که دارند، در دنیا بی نظیر و یا حتی می توان گفت کم نظیر هستند.

جاذبه های دیدنی شهرکرد
جاذبه های دیدنی شهرکرد

یکی از شهرهایی که در ایران از هر دو بعد بسیار فوق العاده است و سالانه مسافران بسیاری را به خود جذب می کند، شهرکرد است. این شهر  یکی از کهن ترین شهرهای ایران است و قدمتی بالغ بر هزار سال دارد. شهرکرد در طول تاریخ اتفاقات بسیاری را به خود دیده است که این باعث بوجود آمدن و همچنین تغییرات بسیار گشترده در چهره این شهر شده است. در این مقاله قصد داریم به چند مورد از این مکان ها و جاذبه های شهرکرد اشاره کنیم.

جاذبه های دیدنی شهرکرد
جاذبه های دیدنی شهرکرد

آبشار دره عشق

شهرکرد دارای آبشار های بسیاری است که یکی از معروف ترین آنها به نام آبشار دره عشق واقع در ۱۳۰ کیلومتری این شهر و در منطقه مشایخ شهرستان اردل قرار دارد. این آبشار با سرعت زیاد از دل کوه بیرون میزند و یکصد متر ارتفاع دارد. در کنار این آبشار رود کارون به آرامی جاری است که در ترکیب با انارستان و شالیزارهای روستایی دره عشق، فضای شگفت انگیزی را برای بازدید کنندگان بوجود آورده است.

آبشار دره عشق
آبشار دره عشق

قلعه دزک

مکان دیگری که باید در زمان مسافرت به این شهر بدان جا رفته و از نزدیک شاهد زیبایی آن باشید، قلعه دزک است. این قلعه در حال حاضر در اختیار سازمان میراث فرهنگی قرار دارد و تعداد بسیاری از فیلم های تاریخی نیز در آنجا ساخته شده است. هر ساله گروه های زیادی از این روستای تاریخی و این قلعه بازدید می کنند. باید گفت قلعه دزک با وجود رسیدگی که به آن می شود، متاسفانه در حال حاضر قسمت هایی از آن خراب شده ولی خوشبختانه هنوز پابرجاست. بدون شک باید این قلعه را یکی از مهمترین جاذبه های گردشگری ایران دانست.

قلعه دزک
قلعه دزک

آبشار آتشگاه

آبشار دیگر این منطقه که شهرت بسیاری دارد، آبشار آتشگاه است که در ۱۹۰ کیلومتری شهرکرد و ۴۰ کیلومتری شهر لردگان بعد از روستای میلاس و دره روح افزا و در ۲ کیلومتری روستای کوچک آتشگاه قرار گرفته است. این روستا که بیشتر با خاطرات سرداران ایلامی شناخته می شود، دره ای تنگ و زیبا با ویژگی های بکر و طبیعی خاصی است که در میان آن نهر خروشانی هم جاری است و سنگ های آهکی و گچی و درختان کهن سال گردو و بلوط در بستر این آبشار منظره شگفت انگیزی را برای گردشگران آن بوجود آورده است.

آبشار آتشگاه
آبشار آتشگاه

شیب زیاد و پستی و بلندی دره به طول سه کیلومتر بوده که آبشار های متعدد کوچک و بزرگی را ایجاد کرده است. پیوند عناصر زیبای طبیعی چون دره، سبزه زار و اقلیم مناسب، فضای بسیار مفرح و آرامش بخشی را جهت تفریح و گشت و گذار در این مکان فراهم می آورد؛ منظره ای که در سراسر بهار و تابستان در این منطقه قابل مشاهده است.

چشمه ها

بد نیست در ادامه به چند چشمه آب معدنی معروف این شهر نیز اشاره کنیم:

چشمه برم یکی دیگر از مهمترین جاذبه های دیدنی شهرکرد است که در شهرستان لردگان واقع شده است. چشمه برم علاوه بر تامین آب کشاورزی این منطقه یکی از سرشاخه های کارون نیز به حساب می آید و همچنین چشم انداز زیبایی را برای شهر لردگان به وجود آورده است. گفتنی است در اطراف این چشمه هم تفرج‌گاه های زیبایی برای اهالی این شهر و گردشگران وجود دارد.

چشمه ها
چشمه ها

دو چشمه دیگر معروف این شهر، مولا و چشمه سراب با فاصله نسبتا نزدیک به هم، به ترتیب در مجاورت روستای آلیکوه و رستم آباد از توابع شهرستان اردل، از جاذبه های بصری زیبایی برخوردارند و هر روز به ویژه روزهای تعطیل پذیرای صدها گردشگر و مسافر از نقاط مختلف می باشند. فاصله این چشمه ها تا شهرکرد نیز چیزی در حدود ۱۲۰ کیلومتر است. با نزدیک شدن به تعطیلات نوروز پیش رو، یکی از بهترین شهرهایی که می توانید در برنامه مسافرت خود قرار دهید و از جاذبه های زیبای آن لذت ببرید، بی شک شهر کرد است.

مطلب پیشنهادی

شهرهای زیبای اصفهان

شهرهای زیبای استان اصفهان

استان اصفهان در کنار تهران، تبریز، مشهد و شیراز از جمله بزرگترین و مهمترین استان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *