خانه / جاذبه های گردشگری ایران / جاهای دیدنی شمال
دیدنی های شمال
دیدنی های شمال

جاهای دیدنی شمال

بسیاری از نقاط دیدنی در کشور وجود دارد که باید و از دیدن آنه لذت برد. استان های گیلان و مازندران، دو استان پرطرفدار کشور برای مسافرت هستند. سرشت بکر و مناطق دیدنی زیاد آن ها باعث می شود تا بشود از هر فرصتی درخصوص سفر به این دو استان شمالی استفاده کرد. امروز در  می خواهیم مناطقی از این دو استان را به شما معرفی کنیم که به علاوه کمتر کسی آن ها را بشناسد تا در سفر بعدی تان به این دو استان، جاهای دیدنی شمال را تجربه کنید،در ادامه با چوپانان همراه باشید تا جاذبه های گردشگری ایران را برای شما معرفی کنیم.

دیدنی های شمال
دیدنی های شمال

ییلاق اولسبلنگاه ماسال

اینجا ییلاقی ست خوش منظره، با پوشش مرتعی و تابستان نشین در ارتفاع ۱۴۸۹ متر از سطح دریای آزاد. این ناحیه دارای مراتع بسیار بوده و خانه های موجود در آن اکثرا از چوب آفریننده شده. ساکنان این ناحیه از شهروندان ماسال هستن که راجع به حساب استراحت و گذراندن فصل گرما در آنجا زندگی می کنند. هتل و مسافرپذیر ییلاقی زیبایی داره و گردشگرا و مسافرین زیادی و به سمت خودش جذب کرده است. اولسبلنگاه را باید از نزدیک دید و از انشا و طراوتش لذت برد.

دیدنی های شمال
دیدنی های شمال

منطقه ییلاقی دشت النزه

مهم‌ترین هدف محور ییلاقی شاندرمن ییلاق دشت النزه‌ست. دشتی خوش و عریض که از همه طرف با کوه‌های باطراوت احاطه شده است. روبروی این دشت بقعه امامزاده ابراهیم النزه قرار داره که تا آن جا ۵ لمحه پیاده روی دارد. در پای بقعه درخت کهنسال افرایی دیده می‌شه که رشید بر ۲۰۰ سال از عمرش می‌گذرد. به این درخت، نخ‌های رنگی، پارچه سبز رنگ و تکه سفال آویزان شده که نوعی نذر محسوب می‌شود. در این ناحیه درختان ولیک سرخ و سیاه، امرود وحشی، گردو، آلوچه وحشی دیده می‌شه، از دشت النزه به آبشار واشیاره راه داره که پیاده روی از باب رسیدن به آن کمی زیاد است.

روستای صفرابسته

روستایی در دامن طبیعت، زیبا و دیدنی. روستای صفرا امانت با ۱۲۵۸ نفر جمعیت دارای قدمت تاریخی ۱۵۰۰ ساله‌ است. یه ناحیه آفاق پویی و توریستی با جاده ای زیبا و دیدنی. از گیرایی كشش های توریستی روستای صفرا سپرده وجود جاده های تونلی، جاده‌‌‌‌ای که سرپوشیده شده از درختان توسکاست، و در فصل های بتكده و پائیز نقاش زیبا ترین رنگ ها رو در اون بکار برده.

 

مطلب پیشنهادی

شهرهای زیبای اصفهان

شهرهای زیبای استان اصفهان

استان اصفهان در کنار تهران، تبریز، مشهد و شیراز از جمله بزرگترین و مهمترین استان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *