خانه / جاذبه های گردشگری جهان / جاهای دیدنی رم ایتالیا
جاهای دیدنی رم ایتالیا
جاهای دیدنی رم ایتالیا

جاهای دیدنی رم ایتالیا

در این مقاله به بزرگ ترین و پر جمعیت ترین شهر ایتالیا، شهر رم، شهر ابدی، خواهیم پرداخت. شهری با قدمتی ۲۵۰۰ ساله که آثار تاریخی و موزه های بسیار و مجسمه های زیبایی از هنرمندان معروفی چون میکل آنژ و داوینچی را در معرض تماشا قرار داده است. در ادامه جاهای دیدنی رم ایتالیا را به شما معرفی خواهیم نمود.

جاهای دیدنی رم ایتالیا
جاهای دیدنی رم ایتالیا

معبد پانتئون

معبدی با قدمت ۲ هزار سال که نسبت به سایر بنا های به جا مانده از روم باستان کمترین تغییرات را داشته است. پس از دوره رنسانس از این مکان به عنوان مقبره های هنرمندانی چون رافائل نقاش و پادشاهان ایتالیا استفاده شده است.

معبد پانتئون
معبد پانتئون

کلوسئوم

آمفی تاتری که نشانه ای از هنر ایتالیایی است و مکانی برای نبردهای گلادیاتور ها بوده است. بنایی که شکوه امپراطوری رم را به نمایش گذاشته است در سال ۸۰ میلادی ساخته شد. با وجود آسیب های زیادی که به آن رسیده است هنوز هم توانسته تا جایگاه برتر در میان جاذبه های شهر را از آن خود کند. مطمئن باشید که کلوسئوم یکی از مهم ترین جاذبه های گردشگری جهان محسوب می شود.

کلوسئوم
کلوسئوم

میدان ناوونا

پیاتزا ناوونا میدانی با سه فواره است. فواره وسطی به دست هنرمند مشهور ایتالیایی ، برنینی ، ساخته شده است که ۴ مجسمه که نشان دهنده ۴ قاره هستند بر روی آن قرار گرفته اند. مغازه ، کافی شاپ و رستوران های مختلفی را در اطراف این میدان بزرگ خواهید یافت.

میدان ناوونا
میدان ناوونا

موزه واتیکان

موزه ای در نزدیکی کلیسای معروف سنت پیتر که آرامگاه های پاپ هایی که در گذشته می زیسته اند را در خود جای داده است. علاوه بر آن کلیسای کوچک سیستین با دیوار ها و سقف عجیب و غریب و نقاشی های مذهبی مشهوری مانند آفرینش آدم و داستان زندگی حضرت موسی که توسط هنرمند معروف میکل آنژ خلق شده اند، در این موزه قرار دارد.

موزه واتیکان
موزه واتیکان

فواره تروی

در افسانه ها آمده است که اگر کسی در حوض این فواره سکه ای بیندازد دوباره به شهر رم خواهد آمد؛ در نتیجه این فواره به چشمه آرزو ها شهرت یافته است. در پشت این فواره مجسمه های مرمری، مجسمه هایی از اسب ها و بنای پازولی قرار دارند که هر گردشگری را به بازدید از این فواره می کشانند.

فواره تروی
فواره تروی

رومن فروم

این میدان که در گذشته کار های بازرگانی و سیاسی مهم در آن انجام می گرفته است، امروزه نیز به محل برگزاری جشن ها، نشست ها و جشنواره ها تبدیل شده است. خرابه هایی از ساختمان های دولتی ، معبد ساترن، طاق تایتوس و خانه وستال ها که در اطراف آن می باشند زیبایی خاصی به آن داده اند.

رومن فروم
رومن فروم

موزه بورگزه

در این موزه می توان آثار هنرمندانی چون برنینی ، کاراواجو ، بوتیچلی و رافائل را مشاهده نمود. مجموعه ای از نقاشی ها و مجسمه های ایتالیایی که در قرن های ۱۶ تا ۱۸ میلادی ساخته شده اند.

موزه بورگزه
موزه بورگزه

قلعه سن آنجلو

قلعه ای عجیب و دایره ای بر روی رودخانه شهر که برای مقاصدی چون مقبره امپراطور “هادریان” ، گذرگاه مخفی پاپ و زندان مورد استفاده قرار می گرفته است.

قلعه سن آنجلو
قلعه سن آنجلو

پله های اسپانیایی

طولانی ترین و عریض ترین پله ها در اروپا که به محلی برای گذراندن وقت بسیاری از مردم تبدیل شده است. خوردن یک بستنی و یا تماشای فروشگاه ها ، رستوران ها و مردمی که در پایین آن در رفت و آمد هستند تجربه جالبی خواهد بود.

پله های اسپانیایی
پله های اسپانیایی

کلیسای سنت پیتر

بزرگ ترین کلیسای دنیا است که توسط میکل آنژ طراحی شده است و در واتیکان قرار دارد و مجسمه ها و نقاشی های هنرمندان معروف ایتالیا را به جهانیان عرضه می دارد.

کلیسای سنت پیتر
کلیسای سنت پیتر

مطلب پیشنهادی

چگونه در روسیه اقامت کنیم

تمام اجناسی که در روسیه بیع یا فروخته می شوند، همه تنها با روبل (واحد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *