خانه / جاذبه های گردشگری جهان / بهترین آتش فشان کشور روسیه

بهترین آتش فشان کشور روسیه

از جمله جاذبه های گردشگری بسیار معروف کشور روسیه در اروپا باید به آتش فشان های آن اشاره نمود؛ در مناطق مختلف این کشور آتش فشان های بسیار زیبایی وجود دارد که می توانید در سفر خود به روسیه از آنها بازدید کنید. اما توصیه می کنیم با مقاله امروز ما همراه باشید تا با بهترین آتش فشان کشور روسیه آشنا شوید.

در ناحیه کامچاتکا (Kamchatka)  فعال ترین، آتشفشان موتنوفسکی است. اگر وقتی هوا صاف است به سمت آن نگاه کنید دودی را می بینید که هموار به صورت ستونی از دود وارد هوا می شود. بسیار مواقع دهانه آتشفشان نشان دهنده مقیاس تك ودو آن است و در این مورد اغلب فراز ستون دودی به یک کیلومتر می رسد. کوه آتشفشانی موتنوفسکی در پارک نگهداری شده جنوب کامچاتکا قرار دارد که سال ۱۹۹۶ نام آن در لیست ارثیه دنیوی كلی یونسکو به ثبت رسید.در جوار آن آتشفشان های جالبی به نام های Gorely، Vilyuchinsky و Zhirovsky قرار دارند.

این آشتفشان ها هنوز فعال هستند. جوشش های اخیر عمدتا از قیف فعال رخ داده اند. در صد سال عتیق ۱۰ غلیان نوع به نوع و همگون به شدت های رنگ ها رنگارنگ روی داده است. که آخری آن ها در ماه مارس سال ۲۰۰۰ بود. این جوشیدن در اولاد انفجارات زیر خاكی گازهای افزون داغ رخ داد و باعث تشکیل لب زمام ای آتشفشانی با قطر ۲۰۰ متر شد.

ارتفاع پرگره گازها و خاکسترهای خارج  شده به وسایل جوشش از لب زمام آتشفشان تا ۲٫۵ کیلومتر بالا رفت. گل داغ از لجام آن تا ۶۰۰ متری به سمت شمال جاری شد. کمی بعد از آن لگام فم با آب حاصل از ذوب شدن یخچال های اصلی پر شد. تا به امروز، بحیره بالا شده است و تقریبا ذوب نمی شود، که نشان دهنده پسین تك ودو حرارتی در این محل است.

یکی از حقایق جالب درباره این جاذبه گردشگری جهان است که نظیر این ائتلاف در دهه ۱۹۶۰ میلادی نیز روی دارد. بحیره ای با آب گرم شکل گرفت که کم کم سرد شد و تمام لب زمام آتشفشان را با یخ پوشاند. این مساله می تواند روند جوشش های انفجاری منطقه را تشریح کند و آن را چیزی عادی نشان دهد و حتی می توان آرزومند تشکیل بحیره ای ماننده در مستقبل بود. دانشمندان مرزوبوم های خطرناک راحوضه های نهر های فالشیواویا و موتانیه آشنا كردن کرده اند. در نقشه زیر محل قرار اخذ آن را ببینید.

فعالیت های آتشفشانی موجب بالا رفتن دما می شوند، آب های یخ چال های جبلی و زمین های برفی از قله های آتشفشان موتنوفسکی جاری می شود و گاهی اوقات تشکیل دخمه های عجیب و غریب و پر پیچ و خم را شکل می دهند. اگر به یکی از این غارها بروید مسدود و آزاد براز نوری که حین غروب بر سقف های یخی پیچیده می شود خواهید شد. این دهش بزرگواری طبیعت اول قابل بینایی دیدار نیست. روی دادن آن مراوده به دمای هوا در آن زمان از سال و میزان برف شی دارد.


صعود به موتنوفسکی در میان گردشگران و مردم محلی کامچاتکا اضافه دلبر و رایج است. برای کوهنوردی صعود غموض به حساب نمی آید و تنها چند ساعت برای پیوند به آن زمان لازم است. هدف اصلی فتح قله نیست بلکه رسیدن به لجام ساكت آرامش است. با آمدن به فلات موتنوفسکی گردشگران می توانند به یک کوه آتشفشان دیگر به نام Gorely که در همسایگی آن قرار ملول بروند و از بغاز های آن شگفت زده شوند.

مطلب پیشنهادی

چگونه در روسیه اقامت کنیم

تمام اجناسی که در روسیه بیع یا فروخته می شوند، همه تنها با روبل (واحد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *