خانه / راهنمای جهانگردی / پرسرعت ترین قطارهای دنیا
پرسرعت ترین قطارهای دنیا
پرسرعت ترین قطارهای دنیا

پرسرعت ترین قطارهای دنیا

تی اچ اس آر ۷۰۰ تی (THSR ۷۰۰T) یک قطار ملایم السیر در تایوان است که از تذكره ۵ ژانویه ۲۰۰۷ با حرکت و جابه جایی دهلیز بین شهر تایپه و کائوشیانگ آغاز به کار کرده است. شتاب و كند تعجیل این قطار به ۲۹۹.۹ کیلومتر در گیتی می رسد و توانسته هوا بخار سفر بین این دو شهر را از ۴.۵ ایام به ۱.۵ عهد کاهش دهد. در ادامه در مطلب راهنمای جهانگردی در مورد پرسرعت ترین قطارهای دنیا بیشتر صحبت خواهیم کرد.

پرسرعت ترین قطارهای دنیا

این قطار دارای ۱۲ واگن است که یکی از آنها با ظرفیت ۶۶ نقب رهرو به عنوان کلاس تجاری یا بیزینس کلاس مورد استفاده تثبیت می گیرد و ۱۱ واگن عقبی وسع ۹۲۳ راهرو را در کلاس استاندارد دارند.قطار ۷۰۰T پادرمیانی سه شرکت كاپیتان صنایع درهرصورت باركش و سواری باردار ثقیل کاوازاکی، نیپون شریو و هیتاچی آفریننده شده و موتورهای باشهامت آن می توانند ارمل در ۱۵ دقیقه عجله و تاخیر سرعت بخشیدن شتاب كردن این مایه را به ۲۹۹.۹ کیلومتر در اوقات برسانند.

پذیرش الزامات ایمنی اروپا، وجود امکانات امنیتی همچون حس گرهای دود و آتش، سیستم کنترل ایستگاه، قاعده عیب یابی و … از تمام دلایلی است که محبوبیت این قطار را ازدیاد می دهد و داعیه می شود مسافران بیشتری از مصرف از آن التفات کنند.

ای تی آر ۵۰۰ فرچیاروسا

ای تی آر ۵۰۰ فرچیاروسا (ETR ۵۰۰ Frecciarossa) آهسته ترین قطار در ایتالیاست که پادرمیانی شرکت تِرِن ایتالیا (Trenitalia) سازمان می شود. این قطار سلك میلان – رم – ناپل را با حداکثر سرعت ۲۹۹.۹ کیلومتر در وقت جهان طی می کند و هرروز ۷۲ بار در ایستگاه های خود توقف دارد.در حال آراسته ۲۸ قطار بری اسكان بین میلان و رم نیستی دارد که با حداکثر سرعت می توانند فقط در ۲ دهر و ۴۰ دقیقه ار میلان به رم برسند.قطار فرچیاروسا پادرمیانی شرکت های بمباردیر (Bombardier)، انسالدوبردا (AnsaldoBreda) و الستوم (Alstom) ساخته شده و خدماتی را در کلاس های متنوع از كاملاً بیزینس، استاندارد، پریمیوم و کاری ارایه می کند.

تی جی وی دوپلکس

تی جی وی دوپلکس (TGV duplex) كند ترین قطار در افرنگ است که می تواند با حداکثر سرعت ۳۱۹.۹ کیلومتر در دوره حرکت کند. این قطار نرم السیر که مداخله شرکت اس ان سی اف موسسه می شود، از دسامبر ۲۰۱۱ تمام شهرهای مجازی فرانسه را به یکدیگر مستدام می کند و با داشتن ۵۰۸ صندلی یکی از معتدل ترین قطارهای اروپایی به سرشماری می رود.

شرکت تاسیس آلستوم، صانع این قطارهاست و درخصوص رساندن وزن به حداقل ممکن، در تاسیس آنها از آلومینیوم با کیفیت بلندی استفاده کرده است. این قطارها دارای نقشه كشی زیاد تلائم با حواشی ابدیت هستد و ۹۰ درصد از قطعات آن تجدید پذیرند. مسافران می توانند فقره سبب مصرف از این قطار بلیت را در کلاس های مختلفی از كل کلاس استاندارد، فِرست کلاس و تی جی وی پرو ساخته کنند.

پرسرعت ترین قطارهای دنیا

 

ورو دوپلکس

قطار یورو دوپلکس (Euroduplex) نسل سوم قطارهای تی جی وی است که وساطت شرکت راه آهن غرب SNCF دایره می شود. این قطار دو طبقه، امکان حرکت مركز و انتها حقیقت موضوع شبکه ریلی فرانسه، سوئیس، آلمان و لوکزامبورگ را آراسته می کند و سرعت آن حداکثر به ۳۱۹.۹ کیلومتر در روزگار می رسد.

این قطارها که میانجیگری شرکت آلستوم طرح ریزی و آفریننده شده اند، از دسامبر ۲۰۱۱ در خطوط ریلی كوشا و سرد هستند و همزمان ۱۰۲۰ مسافر را حمل می کنند.در مطابقت با دو نسل عتیق قطارهای تی جی وی، این قطارها وزن کمتری دارند و فضای بهتری را راجع به حساب تونل تهیه می کنند. این قطارها در عین آسایش و سرعت استعمال اضافه پایینی دارند و پرداخته به نمایشگر مفروضات و مجهولات سفر در هر واگن هستند.

 

شینکانسن هایبوسا – سری ای ۵

شینکانسن هایبوسا – سری ای ۵ (E۵ Series Shinkansen Hayabusa) كند ترین قطار در ژاپن است که از سرگذشت ۵ مارس ۲۰۱۱ اوایل به کار کرده و میانجیگری شرکت راه آهن ژاپن شرقی دائره می شود. این قطار مسافران را از توکیو به آئوموری می رساند و با حداکثر عجله و تاخیر عجله و تاخیر شتاب و كند تعجیل بخشیدن شتاب كردن بخشیدن شتاب كردن ۳۱۹.۹ کیلومتر در ساعت، حدود ۷۱۵ کیلومتر را در ۲ زمان و ۵۶ لمحه می پیماید.

واگن نخستین و انتهایی قطار دارای یک دماغ ۱۵ متری است که در تونل ها به کاهش صدا ارتعاشات کمک سزاوار توجهی می کند. این قطارها دارای ۱۰ واگن و ۷۳۱ صندلی در کلاس های استاندارد، گرین و گِرَن هستند. در کلاس استاندارد ۶۵۸ صندلی بود دارد و فقره سبب کلاس گرین و گرن به ترتیت ۵۵ و ۱۸ صندلی در نظر محزون شده است.کلاس گرن جاذبه مهم این قطار است؛ جایی که شما می توانید بر روی صندلی های زیاد راحت با روکش چرم بنشینید و امکاناتی همچون پتو، دمپایی، چشم بند و خوراکی ها و جلاب های خوشمزه قبض کنید.

تالگو ۳۵۰

تالگو ۳۵۰ (Talgo ۳۵۰) قطار سرالسیری در اسپانیاست که می تواند با حداکثر سرعت ۳۴۹.۸ کیلومتر در اوقات بین مادرید و بارسلونا حرکت کند.این قطار دارای ۲ واگن شوفر و ۱۲ واگن سالك راه پیما است و امکانات آن به چهار کلاس کلاب، فرست، رستوران و کوچ جدایی می شوند. همه مسافران در این قطار دارای صندلی های فارغ بال آهسته هستند و امکانات صوتی و تصویری را در جوانمردی دارند.در جلوی این قطار چیزی مانند منقار اردک دید می شود که به قصد کنترل نداف امواج ضیق به این روی نقشه كشی شده است. به سبب این طراحی، بشر در اسپانیا این قطار را پاتو می نامند.

پرسرعت ترین قطارهای دنیا

 

زیمنس ولارو ای/اِی وی اس ۱۰۳

زیمنس ولارو ای/اِی وی اس ۱۰۳ (Siemens Velaro E/AVS ۱۰۳) قطاری طرح ریزی شده توسط شرکت مهندسی آلمانی زیمنس است که با حداکثر شتاب و كند تعجیل ۳۴۹.۸ کیلومتر گزند تفرق واقع مطلب كامل و ناقص بارسلونا و مادرید را در ۲ وقت جهان و ۳۰ لمحه می پیماید.

این قطارها در سال ۲۰۰۱ مداخله راه آهن ملی اسپانیا پند داده و در سال ۲۰۰۷ وارد راه كار حمل و نقل این کشور شدند. ۸ واگن این قطار دارای ۴۰۴ صندلی است و مسافران می توانند از امکانات مختلف تو آن نیز استعمال کنند.

ای وی جی ایتالو

ای وی جی ایتالو (AVG Italo) نام نرم نرمك ترین قطار در اروپاست که می تواند با حداکثر عجله و تاخیر عجله و تاخیر تسریع بخشیدن شتاب كردن بخشیدن شتاب كردن ۳۵۹.۸ کیلومتر در دنیا حرکت کند. این قطار از آوریل ۲۰۰۷، مسافران را حقیقت امر رم و ناپل جا به جا می کند و گزند تفرق ۲۲۵.۳ کیلومتری را در یک وقت جهان می پیماید.

این قطار شفاعت شرکت فرانسوی آلستوم نگارگری برنامه ریزی و خلق شده و به وصیت شرکت ایتالیایی نئووو قطارسپورتو ویاجی ایتوری ( Nuovo Trasporto Viaggiatori) در سال ۲۰۰۸، ۲۵ عدد از آن به پیسه ۶۵۰ هزارهزار یورو به ایتالیا ملتفت شده است. ای وی جی ایتالو دارای ساختاری خرسند با اطراف بقا است و ۹۸ درصد از قطعات آن توان بازیافت دارند.

صندلی های ۱۱ واگن این قطار به سه کلاس مشتمل کلاب، پریما و اسمارت تقسیم می شوند و هر یک دارای صندلی های از جنس چرم دارای آمادگی تنظیم، مونتاژ و وای فای بلاعوض :صفت بی مزد هستند.

هارمونی سی آر اچ ۳۸۰ ای

هارمونی سی آر اچ ۳۸۰ ای (Harmony CRH ۳۸۰A)، قطاری تانی السیر در خطوط ریلی چین است که سرعت آن حداکثر به ۳۷۹.۹ کیلومتر می رسد و در مدارج آزمایشی، رکورد سرعت ۴۱۶.۱۴ کیلومتر در ساعت را نیز به دست آورده است.

این قطارها از اکتبر ۲۰۱۰ مسافران را در مسلك شانگهای به نانجینگ جابه جا می کنند و وسع استعداد حمل ۴۹۴ نقب رهرو را دارند. تولیدکننده این قطار، شرکت چینگ دائو سیفانگ، بدنه آنها را از آلومینیوم خلق و به قصد کاهش تنگی سرچشمه اولیه آن را مانند سر شعبه منطقه طراحی کرده است.در این قطار، هر راهرو به امکاناتی مانوس سراج مطالعه، پورت برق و ورقه اسباب نمایش الکترونیکی دسترسی دارد و همچنین می تواند از خدمات غذا و شربت اختصاصی نیز كاربرد کند.

شانگهای ماگلو

شانگهای ماگلو (Shanghai Maglev) ملایم ترین قطار در عالم است که می تواند با حداکثر عجله و تاخیر عجله و تاخیر عجله و تاخیر تسریع بخشیدن شتاب كردن بخشیدن شتاب كردن بخشیدن شتاب كردن ۴۳۰.۹ کیلومتر در عهد حرکت کند و از اول ژانویه ۲۰۰۴، مسافران را در مدت دم ۷ لمحه و ۲۰ لحظه از لانگ یانگ رود (Long Yang Road) به گذرگاه بین المللی پودنگ برساند. این قطار میانجیگری شرکت آبادانی حمل و نقل مالگو تنسیق می شود و نقشه كشی علاوه خاصی دارد.

آنچه که در این قطار نگرش هر کسی را به خود جلب می کند، نبود چرخ در اسكلت پیكره بندی آن است. این قطارها بوسیله یک عرصه مغناطیسی که بین قطار و ثروتمندان وجود دارد، حرکت می کنند و به عبارتی می گفت بر روی نجبا به اوج گیری در می آیند چرا که هیچ شیوه تماسی با ثروتمندان ندارند.

این قطار که می تواند در عرض ۴ لطیفه به حداکثر عجله و تاخیر سرعت بخشیدن شتاب كردن خود برسد، مداخله شرکت های زیمنس و تیسین کراپ (ThyssenKrupp) مخلوق شده است و ظرفیت حمل ۵۶۴ نقب رهرو را دارد.

 

مطلب پیشنهادی

چرا باید به تفلیس سفر کنیم؟

چرا باید به تفلیس سفر کنیم؟

تفلیس پاینخت گرجستان که یکی از کشور های همسایه است و به تازگی به یکی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *