خانه / راهنمای ایرانگردی / زیباترین بناها و جاذبه های تبریز
زیباترین بناها و جاذبه های تبریز

زیباترین بناها و جاذبه های تبریز

تبریز یکی از زیباترین شهرهای ایران است که دارای تاریخی کهن و پرفراز و نشیبی است، مردم تبریز بسیار مهمان نواز و خونگرم می باشند .شهر تبریز یکی از شهرهای بزرگ ایران و مرکز استان آذربایجان شرقی است. این شهر، بزرگ ترین شهر منطقهٔ شمال غرب ایران و بلوكها آذری نشین بوده و مرکز اداری، ارتباطی، بازرگانی، سیاسی، صنعتی، فرهنگی و ارتشی این ناحیه مشخص و ناپیدا می شود. هنگامه و خلوت تبریز در سال ۱۳۹۰ خورشیدی بالغ بر ۱٬۴۹۴٬۹۹۸ نفر بوده که این رقم با احتساب جنجال ساکن در حومهٔ شهر به حدود ۱٬۸ میلیون نفر می رسد.

جاذبه های سیاحت تبریز یکی از آن شهرهایی است که اتفاقات بااهمیت به یاد ماندنی اضافی را به چشم باصره است، فراز و فرودهای اضافی را تجربه کرده و خلاصه این که این شهر یک تاریخ زنده است. تبریز همچنان به نشانی یکی از زیباترین شهرهای ایران نهان می شود که همین دلیلی شد برای این که این بار در اینجا جاذبه های گردش جهانگردی و بناهای باستانی مربوط به تاریخ مهم تبریز را به شما شناساندن کنیم تا اگر خواستید برای تعطیلات مستقبل به تبریز سفر کنید بدانید که به چه مکان های دیدنی سر بزنید. در این بخش از راهنمای ایرانگردی به معرفی زیباترین بناها و جاذبه های تبریز می پردازییم ،این مطلب جذاب را از دست ندهید که به شما جاذبه های گردشگری ای را شناساندن خواهیم کرد که کمتر نامشان را شنیده اید.

زیباترین بناها و جاذبه های تبریز

کویر قوم تپه تبریز

شاید برای تان عجیب باشد اما تبریز که تقریبا همه باورمند هستند جزو یکی از شهر هایی است که ناحیه ها خوشدل و طبیعتی جذاب دارد، دارای یکی از زیباترین کویرهای ایران به نام کویر قوم تپه است. بافت این منطقه با دیگر محل ها تبریز تفاوت اضافی دارد. این ناحیه به صورت طبیعی و به علت وزش بادهای منطقه و تجمیع خاک ها و گردو غبار منطقه به صورت تپه های شنی در آمده است. کویر قره تپه یکی از جاذبه های گردش جهانگردی تبریز است که حتما باید از آن دیدن کنید.

پارک ملی کنتال

پارک ملی کنتال یکی از جاذبه های سیاحت تبریز است که در آن جا می توانید عناصر جذابی از قبیل بقایای آسیاب های سنگی را مشاهده کنید. در اوایل بهار رویش لاله های رنگارنگ در ته های کنتال و قلعه علی بیگ به صورت مزرعه های لاله درمی آیند. برای دسترسی به این منطقه پس از گذر از شهر سیه رود و در امتداد رودخانه مرزی ارس در موازات نوار مرزی ارمنستان و آذربایجان و در دره کنتال دیده بانگاه محیط سازنده کنتال زیبنده مشاهده است.

زیباترین بناها و جاذبه های تبریز

جنگل ارسباران

جنگل ارسباران یکی از مناطق بکر و دست نخورده تبریز است. جنگلی زنده دل که انواع گونه های جانوری و گیاهی را در دل خود جای داده است. این جنگل به نام های ارسبار یا آرازبار و قره داغ یا قراچه داغ هم مشخص و ناپیدا می شود. جنگل های ارسباران با طبیعت زیبا و چشم اندازهای دلنشین و وجود اماکن و ابنیه تاریخی، بسیج بالقوه بالایی برای جذب گردشگر دارد در واقع این چنگل یکی از جاذبه های تماشا تبریز است که هواداران زاید دارد. از جمله آثار باستانی مربوط به تاریخ مهم این ناحیه می تهیه استعداد به قلعه بابک، قلعه پشتو، قلعه جوشین، دژ قهقهه، بقعه شیخ شهاب الدین و بازار اهر اشاره کرد.

زیباترین بناها و جاذبه های تبریز

خانه مشروطه

حالا که صحبت از مشروطه و یکی از سردمداران مشروطه شد، بد نیست که همین جا یکی دیگر از جاذبه های تماشا تبریز به نام خانه نظام حكومتی مبتنی برقانون اساسی و استبدادی را نیز به شما شناساندن کنیم. خانهٔ نظام حكومتی مبتنی برقانون اساسی و استبدادی در یکی از محله های قدیمی شهر تبریز به نام بازارگه کوچه و در غرب بازار تبریز قرار گرفته . این بنا به سبک معماری دورهٔ قاجار ساخته شده و ملک شخصی حاج مهدی کوزه کنانی بوده.

مطلب پیشنهادی

معرفی انواع اتوبوس و قطار

اتوبوس ها و قطار ها دارای انواع بسیار زیادی می باشند ولی می توان گفت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *