خانه / جاذبه های گردشگری جهان / نکاتی در مورد جشنواره چونگ یونگ چین
نکاتی در مورد جشنواره چونگ یونگ چین

نکاتی در مورد جشنواره چونگ یونگ چین

جشنواره چونگ یونگ چین که به عنوان ضیافت دومین نهم The Double Ninth Festival نیز شناخته می شود، فستیوال ای برای رفتن به مکان های بلند یا فستیوال ای برای ربیع است که همه مردم چین را درگیر خود می کند. این جشن برای اخطاریه فصل ربیع برگزار می شود. بر اساس تخمین چینی این جشن در روز نهم ماه نهم بر پا می شود. در هنگ کنگ این روز را تعطیلات همگانی كمونیستی اعلام کرده اند و اگر در محاسبه و در سالی این روز به روز یکشنبه بیفتد، به جای آن روز بعد یعنی روز دوشنبه را متلاشی می کنند. این جشن در ماکائو نیز به آدرس تعطیلات شریكی عرض آشكار شده و اغلب به نام چونگ یونگ (در نوشتار با نوع چینی آن فرق دارد) Chong Yeung مشخص و ناپیدا شده است. در هنگ کنگ این روز یکی از ۱۲ روز متلاشی رسمی در سیرالملوك سابقه زمان هر ساله چینی است. در ادامه در مطلب جاذبه های گردشگری جهان در مورد نکاتی در مورد جشنواره چونگ یونگ چین بشتر صحبت می کنیم.

مردم شرق آسیا در این جشن چه کارهایی را اجرا می دهند؟ در امتداد مطلب، راجع به آداب و رسوم و تكاپو های مردم در این روز برایتان صحبت خواهیم کرد. در کل اعلام ما به شما این است که اگر قصد سفر به هر نقطه از دنیا و به هر کشوری را دارید، سعی کنید که راجع به جشن ها و بزم های برگزار شده در آن کشور مطلع شوید. با این کار نه تنها می توانید با گیرایی كشش ها و بناهای تاریخی مقصدتان آشنا شوید، بلکه با فرهیختگی و جلب های فرهنگی آن کشور هم آشنا می شوید. در واقع با یک تیر دو نشان می زنید!

چونگ یونگ چین

تاریخچه شکل گیری

در طینت این جشن خاطرنشان هر ساله یک اسطوره ای باستانی برای مردم چین است. در این افسانه که به قبیله هان در بین سال های ۲۰۲ قبل از پیدایی تا ۲۲۰ بعد از ظهور و برمی گردد، این طور بیان می کند. در زمانی که در سرخ هان امپراتوری به نام وون Woon King ملكت می کرد با طالع بینی پیدا شد و آن فالگیر به او پند کرد که در روز نهم ماه نهم تمام طایفه خود را به نقاط كشیده ببرد. امپراطور به وعظ ساحر عمل کرد اما به مردم سرزمینش نگفت. در آن روز پس از اختتام به كمال رسیدن روز و رجعت سلطان و طایفه اش به شهر، با صحنه دلخراشی جلوه گر شدند.

تمام مردم شهر که به ارتفاعات نرفته بودند، پناه نگرفته بودند و از سانحه خبر نداشتند، همگی مرده بودند. در طینت همگی قتل عام شده و سرهایشان جدا شده بود. در طی سال ها این مایه دگرگونی به افسانه ای شده است که مردم در روز نهم ماه نهم آن را جشن می گیرند. مردم در سور چونگ یونگ چین رفتن به ارتفاعات را خوش تصادفی می دانند. یکی از آداب و رسوم در این روز کایت بازی و بادبادک هوا کردن است. این کار در گروش مردم باعث روانه بدشانسی به هوا و زمین و دور کردن آن از سایرین است.

نحوه به جاآوری این جشن در هنگ کنگ

امروزه مردم هنگ کنگ یک رسم دیگر را هم اجرا می کنند. کل اعضای هر قبیله با هم در یکجا جمع می شوند و همگی با هم به سر خاک عزیزان از دست رفته شان می روند. مقبره ها را تمیز می کنند و قواعد حرمت به آن ها را برپا می کنند. مزارات را جارو می زنند، ابزار درون آن را مرتب می کنند، به اجداد خود مواد غذایی مورد اشتیاق آن ها را نثار می کنند و در گور ها می گذارند. در روز فراوانی از افراد و مردم هنگ کنگ، به همراه طایفه شان به پیاده روی، دوچرخه اتومبیل و پیک نیک با خویشان خود در سرشت و بالای تپه ها می روند. شبیه این مراسم، جشن دیگری در چین در فصل بهار برگزار می شود که به آن فستیوال جارو زدن مزار Tomb Sweeping Festival می گویند. نام دیگر این جشن چینگ مینگ Ching Ming است. مردم چین به جمله رفتن به محال ممتد پس گردنی “deng gao (登高)” دنگ گائو می گویند.

چونگ یونگ چین

پختن نوعی کیک

در این روز یک کیک خصوصی پخته می شود که مردم چین به آن گائو می گویند. گساردن این کیک همان تاثیری دارد که بالا رفتن از کوه در این روز دارد. بدین لحاظ اگر به هر دلیلی در روز سور چونگ یونگ چین نتوانید به کوهنوردی یا نقاط بلند بروید، می توانید با نوشیدن و تناول كردن کیک گائو در محل ها پیک نیکی مالوف تمام پارک ها و تپه های نزه چین باز هم خوش كشكی و حوادث خوب در دوام سال را به سمت خود بکشانید. غزارت از كسان هر دو کار را در این روز ایفا به جریان انداختن می دهند.

به نشانی یک گردشگر و توریست که تازه به چین سفر کرده است، در این رسم با مردم همنشین شوید. با آن ها به ارتفاعات پیاده روی کنید یا بر سر سفره آن ها در بلوكات پیک نیکی میهمان و میزبان شوید. اگر با قبیله ای معاشر شدید، بهتر است که شما نیز به آن ها هدیه ای بدهید. در ضمن فراموش نکنید که به عقیده ها و آداب و رسوم دیگر مردم اعتبار بگذارید. مردم چینی معتقدند که اگر کیک گائو را در جشنواره چونگ یونگ چین بخورند، در سال آتیه در مسكن های کاری خود بهتری قرار خواهند گرفت و صعود و تنزل کاری خواهند داشت.

تاریخ به جاآوری این تشریفات هر ساله استحاله می کند. در سال ۲۰۱۷ در تذكره ۲۳ اکتبر زمان اجرا ادا این سنن بود. در سال ۲۰۱۸ روز آن به ۱۷ اکتبر و روز چهارشنبه استحاله خواهد کرد. با سفر در این تاریخ، می توانید در هر کشور آسیای شرقی اخت چین، تایوان و گاهی کره شاهد اجرا ادا چنین مراسمی باشید. نیز این تشریفات در سال بعدی یعنی سال ۲۰۱۹ به سرگذشت ۷ اکتبر و روز دوشنبه تغییر خواهد کرد. برای رزرو بلیط جت به هر کدام از این مسیرها، كالا اقسام پروازها را در سایت الی گشت معاینه کنید و در فرجام اوج گیری مبعوث خود را به صورت آنلاین خرید کنید.

چونگ یونگ چین

نیز اگر سوالی در مورد رزرو هتل ها، بهترین هتل های چین، بهترین هتل های تایوان، كم قیمت ترین هتل ها و همچنین ضدیت بین ایرلاین ها در اوج گیری به چین و تایوان و ماکائو دارید،.

مطلب پیشنهادی

نحوه ی خرید سیم کارت در گرجستان

خرید سیم کارت در سفرهای بیرونی یکی از اصلی ترین و مهمترین کارهایی است که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *