خانه / جاذبه های گردشگری جهان / سه جاذبه برتر گردشگری یونان
جاذبه برتر گردشگری یونان
جاذبه برتر گردشگری یونان

سه جاذبه برتر گردشگری یونان

جاذبه های گردشگری جهان بیش از هر چیزی برای هر فرد مسافر مهم تر است. اگر از کسی بپرسید که چه تصوری از ۳۰۰۰ سال پیش دارد، بدون شک حرف از تمدن های باستان، یونان، ایران، مصر و… خواهد زد، تمدن یونان یکی از رازآلودترین و شگفت انگیزترین تمدن های باستان است که امروز به یکی از مقاصد محبوب گردشگری برای آن دسته از توریست ها که علاقه زیادی به تاریخ دارند تبدیل شده است. (البته خالی از لطف است که جاذبه های گردشگری جهان تاریخی یونان را به جاذبه های گردشگری آن محدود کنیم).

آتن مهم ترین شهر یونان، شهری وسیع است که هفت تپه تاریخی آن را در آغوش گرفته اند. تمدن این شهر به ۳۰۰۰ سال می رسد، این شهر شگفت انگیز و رازآلود داستان های بسیار زیادی از آدم های مختلف و حکومت های متعدد از خود به یادگار دارد، آتن که به عنوان مهد تمدن غرب و زادگاه دموکراسی شهرت یافته، اعجاب انگیزترین ویژگی ها تاریخی و مدرن را در خود دارد.در این مقاله قصد داریم سفری کوتاه به این شهر تاریخی داشته باشیم تا شما را با سه جاذبه برتر گردشگری یونان و مشخصات منحصر به فرد آن بیشتر آشنا کنیم.

جاذبه برتر گردشگری یونان
جاذبه برتر گردشگری یونان

موزه جدید آکروپلیس

موزه جدید آکروپلیس یکی از مهم ترین جاذبه های تاریخی یونان است که هیچ توریستی نباید از آن غافل شود، این موزه در کنار تپه ای مجاور شهر آتن قرار گرفته است، موزه ی جدید آکروپلیس که ۴۰۰۰ هزار اثر تاریخی را در خود جای داده است، شامل مجموعه ای از بقایقای معماری یونان باستان و اشیا و مجسمه های قدیمی از خدایان باستان می شود، تاریخچه ی ساخت موزه آکروپلیس، به بازی های المپیک در سال ۲۰۰۴ باز می گردد.نکته قابل توجه در خصوص موزه جدید آکروپلیس نمایشگاه های دائمی است و موقتی ست که در این موزه برگذار می شود، از جمله نمایشگاه هایی که همیشه در این موزه دایر است، گالری پاتنون و آتنانایک است.

پارتنون

شاید به جرات بتوان آکروپلیس را شاخص ترین جاذبه گردشگری تاریخی یونان دانست. ارتنون که بر روی تپه ای مشرف بر آتن قرار گرفته است یادبود خدای آتناپارتنوس (مالک آتن) است. افسانه این آتناپارتنوس بر این بود که او بر فراز شهر قرار گرفته تا شهر را از شر تجاوز و ناامنی دور نگه دارد، ارزشمندترین گنجینه ها در آکروپلیس قرار گرفته است.

جاذبه برتر گردشگری یونان
جاذبه برتر گردشگری یونان

معبد المپیک زئوس

این معبد که به عنوان بزرگ ترین معبد در یونان شناخته می شود در سال ۵۱۵ پیش از میلاد به دستور پیزسیتراتوس ساخته شد و بعد در دوره ی جانشین او ساخت این معبد نیز متوقف شد، تا این که در سال ۱۷۵ پیش از میلاد ساخت این معبد از سرگرفته شد، اما باز این بار هم با مرگ معمار آن ساخت آن متوقف شد و پس از گذشت نیم قرن در دوره ی امپراطوری هاردیان، ساخت ساختمان معبد پس از فراز و نشیب های بسیار به پایان رسید.

مطلب پیشنهادی

بهترین آتش فشان کشور روسیه

از جمله جاذبه های گردشگری بسیار معروف کشور روسیه در اروپا باید به آتش فشان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *