خانه / جاذبه های گردشگری ایران / سفر به شمال ایران با قطار
سفر به شمال ایران با قطار

سفر به شمال ایران با قطار

سفر به شمال ایران یکی از پر طرفدار ترین سفر ها در میان ایرانیان می باشد و به همین دلیل در این پست از وبسایت چوپانان به برسی روش سفر با قطار به این منطقه ی بسیار زیبا می پردازیم. نمونه هایی از برتری های سفر به شمال ایران با قطار را می توان زیبایی های طبیعی مسیر های ریل راه آهن و امنیت بالاتر این نوع وسیله در کنار عدم وجود ترافیک در ایام پر ترافیم سال نام برد که در ادامه این پست به برسی تمامی این موارد خواهیم پرداخت.

سفر به شمال ایران با قطار

پل ورسک و سه خط طلایی در مسیر قطار تهران ساری –  گرگان

نام پل ورسک در کتاب رکورد گینس، در بخش پل‌های با ارتفاع بیش از ۶۱ متر ثبت شده و هنوز هم پس از ۸۰ سال قطارهای مسافری تهران-ساری و تهران-گرگان از روی آن گذار می‌کنند.پل ورسک که راه ارتباطی راه‌آهن سراسری سگال جنوب است با وسایل آلات اضافه سخت اخت دینامیت و دریل دستی ساخته شده است. این بنا از آژند سیمان و شن تمیز شده و آجر مخلوق شده و در ساختمان آن از آرماتور استعمال نشده است.

به بروز بعدی این بنا از ملاط غیر مسلح مخلوق شده است. از شگفتی‌های ساخت این پل عدم كاربرد از هیچ فاكتور ساختار واحد ساختار فلزی در ساختن آن است.یرای ایجاد این پل شروع دوپایه بتنی در دو طرف کوه ایجاد شد و به هم دمادم گردید و سپس دال قوسی روی آن ایفا به جریان انداختن و سپس نمای آجری روی آن ادا شد.

سفر به شمال ایران با قطار

به طور سنتی راجع به حساب پلهای پیوسته کننده دو کوه از سیستم قوسی (ARCH) مصرف میشود چون در این نوع پلها هر آسه پل بر روی یکی از کوهها ایستادگی داده شده و با کمک قوس ابداع شده تنش وارده بر پل به آس ها منتقل می‌شود.

زیرا اسكان واگذاشتن محور آسك در وسط پل به دلیل ارتفاعی که از ثروتمندان (دره) دارد به هیچوجه اقتصادی تراشیدن (و به علاوه در جانباز اوضاع اصلا عملی نباشد). به طور میانگین پلهای قوسی مصب سر بین ۴۰ تا ۵۰۰ متر دارند که مسلماً مواردی از این پلها هستند که مصب سر هایی علاوه عظمی از این رقم دارند اما بازه میانگین آن در همین حدود است. شما می توانید با تهیه ی بلیط قطار به این زیبایی بی بدیل رسیده و از آن لذت ببرید.

سفر به شمال ایران با قطار

قیمت پایین بلیط قطار

سفر با قطار می تواند نسبت به دیگر شیوه های سیروسفر و سرویس های حمل و نقل همگانی كمونیستی مقرون به بهره تر بوده و قیمت پایین تری داشته باشد. سودا و احتراس از خودرو نفیس مغتنم و بی ارزش است و پول تقطیرشده نفت هم ثمین تر! سفر با هواپیما نیز بر حسب گزند تفرق ای که می پیمایید می تواند بلیت و هزینه های رخیص تری داشته باشد.

حمل چمدان های زاید با هواپیما گرانبها است. پته قطار ساكن آسوده تر خریداری می شود و مظنه های آن اغلب یکسان و بدون تغییر است. حمل ساک و چمدان هم با ترن شامل بورس مازاد یدكی نمی شود. بسیاری از موارد را می توانید فقط با سفر با قطار تجربه کرده و سفری خاطره انگیز را داشته باشید

مطلب پیشنهادی

شهرهای زیبای اصفهان

شهرهای زیبای استان اصفهان

استان اصفهان در کنار تهران، تبریز، مشهد و شیراز از جمله بزرگترین و مهمترین استان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *