خانه / جاذبه های گردشگری جهان / با دو جاذبه گردشگری مذهبی مالزی آشنا شوید

با دو جاذبه گردشگری مذهبی مالزی آشنا شوید

مالزی کشوری است که جاذبه های توریستی بی نظیر آن همواره مورد توجه گردشگران تور مالزی قرار داشته است. در این کشور به سبب مسلمان بودن اغلب جمعیت آن، جاذبه های مذهبی نیز ارزش و جایگاه ویژه ای برای مردم و البته گردشگران دارند.

مسجد جامع

مسجد جامع یا جامیک کوالالامپور به نشانی قدیمی ترین عبادتگاه و بنای اسلامی مالزی یکی از اساسی ترین شاخصه ای ماهیت اسلامی افراد این کشور قلمداد می شود. کلنگ ایجاد بنای این مسجد در سال ۱۹۰۷ زده شد و ۲۳ سپتامبر ۱۹۰۹ توسط شاه سلانگور رسما به بهره برداری رسید و تا قبل از پیدایش عبادتگاه ملی مالزی به نشانی مسجد اصلی کوالالامپور شناخته می شد. این مسجد یکی از دو جاذبه گردشگری مذهبی مالزی است که در مقاله امروز بیشتر با آن آشنا خواهید شد:

جاذبه های مذهبی مالزی
معمار این بنا “آرتور بنیسون هابوک” از معماران نامور عصر خود بوده که مدل سازی این عبادتگاه رو با مكاشفه از معماری تاتار در هند به اعمال در آورد. در ساخت این معبد که از محل بودجه ملی دولت مالزی تأمین شد، ۳ بارگاه در نظر گرفته شده که اندرون اصلی رو احاطه می کنند، قبه مرکزی با ارتفاع ۲۱.۳ متر بزرگترین بارگاه این معبد محسوب می شود.

جاذبه های مذهبی مالزی

در دو گوشه مسجد دو گلدسته با رنگهای آتشین و سفید رنگ آمیزی شده که با بالا ۲۶.۸ متر و به شکل چتر به چشم می خورد، آراستگی این مناره ها تصویر ای متمایز از مسجدها دیگه شهر بوجود آورده است. با گرفتن از این طرح در گوشه ها و ورودی عبادتخانه هم تعداد زیادی چترهای کوچک تجهیز شده که این هم الهام گرفته از سمبل های معمول بکار گرفته شده در معماری اسلامی تاتار در شمال کشور هند به شمار می آید . عبادتگاه تمام کوالالامپور هر روز میزبان گردشگران اروپایی و آسیاییه که بابت دید معماری اسلامی به این عبادتگاه رجعت می کنند.

اماکن مذهبی مالزی

مسجد نگارا

مسجد ملی یا نگارا کوالالامپور، عمده ترین قبله گاه مسلمانان در سال ۱۹۶۵ ایجاد شد که طراحیش از عبادتخانه مکه گرفته شده است. سقف این معبد به شکل آرتیست ای ۱۸ پر به نشانه ۱۳ ایالت مالزی و پنج رکن اصلی اسلام آفریده شد و تک مناره این عبادتگاه با بالا ۷۳ متر از مشخصه های عمده آن به شمار می آید. این عبادتگاه گنجایش ۵۰۰۰ نیایشگر را وزارت خانه و در مركز ۱۳ هکتار باغ واقع شده است. این مسجد را می توان یکی از شناخته شده ترین جاذبه های گردشگری جهان نیز دانست.

جاذبه های مذهبی مالزی
پیچیده ترین بخش مسجد، تالار بزرگ اونه که با آیاتی از كتاب خدا که در دیوار بکار رفته، تزئین شده است. در نزدیکی این معبد محلی به اسم “ماکام پهلوان” به لغت “قهرمانان مسلمان” جای دارد که گوشزد ۷ هوشمند مسلمان مالزیه که راجع به خلاصی و آزادی مالزی تكاپو زیادی کردند و هفت گوشه عمده سقف ستاره ای شکل شبستان پرستشگاه هم به اسم این هفت نفر بنا شده است.

مطلب پیشنهادی

چگونه در روسیه اقامت کنیم

تمام اجناسی که در روسیه بیع یا فروخته می شوند، همه تنها با روبل (واحد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *