خانه / جاذبه های گردشگری جهان / ناگفته های شهر کاپانا

ناگفته های شهر کاپانا

شهر کاپانا یکی از بهترین انتخاب ها برای سفر های خارجی شما می باشد. دلیل اصلی این توصیه را می توان حجم بسیار بالای بنا های دیدنی و تفریحی در سطح شهر دانست. شما با شناخت ناگفته های شهر کاپانا به سادگی می توانید از جاذبه های گردشگری این شهر دیدن کرده و به سادگی تمام شهر را بگردید.

جاذبه های گردشگری بلغارستان

 

یکی از محله های قدیمی پلوودیو که به تازگی مرمت و از نو ساختن نمره حد نصاب شده با نام کاپانا (Kapana) شناخته می شود که از سوی مردم محلی با نام تله (The Trap) شهرت دارد. دلیل این نام گذاری، وجود تعداد زیادی کوچه های تنگ و خیابان های پیچ در پیچ و پشت سر هم در این محله است که سبب می شود افراد نا آشنا در آن گم شوند. توصیه می کنیم در این محله گم شده و از گاز پینه های ان لذت ببرید. تنها وقتی وارد این بافت منحصر به فرد شهری شوید، خواهید فهمید که چرا دولت بلغارستان با صرف هزینه ای زیاد، اقدام به ازسرگیری و مرمت این محله کرده است. در این محله تعداد بسیار زیادی کافه و مهمانخانه وجود داشته و بیشتر این غذاخوری ها نیز میزهای خود را در بلوار قرار داده اند. زندگی در طول سال با تمام وجود در محله موسوم به تله جریان داشته و در فصل تابستان این منطقه در اوج شور و نشاط خود بوده و جشن ها و شادی های متعددی در آن برگزار می شود.

    کافه نشینی کنید

اگر چه محله موسوم به تله بلوز بی آستین منطقه برای کافه ها محسوب می شود. اما شما هم می توانید در خیابان ویژه عابرین پیاده و محله قدیمی شهر نیز کافه های خوبی پیدا کنید. اعلام می کنیم در طول مدت اقامت خود در این شهر کافه های مختلفی را امتحان کرده و طعم ها و مزه های متنوعی را بچشید. کافه موش و گربه (котка и мишка)  و تجربه کردن آشامیدنی های محلی آن که در بلغارستان شهرت دارد، گزینه ای خوب محسوب می شود.
بلغارستان

    موزه گردی

تنها چند موزه در پلوودیو وجود دارد که ارزش دیدن را دارند، شما در مسیر تور پیاده روی خود از مقابل برخی از آن ها می گذرید اما در قالب این تور وارد موزه ها نخواهید شد. در روز نخست و حین تور پیاده روی رایگان، محل آن ها را در نقشه علامت زده و سپس در روزهای بعد از آن ها دیدن کنید. برخی از مهم ترین این موزه ها عبارتند از:

 

شهر کاپانا

 

نمایشگاه احیای بلغارستان (Bulgarian Revival Exposition)

آدرس و شماره تماس: ۱, Tsanko Lavrenov Street (Old Town)  +۳۵۹ ۳۲ ۶۲۳ ۳۷۸

موزه مردم شناسی و قوم شناسی (Regional Ethnographic Museum)

آدرس و شماره تماس: Dr. Stoyan Chomakov Street (Old Town)  +۳۵۹ ۳۲ ۶۲۵ ۶۵۴

باغ تزار سیمئون (Tsar Simeon Garden) : این محل در واقع موزه نیست اما ارزش سركشی را دارد. این باغ در خیابان اصلی بخش جنوب غربی شهر قرار دارد.
غذای بلغاری

    غذاهای بلغاری را تجربه کنید

تعداد زیادی كاباره خوب بلغاری در پلوودیو قرار دارد که می توانید در آن ها غذاهای خوب محلی را امتحان کنید. برخی از مشهورترین این غذا ها عبارتند از : Zelevi Sarmi  که شاملبرگ کلم ، گوشت قیمه شده و برنج است، Guvech  که شامل ترکیب (تربچه و گوشت پخته شده در ظروف سبو بوده و غذای مشهور Pateshki Sŭrtsa   که دل اردک سرخ شده است. یکی از بلوز بی آستین رستوران های بلغاری در شهر، مهمانخانه رحمت تپه (Rahmat Tepe) در بالای  تپه بخش قدیمی شهر است که دارای چشم اندازی زیبا به Nebe Tepe است. كاباره دایانا (Dayana) نیز گزینه خوبی محسوب می شود که قیمت ارزانی داشته و انواع غذاهای محلی در آن ارائه می شود. در سفر خود به پلوودیو فرصت رفتن به كافه مگدانا (Megdana) را از دست ندهید. در این كاباره موزیک زنده و غذاهای سنتی ارائه می شوند.

 

شهر کاپانا

 

    در کنسرت های آمفی تئاتر دیرینه شهر حاضر شوید

اگر خوش شانس باشید، ممکن است در طول سفر شما به پلوودیو، کنسرت ارکستر سمفونی یا سایر کنسرت ها در محل آمفی تئاتر كهنه و جدید باقی مانده از دوران رومی ها اجرا شود. این آمفی تئاتر عتیقه هنوز ضیف رویدادهای موزیکال بوده و نمای صحنه آن و جایگاه تماشاچیان و نورپردازی محیط، تجربه ای فراموش نشدنی برای هر شخصی رقم خواهد زد. بدبختانه سفر ما به پلوودیو در فصل شتا بوده و ما شانس حضور در این کنسرت ها را پیدا نکردیم اما پس از دیدن محل آمفی تئاتر و تاریخ باشکوه آن، دوست داریم تا مسترد و روزی در یکی از کنسرت های این محل حاضر شویم. این نمایش ها به زبان ساده، بسیار وسیم باطراوت و دیدنی هستند.

 

مطلب پیشنهادی

چگونه در روسیه اقامت کنیم

تمام اجناسی که در روسیه بیع یا فروخته می شوند، همه تنها با روبل (واحد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *