خانه / جاذبه های گردشگری جهان / ناگفته های کشور افغانستان
ناگفته های کشور افغانستان

ناگفته های کشور افغانستان

جاذبه های جبلی و دیدنی کشور افغانستان از جمله جذب هایی هستند که کمتر درمورد آنها اختلاط شده و کمتر کسی از حیات این چنین براز هایی خبر دارد. بساكه نام این کشور حیث تكثر از افراد یادآور براز های فطری نباشد و در عوض جنگ و نیستی را به یاد بیاورد اما اینطور محو ، در این کشور فراخ گاز پینه های طبیعی حیرت طرفه انگیز و زیبایی بود دارد که از آن بی خبریم. در ادامه در مطلب جاذبه های گردشگری جهان در مورد ناگفته های کشور افغانستان بیشتر خواهیم گفت.

ناگفته های کشور افغانستان

یکی از این جذب های زیبای اصلی بند خدیو نام دارد. آلبوم ای از شش بحیره در بالا های هندوکش در دهات بامیان کشور افغانستان که با سدهای اصلی از یکدیگر جدا شده اند. این بحیره ها قرین گوهرشناس ساطع در حاق معاریف های غامر این منطقه می درخشند. آب این بحیره ها وساطت آب جای ها مطمئن و مشوش می گردد و اصطبل از مصرف معدنی هستند ، که می تواند معجزه برهان نیستی این رنگ آبی گود در این دریاچه باشد.  بند سلطان نیز آغازین پارک ملی افغانستان نیز می باشد.

اگر آبخورد صنعت سیاحت در کشور افغانستان رشد کند بری شک بحیره های بند خدیو در فهرست معاینه بررسی كثرت از گردشگران گیتی افق ها اسكان می گیرد. بحیره های بند خدیو یکی از بدیعه ها اصلی کشور افغانستان به شمار می رود. آب شفاف مطهر بی عیب این بحیره ها كثرت از جهانگردان را به سوی خود جذب می کند و حیوان محلی آن را شافی می دانند.

دریاچه های بند سلطان در فاصله ۲۱۵ کیلومتری شهر کابل و در رشته کوههای پدر تثبیت دارد همین موجب شده تا این بحیره ها یک نشان یکروزه از شهر کابل به شمار برود. ارچه معاریف خشن ، بهمان سنگی و رحلت امکانات آغازین و اتوبان های خرابكاری شده وساطت شبه نظامیان و طالبان ، دسترسی به این بحیره ها را کمی سخت ساخته است اما بخت افغانستان در صدد است تا راهی هموارتر بابت جذب گردشگر به این منطقه ابداع کند. در راستای حراست از این ملاحت و دافعه طبیعی كریه و خارق العاده از سال ۲۰۰۸ ایاب وذهاب جهاز های با سواری بنزینی در این بحیره نامشروع اعتراف شد.

ناگفته های کشور افغانستان

 

در بند شاهنشاه جانوران و ماكیان متعددی بود دارند ، افرادی که به این پارک ملی می روند طالع این را دارند که حیواناتی از تمام گوسفند کوهی ، آهوی نخشیر ، گرگ و روباه را در این ناحیه ببینند. در باستان نمر باران زا برف روب نیز از یكباره ستوران و آدمیان سركش زیبا و دیدنی این پارک بوده است که هم عصر امروزین نسل آن در این منطقه به آیت شکار از واقع مطلب كامل و ناقص رفته است.

بند خدیو ، اولین پارک ملی در افغانستان ‏

مطلب پیشنهادی

چگونه در روسیه اقامت کنیم

تمام اجناسی که در روسیه بیع یا فروخته می شوند، همه تنها با روبل (واحد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *