خانه / راهنمای جهانگردی / در خیابان های تایپه چه غذاهایی پیدا می شود؟
در خیابان های تایپه چه غذاهایی پیدا می شود؟
در خیابان های تایپه چه غذاهایی پیدا می شود؟

در خیابان های تایپه چه غذاهایی پیدا می شود؟

جنوب شرق آسیا به غذاهای خوشمزه اش معروف است و کشور تایوان هم از این قاعده مستثنی نیست. سفر به تایوان و به ویژه پایتخت آن تایپه می تواند تجربه بسیار عالی برای شکم دوستان باشد زیرا غذاهای این شهر بسیار لذیذ و خوش طعم هستند.

برای مسافران و توریست هایی که به تایوان سفر می کنند بازارهای تایپه بهترین مکان برای انتخاب این غذاهاست و اغذیه فروشی های متعددی خوشمزه است . در ادامه در مطلب راهنمای جهانگردی در مورد در خیابان های تایپه چه غذاهایی پیدا می شود؟ بیشتر می گوییم.

 

پنیر بدبو یا استینکی توفو

اولین غذایی که در اینجا معرفی می کنیم که یکی از جالب ترین غذهای تایپه است استینکی توفو یا همان پنیر توفوی بدبو است. محل فروش این غذا بازارهای اصلی فروش و پخش پنیرها هستند.

همانطور که از اسم غذای استینکی توفو مشخص است بوی بسیار زیادی دارد که برای خیلی ها آزاردهنده است. اما شما پیشنهاد می کنیم به بوی این پنیر توجه نکنید و برای یک بار هم که شده این غذا را امتحان کنید.

بهتر است بدانید که پنیراستینکی توفو پوسته بیرونی برشته و ترد دارد و داخلش بافتی نرم دارد که بسیار لذیذ است. هرچند بوی این پنیر ممکن است باعث آزار شما بشود اما از نظر مردم تایوان هرچقدر بوی توفو بیشتر باشد طعم بهتری دارد!

 

در خیابان های تایپه چه غذاهایی پیدا می شود؟

 

کوفته های کوچک بائوزی

یکی دیگر از غذاهای خیابانی تایپه بائوزی است که کوفته های کوچک شبیه به نان هستند که داخلشان با مواد مختلفی مثل گوشت و سبزیجات پر شده است.

همچنین این غذای خوشمزه در کشورهای دیگر منطقه مثل چین و … هم ممکن است وجود داشته باشد اما بهتر است بدانید که بائوزی یکی خوشمزه ترین غذاهای خیابانی تایپه و تایوان به حساب می آید.

اگر کمی در خیابان های تاپبه قدم بزنید می توانید این کوفته های گرد و خوشمزه را هرجایی پیدا کنید منظور از هرجا یعنی حتی رستوران های محلی، اغذیه فروشی های سیار و حتی فروشگاه های بائوزی.

 

در خیابان های تایپه چه غذاهایی پیدا می شود؟

پنکیک یا کوکو پیازچه

پنکیک پیازچه را می توان به یک نوع کوکو تشبیه کرد که با پیازچه آماده می شود و بسیار خوشمزه است. مردم تایوان مخصوصا مردم محلی تایپه عاشق این غذا هستند و اگر به بازارهای محلی شهر سر بزنید این غذا را پیدا خواهید کرد.

در بازار های محلی تایپه و در هنگام درست کردن این کوکو گاهی وسط آن را با پنیر و سایر مواد پر می کنند که بسیار خوشمزه و لذیذ می شود. پنکیک پیازچه یک میان وعده بسیار خوشمزه برای شما توریستان می تواند باشد که از خوردن آن همانند محلی های تایوان لذت ببرید.

 

در خیابان های تایپه چه غذاهایی پیدا می شود؟

برنج چسبناک

در ایران ما به قد کشیدن و دانه دانه بودن برنج علاقه داریم در حالی که در کشور های جنوب آسیایی به شفته کردن و خمیر کردن برنج علاقه دارند. یکی از خوشمزه ترین غذاهای تایپه برنج چسبناک است و همان طور که می شود حدس زد این غذا ترکیبی از برنج های چسبیده است.

یکی از گونه های معروف برنج چسبناک زونگی است. زونگی ترکیب برنج چسبناک با گوشت، سفیده تخم مرغ است که در برگ های بامبو پیچیده شده اند. شما  می توانید برنج چسبناک را به راحتی در رستوران های محلی و اغذیه فروشی های سیار سفارش دهید.

 

در خیابان های تایپه چه غذاهایی پیدا می شود؟

 

املت صدف

همه ما تصوری از املت داریم و یکی از غذاهای معروف و فراگیر کشور ما است و شاید تا به حال انواع املت را امتحان کرده اید. اگر دوست دارید یک املت کاملا جدید و شاید عجیب را امتحان کنید املت صدف را  در غذا خوری های شهر تایپه امتحان کنید.

همانطور که از اسم این غذا مشخص است از گوشت صدف تهیه می شود و با سبزیجات و ادویه های مختلف مزه دار شده است. در تمام رستوران های غذاهای دریایی می توانید املت صدف را سفارش بدهید. املت صدف شاید اسم چندان هوس برانگیزی نداشته باشد اما به طرز شگفت آوری خوشمزه و لذیذ است.

 

در خیابان های تایپه چه غذاهایی پیدا می شود؟

 

جوجه های سوخاری

جوجه سوخاری یکی از غذاهایی است که در تمام کشور ها وجود دارد ولی باید بدانید که جوجه سوخاری در تایوان جایگاه بسیار ویژه دارد. مردم تایوان عاشق این غذا هستند و درهرجای شهر که بروید حداقل یک اغذیه فروشی سیار پیدا می کنید که جوجه سوخاری می فروشد. اکثر این اغذیه فروشی ها جوجه های سوخاری را به صورت سیخی یا پرسی سرو می کنند.

مطلب پیشنهادی

از ارمنستان با خود سوغاتی چی بیاوریم

از ارمنستان با خود سوغاتی چی بیاوریم

امروزه بسیاری از هموطنان ما برای تجربه جهانگردی و مسافرت خارجی با هزینه کم به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *