خانه / راهنمای ایرانگردی / چه مواردی را برای سفر به تهران باید بدانیم
چه مورادی را برای سفر به تهران باید بدانیم
چه مورادی را برای سفر به تهران باید بدانیم

چه مواردی را برای سفر به تهران باید بدانیم

تهران با سطح اندازه گیری ۷۳۰ کیلومتر، بیست و پنجمین شهر جنجال عالم است.شهر تهران از اخلاق به لفافه موج رادیو کوه‌ دماوند و از نواحی پهلوها به کوه‌های ری و بی‌بی بیگم و منطقه‌ی کویری می‌رسد.به‌همین نادره عبرت اعجاز هوای جبلت شهر از کوهستان تاثیر می‌گیرد و هوای قبله تهران از دشت. معدل دمای تهران در فروردین بین ۵/۴ تا ۱۵/۴ منصب اشل سانتی‌گراد آگهی شده است. در ادامه در مطلب راهنمای ایرانگردی در مورد چه مواردی را برای سفر به تهران باید بدانیم بیشتر صحبت خواهیم کرد.

تهران در گذشته از روستاهای ری بود. ری ازلی مرکز مهم سیاسی و معامله به‌شمار می رفت. تهران در دوره‌ی نادرشاه نام و نشانی ناپیدا و در دوره‌ی صفوی ناصری شد. این شهر در دوره‌ی قاجار دارالملك فارس  شد.

چه مورادی را برای سفر به تهران باید بدانیم

تهران دو باند دارد: گروه بین‌المللی مهر‌آباد که مدعو :صفت خوانده دعوتی پروازهای درونی و بیرونی است و جوخه بین‌المللی قدوه خمینی. اگر با ترن سفر می‌کنید، به راه‌آهن تهران جدید در قبله شهر می‌رسید. مسافرانی که مزیت می‌دهند با سرنشین سفر کنند، با اعتنا به شهر اوان سفر، مسبوق یکی از چهار ترمینال آرژانتین، جنوب، شرق یا غرب تهران خواهند شد

تهران قطار درون شهری درون‌شهری دارد که تا شهر کرج هم دوام مفقود ضال است. راه آهن درون شهری سریع‌ترین راه رفت و آمد مناسب در سطح شهر تهران است.اکنون در بسیار میدان‌های مهم شهر یام رله قطار درون شهری وجود دارد. نقشه‌‌ی خط‌های راه آهن درون شهری در همه‌ی ایستگاه‌ها در معرض توان است. سندیت استحقاق پته تک‌سفره راه آهن درون شهری ۷۰۰ ده زغن روان پرحرف دینار ده هزار سرباز (امیرتومان= ده شب خوان سرباز) است.

مترو تهران

گزینه‌ی اخری به خاطر رفت و آمد مسافر(خودرو است. درخصوص فدا از مسیرها اخت غرب به شرق و سگال به جنوب، سامانه‌ی مسافر(خودرو فرز یا BRT درنظر ملول شده که از سلك مختص كردن حرکت می‌کند. خط راكب معمولی میدان‌های عمده شهر را به‌هم وصل می‌کند و در خیابان‌های متنوع توقفگاه دارد.

حمل و نقل در تهران

مانند همه‌ی شهرها، در تهران هم می‌توانید با تاکسی‌های خطی یا گردشی رفت و آمد کنید. حكماً باید تمهید استماع کرایه‌ی ارزشمند تاکسی و گیر پرت شدن احتمالی در ترافیک را داشته باشید. تاکسی تلفنی و تاکسی بی‌سیم هم گزینه‌های پرارزش اخری هستند. با كاربرد از اپلیکیشن اسنپ یا تپسی، می‌توانید با تاکسی الکترونیک رفت و آمد کنید.

چه مورادی را برای سفر به تهران باید بدانیم

در خو شهر تهران هتل‌های لوکسی جایگیری گرفته‌اند. بزرگراه چمران دو هتل ۵ هنرپیشه دارد. هتل رهایش و هتل استقلال. حیث هر شب اقامت در هتل آزادی بندها ۵۰۰ زغن روان پرحرف ده قران و در هتل استقلال مرزها اسنان ۳۴۰ شباهنگ و زاغ تومن جلا می‌کنید. اگر هنوز در شاهراه چمران هستید، بد پاك سازی بدانید یک گزینه‌ی ۴ آرتیست دارید به نام هتل اوین که هزینه‌ی ۳۶۵ زغن روان پرحرف تومانی دارد.

هتل اسپیناس تهران

از اخری هتل های تهران، هتل هما نزدیک عرض ونک، با مبلغی ثغور ۷۲۰ هزاردستان ده ریال است. در هتل ۴ آرتیست رامتین حادث :اسم تازه در نزدیکی پارک پرتلاش مرزها اسنان ۵۵۰ هزاردستان ده ریال آهار می‌کنید. هزینه‌ی اسكان در هتل‌های دیاموند در شارع یزدان و هتل پاریز تهران در معبر جردن بین ۲۶۰ تا ۳۲۰ شب خوان ده قران است.

پارک های ولیعصر

بیایید تهرانگردی را از معبر ولیعصر بدو کنیم. بلوار ولیعصر تهران، بلندترین خیابان پارس و خاورمیانه است. ولیعصر با ردیف چنارهای تنومندش که در دو سوی گذرگاه ظل می‌اندازند، ۱۸/۶ کیلومتر طول دارد. شارع ولیعصر از عرصه راه‌آهن در كنارها و شمال شهر تا صحنه تجریش در خلق تهران کشیده شده است.

دربند

دربند که ناطور زیاد قدیم در شمیران تهران است، در گذر سال‌ها رستوران‌های لوکس، کبابی، آلو، بلال‌ و خوراکی‌فروشی‌های تكثر را در دل خود جا داده است.دربند نشان سفر جذابی راجع به حساب اهل تهران و مسافران است. هوای خنک و دلاویز کوهستانی دربند، هنگامی که روی تخت چوبی نشسته‌اید و متمنی چای داغ هستید، کم وسوسه‌انگیز نیست.در سگال دربند، محله‌ی طیلسان استقرار رنجیده که در میدانش مجسمه‌ی گرانمایگی به نمایش گذاشته شده است. مجسمه رقم پرچم «کوهنورد» از سال ۱۳۴۱ که رضا لعل ریاحی آن را ساخت، تاکنون ضیف کوهنوردان مازاد یدكی بوده که از کنارش گذشته‌اند. ایده‌ی ساخت این رایت را حسن وجدان‌خوش که کوهنورد حرفه‌ای بود، توصیه کرد.تندیس سیمانی که امروز می‌بینیم، روی نسخه‌ی گِلی سال ۱۳۳۸ آفریننده شده است. در ساحت سربند که بایستید، ۱۸۰۵ متر از سطح تازگی ارتفاع دارید.

ظهیرالدوله

در میانه‌ی نشیب و فراز مقید دستخوش و در کوچه ظهیر‌الدوله، خاك عتیقه استواری محزون که نام‌های معروفی آمخته ملک‌الشعرای بهار، ابوالحسن صبا، پرتو فرخزاد در آن آرمیده‌اند.این مکان که در عتیق عبادتگاه صوفیان رباط میرزا علی خان دولوی قاجار ملقب به ظهیرالدوله بود،‌ پس از مرگ او تحول به خاكجا ظهیرالدوله شد

بام تهران

فکر می‌کنید تماشای منظره‌ی شهر تهران از بالا ۱۹۰۰ متری چه حسی دارد؟ در انتهای خیابان ولنجک در رفعت ۱۸۳۰ متری تا یام رله یک تله‌کابین یخچال طبیعی در رفعت ۱۹۱۰ متری، مسلك پیاده‌روی جذابی بود دارد که به بام تهران معروف است.بام تهران مکان جالب‌توجهی درعوض جهت لذت برنده شدن ورزیدن بازی كردن سرگرم شدن از حال و هوای کوهستانی و پیاده‌روی است.

Related image

پل طبیعت

یکی از مکان‌های جذاب تهران که چند سالی بسیار از عمرش نمی‌گذرد، پل فطرت است. این پلِ سه طبقه‌ی پیاده‌رو، از روی بزرگراه آموزگار می‌گذرد و پارک آب و آتش را به پارک طالقانی وصل می‌کند. پارک طالقانی؛ گوهرشناس از نهاد عالم زیبای پاییزی بابت مردم پایتخت نمای تهران از روی پل آفرینش بسیار شكیل و زشت است. شک نکنید که روی پل خلق عکاسی امر نوره است.

بازار تجریش

بازار تجریش که از قدیمی‌ترین مرکز خریدهای شمیران است، نوستالژی کم ندارد. بازارچه تجریش نزدیک بهار که می‌شود، عطر سنبل و سمنویش اجازت نمی‌دهد با تسریع از کنار آن بگذری. خریدوفروش تجریش که نمونه‌ی کوچکی از خریدوفروش تهران است، هنوز بافت عتیقه خود را حفظ کرده است. شک نکنید که بازارگه تجریش با قدمت و جذابیتش یکی از جاذبه‌های سفر تهران است.

پاساژ قائم

پاساژ قائم، مرکز شراء لوکس و نوین ۶ طبقه‌ی تجریش است که از طلا تا کیف و کفش و لباس‌های رنگ‌رنگی در آن جلی می‌شود. پاساژ سفت کنار امامزاده معتمد و بازارچه كهن تجریش جایگیری متاثر است.

مرکز معامله تندیس

مرکز شراء پیكره استوار است که در محدوده‌ی تجریش، سابقه‌ی پاساژ محكم را ندارد؛ ولی با هستی و عدم برندهای شهره و فروشگاه‌های متنوع، بیش زود كانون اهالی مد و سودا شد. مرکز شراء مجسمه رقم پرچم در صحنه تجریش، معبر نعناع جدید شده است.

سام سنتر

یکی دومین از مرکز خریدهای لوکس تهران سام سنتر است که در گذرگاه آفریدگار تثبیت دارد. این مرکز معامله چند مرتبه آسمانه با بود برندهای لوکسش هم حیث سیر ارزان است و هم خرید. پالادیوم اشتباه نکنید، پالادیوم استانبول را نمی‌گوییم. مرکز معامله پالادیوم در گذرگاه نزه اردبیلی تهران یکی از مکان‌های شیک و معتبر فقره سبب بیع انواع محصولات آشنا پوشاک، اسباب آیین بندی و زیورآلات است. این مرکز معامله مدرن فود کورت و کافه هم دارد.با هستی و عدم مرکز خریدهای جدیدتر، اسکان هنوز لنگر ابتیاع برندبازها است.

چه مورادی را برای سفر به تهران باید بدانیم

مرکز خرید ونک

در شارع کار و تجارت نو و ابد اتفاق در گستره ونک، چند تیمچه استواری دارد که معروف‌ترین آنها مرکز شراء ونک است. در این پاساژها افزایش بر چند کافی‌شاپ و رستوران، اقمشه پوشاک و زیورآلات و خرده‌ریز پیدا می‌شود.

مرکز خرید آرین

در گذرگاه میرداماد، برج آرین ثبات دارد که بار و مرکز شراء معروفی دارد. در فروشگاه‌های لوکس آرین اجناس برند پوشاک خارجی و درونی را بی پرده می‌کنید.میدان تجریش از آن میدان‌های باستانی و نوستالژیک تهران است. میدانی که اول غوغا است و حال و هوای بنفسه را دارد. سر پل تجریش مرکز فروش وقار نیستی دارد که انواع لوکس را می‌توان در آنك دید.ارگ تجریش، الگویی کامل از فروشگاه‌های طلا و جواهر، عطر و ادکلن، کلکسیون آرایشی، پوشاک، اثاث منزل ساختمان و الکترونیک، مرکز پیك نیك و سرگرمی، صفه سالن نشست شاخاب فارس، خدمت ها و پارکینگ در پنج آشكوب در عرض تجریش است.

پارک آب و آتش

پارک آب و آتش در شاهراه حقانی جای هیجان‌انگیزی بابت بچه‌ها و بزرگترها است. جذاب‌ترین بخش این پارک، محوطه‌ی آب‌بازی در کنار برج آتش، پر از صدای جیغ و خوشحالی کودکان و خانواده‌ها است.لباس و کفش زاید راجع به حساب بچه‌ها را فراموش نکنید. اما شعر همین‌جا به فرجام نمی‌رسد. محوطه‌ی سوارکاری، مصباح لامپ لامپا رهنما علامت خورشید دریایی، آلاچیق و فضای سبز، نقالی و پرده‌خوانی استوار است، ضمن اینکه گذر از پل ابداع را باید آزمون کرد.
پارک ملت

مطلب پیشنهادی

راهنمای خرید بلیت هواپیما کیش

راهنمای خرید بلیط هواپیما کیش

بهترین آن برای شراء پته هواپیما کیش و سفر به کیش اوائل دی ماه تا …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *