خانه / راهنمای جهانگردی / راهنمای سفرهای اروپا / سفری جذاب و بی دردسر به اروپا
سفری جذاب و بی دردسر به اروپا
سفری جذاب و بی دردسر به اروپا

سفری جذاب و بی دردسر به اروپا

قاره اروپا یکی از پر طرفدارترین قاره های دنیا است و هرساله تعداد بسیار فراوانی از مردم جهان و از جمله توریست ها برای دیدن از جاذبه های گردشگری و امکان خاص هر کشور اروپایی به این قاره سفر می کنند و از جاذبه های فرهنگی و تفریحی اروپا بازدید می کنند.

سالانه تعداد زیادی از ایرانیان برای تفریح به اروپا سفر می‌کنند. هریک از شهر‌های این قاره جذابیت های خود را دارند اما می‌توان به‌طور خلاصه اطلاعاتی را در مورد این قاره در دست گردشگران قرار داد تا به خوبی بتوانند مقصد مورد‌نظر خود را پیدا کنند ونیز با مخارج این قاره آشنا شوند. با ادامه این بخش از سری مقالات راهنمای سفرهای اروپا همراه ما باشید تا نکاتی در خصوص سفر به اروپا را به شما متذکر شویم.

سفر به اروپا
سفر به اروپا

با جرات میتوان گفت که اکثر کشور های گران قیمت دنیا در قاره اروپا واقع شده است. اما با انتخاب روش های سفر ارزان مانند کوله گردی  که هر روز بیشتر مورد استقبال قرار می گیرد می توان به بسیاری از مکان های شگفت انگیز این قاره ی سبز سفر کرد. سایت Priceoftravel لیست بسیار کاملی از مخارج یک روز اقامت در شهرهای مختلف جهان بر اساس ۶ سال اخیر را ارائه داده است که می توانید نگاهی نیز به آن داشته باشید.

یکی از توصیه های مهم برای داشتن سفری جذاب و بی دردسر به اروپا این است که خارج از فصل سفر کنید! سفر کردن در طی فصل بهار و پاییز زمان مناسبی است که می‌توانید سفر ارزان‌ قیمتی به اروپا داشته باشید به دلیل این که در این زمان از سال هوا هنوز آفتابی است ولی از طرف دیگر مقدار توریست‌ها در این مواقع از سال به حداقل میزان خود می‌رسد و مخارج نیز تقریباً پایین ‌تر است. اما در فصل تابستان، وضعیت کاملاً برعکس می‌شود؛ میزان گردشگران به بالا ترین میزان خود می‌رسد و قیمت‌ها نیز افزایش می یابد و هزینه‌ها ممکن است غیر قابل پیش بینی شوند.

سفر به اروپا
سفر به اروپا

به طور کلی از سفارت هر کشور اروپایی چهار نوع ویزای شینگن صادر خواهد شد که برای ایران ویزای شینگن گردشگری و نوع C آن است. ویزای شینگن نوع A ویزای حمل و نقل است؛ یعنی مسافر نخواهد توانست از فرودگاه خارج شود، فقط این امکان را دارد که در یکی از فرودگاه‌های شینگن پرواز خود را تعیوض کند و به کشوری در خارج از شینگن برود. درحالتی که برای مسافرت به یک کشور، نیاز به عبور از یک کشور عضو شینگن را داشته باشید، باید برای اخذ ویزای شینگن نوع A اقدام به عمل بیاورید.

جدا از این دو نوع ویزا دو نوع ویزای دیگر وجود دارد، ویزای شینگن نوع B ویزای عبور است؛ یعنی مسافر خواهد توانست از فرودگاه خارج شود و از شینگن به عنوان منطقه عبوری استفاده کند تا از راه سفر زمینی خود را به کشوری در بیرون از محدوده شینگن برساند. ویزای شینگن نوع D نیز ویزای بلندمدت است که معمولا افراد تاجر و بازرگانان از آن استفاده می‌کنند تا بتوانند در طی سال به طور متوالی به شینگن وارد و از آن خارج شوند.

ویزای شینگن
ویزای شینگن

برای اخذ ویزای شینگن باید اطلاعات کامل در مورد چگونگی دریافت این ویزا داشته باشید. اولین مرحله ی دریافت ویزای شینگن، تعیین وقت سفارت برای مصاحبه با سفارت می‌باشد. معقول تر است که قبل از آماده کردن مدارک برای تعیین وقت سفارت اقدام به عمل بیاورید. درخواست تعیین وقت با توجه به سفارت کشور مورد نظر، به صورت حضوری، تلفنی یا اینترنتی به فرد متقاضی داده خواهد شد. یکی از طریقه های عرف برای گرفتن وقت از سفارت، ارسال کردن  ایمیل به سفارت می باشد، در یک ایمیل ارسالی اطلاعاتی مثل تاریخ سفر، منظور از سفر، نام‌ خانوادگی، نام و شماره پاسپورت خود را به زبان انگلیسی نوشته و برای سفارت مورد نظرتان بفرستید.

مطلب پیشنهادی

در خیابان های تایپه چه غذاهایی پیدا می شود؟

در خیابان های تایپه چه غذاهایی پیدا می شود؟

جنوب شرق آسیا به غذاهای خوشمزه اش معروف است و کشور تایوان هم از این …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *