خانه / جاذبه های گردشگری جهان / رقابت های جام جهانی در مسکو
رقابت های جام جهانی در مسکو

رقابت های جام جهانی در مسکو

مسکو این روز ها شاید شلوغ ترین مقصد توریستی جهان باشد. بازار داغ جام جهانی است و هجمه دوستداران فوتبال و البته تورهای گردشگری، برای تشویق تیم مورد علاقه شان و همینطور سیاحت و استراحت. این موضوع برای روسیه یعنی میلیاردها دلار پول که بواسطه صنعت توریسم وارد این کشور می شود و برای گردشگران خارجی یعنی یک موقعیت عالی برای سفر به یکی از زیباترین کشورهای دنیا.

در میان شهرهای روسیه، مسکو شاید مهمترین آنها باشد. هم از نظر سیاسی که بهرحال پایتخت سیاسی کشور روسیه محسوب می شود و هم از نظر توریستی گردشگری، مسکو یکی از زیباترین شهرهای کشور روسیه در نظر گردشگران بوده و خواهد بود.

شهری پر از زندگی و هیجان که حدود ۱۰ میلیون نفر در آن زندگی می کنند. شهری به وسعت کلیساهای گاتیک و زیبایی میدان سرخ که هر ساله تورهای جهانگردی بسیاری را به خود جذب می کند. در زیر به ویژگی های گردشگری شهر مسکو، پایتخت روسیه خواهیم پرداخت.در ادامه با چوپانان همراه باشید تا در مورد رقابت های جام جهانی مسکو برای شما بیشتر بگوییم پس این بخش از جاذبه های گردشگری جهان را بخوانید.

رقابت های جام جهانی در مسکو

تور مسکو؛ تور روسیه و بلیط جام جهانی

روسیه امسال میزبان بزرگترین رویداد فوتبالی دنیا است. جام جهانی یعنی شور و نشاطی وصف ناشدنی. هرچند تیم ملی در این تورنومنت نتوانست موفقیت چشمگیری کسب کند، اما هنوز نیمار و سوآرز و سوئد و انگلیس در جام جهانی هستند و تب و تاب این مسابقات در بالاترین سطح خود قرار دارد.

گردشگران ایرانی که با تور روسیه یا تور مسکو برای دیدن مسابقات به این کشور رفته بودند، حالا که دیگر تیمی برای تشویق ندارند، جاذبه های گردشگری روسیه را به عنوان مقصد بعدی خود انتخاب می کنند. اما مسکو اینقدر بزرگ هست که نشود تمام آن را زیر و رو کرد.

پس تعدادی جاذبه های گردشگری مسکو را برای شما نام خواهیم برد تا شاید همین الان یک تور مسکو پیدا کنید و با اولین پرواز خود را به کارزار گردشگران هیجان زده ی این شهر برسانید.

میدان سرخ

میدان سرخ مسکو صدها سال است که خواستگاه گردشگران و توریست های زیادی از سرتاسر جهان است. میدان سرخ علاوه بر مشاهده اتفاقات تاریخی بسیار زیاد، شاهد آمد و شد میلیاردها گردشگر از اقصی نقاط جهان بوده است.

ساختمان هایی با معماری باشکوه این میدان را به یکی از زیباترین مقاصد گردشگری در مسکو تبدیل کرده است. فراموش نکنید که آرامگاه لنین هم آنجا قرار دارد. اگر با تور مسکو به این شهر سفر می کنید، حتما به میداتن سرخ سری خواهید زد.

رقابت های جام جهانی در مسکو

کرملین

حتما نام کاخ کرملین به گوشتان خورده است. کرملین یک مجموعه تاریخی در قلب مسکو است که به خیلی دیگر از جاذبه های گردشگری شهر مسکو مشرف بوده و ۵ کاخ، ۴ کلیسا و رج و دیوار دارد. کاخ کرملین این روزها اقامتگاه اصلی رئیس جمهور روسیه است.

کلیسای سنت باسیل

بسیاری از گردشگران، مسکو را با کلیسای جامع سنت باسیل می شناسند. گنبد های رنگارنگ پیازی شکل و نماتی فوق العاده منحصربفرد این بنا آن را به یکی بز خواستگاه های اصلی توریست ها در شهر مسکو و کشور روسیه تبدیل کرده است.

این کلیسا سال ها بلندترین ساختمان شهر مسکو بود و جالب است که این بنا در کنار کرملین و میدان سرخ، سال هاست که به عنوام میراث جهانی یونسکو شناخته می شود. این کلیسا شاما هشت شاپل(کلیسای کوچک) است که البته بعدها دو کلیسای دیگرهم به جمع آنها اضافه شد.

رقابت های جام جهانی در مسکو

ایستگاه های مترو

هر یک از ایستگاه های مترو در مسکو خود یک کاخ مجلل هستند. ایستگاه های مترو در مسکو شهرت جهانی دارند. معماری استفاده شده در طراحی این ایستگاه های مترو به قدر یخاص و جذاب است که هیچ گردشگری از آنها غافل نمی شود و بازار سلفی ها در ایستگاه های مترو شهر مسکو همیشه داغ داغ است.

چه با تور مسکو، چه تور روسیه و چه تنهایی قصد سفر به این کشور بزرگ را داشته باشید، باید مطمئن باشید که مقصد فوق العاده ای را انتخابی کرده اید. هرچند سفر گاهی تنهایی بهتراست اما با تور مسکو شاید بهتر بتوانید از حضور در یکی از شلوغ ترین مقاصد گردشگری جهان لذت ببرید.

مطلب پیشنهادی

بهترین آتش فشان کشور روسیه

از جمله جاذبه های گردشگری بسیار معروف کشور روسیه در اروپا باید به آتش فشان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *